Uzdotie jautājumi un atbildes

Salaspilī pa Enerģētiku ielu personīgo automašīnu īpašnieki bieži neievēro apdzīvoto vietu atļauto braukšanas ātrumu daudzkārt to pārsniedzot, iegriežoties no lielceļa, turpinot braukt ar 60-70 km/h. Ir autobusu pieturas, cilvēki izkāpj no autobusa un šķērso ielu. Savukārt autobraucēji neievēro noteikumus pagaidot aiz autobusa, bet apbrauc autobusus brīdī, kad gājēji šķērso ielu. Varbūt vajadzētu pakontrolēt autovadītāju braukšanas ātrumus Salaspils pilsētā vai uzlikt ātrumu ierobežojās zīmes arī Enerģētiku, Līvzemes u.c ielās, kur tas novērots.

Labdien!

Pamatojoties uz Ceļu satiksmes likuma 43. 4  pantu, noteiktā braukšanas ātruma ievērošanu kontrolē Valsts policija ar šim nolūkam paredzētām mērierīcēm. Likumdevējs pašvaldības policijai nav piešķīris šādas tiesības. Ņemot vērā iepriekšminēto, lūdzam par visiem Latvijā noteiktā braukšanas ātruma pārkāpumiem, t.sk. driftotājiem informēt Valsts policiju, zvanot uz tālruņa Nr.110 vai rakstot iesniegumus Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldei- Gaujas 15, Rīga, LV-1026, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Dzintars Strožs, Salaspils novada pašvaldības policijas priekšnieks

Labdien. Vēlos noskaidrot - kādiem nosacījumiem jābūt izpildītiem pie privātmājas nodošanas ekspluatācijā? Ja, piemēram, ēkas projektā ir paredzētas divas vannas istabas un 4 istabas - vai ir iespējams ēku nodot ekspluatācijā, ja pilnībā pabeigta viena vannas istaba no divām un divas istabas no četrām ? Paldies

Labdien! Dzīvojamā (viena dzīvokļa) privātmāja saskaņā ar ēku iedalījumu grupās ietilpst 2.grupā. MK 02.09.2014. noteikumu Nr.529 "Ēku būvnoteikumi" 184.punkts ar apakšpunktiem noteic, ka otrās grupas viena vai divu dzīvokļu dzīvojamo ēku ir pieļaujams pieņemt ekspluatācijā, ja: ir pilnīgi pabeigti vispārējie būvdarbi un inženiertīklu izbūve, veikta fasādes apdare un ir labiekārtota teritorija ielas pusē; ir iekārtota vismaz viena dzīvojamā telpa, virtuve un sanitārais mezgls, kā arī sanitārās iekārtas ir pievienotas inženiertīkliem.

Ar cieņu,
Valērijs Sičovs,
Salaspils novada Būvvaldes vadītājs

Salaspilī dzīvojam salīdzinoši nesen, bet jāsaka, ka pilsēta vakara stundās ir ļoti tumša un apgaismojums daudzviet ir nepietiekošs- vai ir plānots uzlabot esošo apgaismes sistēmu un izveidot jaunas apgaismojuma sistēmas, lai uzlabotu satiksmes dalībnieku pārvietošanās drošību?

Labdien!
Par bojājumiem Salaspils pilsētas apgaismojuma līnijās lūdzam ziņot Tehniskās daļas enerģētiķim pa tel. 67981063. Katru gadu Salaspils ielas tiek papildinātas ar ielu apgaismojumu, kā arī tiek uzlabotas esošās apgaismojuma līnijas. Par konkrētām ielām, kur vēlaties uzlabot ielu apgaismojumu, lūdzam rakstīt iesniegumu Salaspils domes izpilddirektoram, un iesniegums tiks izskatīts Ekonomiskās un teritoriālās attīstības komitejā, kur tiks lems vai šo pasākumu iekļaut nākamā gada budžetā izpildei.

Ar cieņu,Mareks Kalniņš
Salaspils novada domes
Tehniskās daļas vadītājs

Labdien! Jautājums par darba organizāciju jaunajā baseinā - nav karstā ūdens, bērns atnācis nenoskalojies un kasīdams pēc hlorētā ūdens, nedarbojas fēni- bērns atnāca mājās ( pat pēc pāris stundām skolā) ar slapjiem matiem. Kā tas ir iespējams, ka bērni ir laisti baseinā, kur nedarbojas visas nepieciešamās ierīces un nav elementāra - pat siltā ūdens???

Labdien!

Konkrētajā dienā karstais ūdens nebija kādu brīdi tehnisku iemeslu dēļ, kas tika novērsti. Bet, kas attiecas uz fēniem, tad baseinā ir pieejami astoņi fēni. Ja kāds no tiem nedarbojas, lūgums skolēniem par to informēt skolotāju vai administratoru, lai problēmu varētu novērst pēc iespējas ātrāk. Sporta nams aicina skolēnus būt pacietīgiem un saprotošiem, jo baseins ir nule kā atvērts un darbojas testa režīmā.

Kad tiks risināts jautājums, lai Salaspils 2.vidusskolā 2. un 4.klases skolēni nemācītos 2.maiņā? Vai tāda priekšrocība dota tikai Salaspils 1.vidusskolas skolēniem?

Labdien!

Salaspils 1. vidusskolā šogad mācības uzsāk 970 izglītojamie un Salaspils 2. vidusskolā 834 izglītojamie. Salaspils 1. vidusskolas vadība, palielinoties skolēnu skaitam, meklēja risinājumus, lai nepieļautu 2. maiņu, gan optimizējot telpu izmantošanu skolā, gan pēdējos divos gados ievietojot 1. klases Salaspils Mūzikas un mākslas skolā un kultūras namā "Rīgava".

Ar cieņu Inga Elksne, Izglītības daļas vadītāja

Labdien! Liels prieks par sniegto atbalstu daudzbērnu ģimenēm Salaspilī! Zinu ka pašvaldība apmaksā līdz 45 € mēnesī interešu izglītības programmas! Vai ir iespēja, ka es aiznesu uzreiz par māc.gadu nomaksātu kvīti, nevis daru to katru vai katru trešo mēnesi? Paldies!

Labdien!
Tā kā saistošie noteikumi nosaka, ka maksājam par saņemtu pakalpojumu pēc notikuma(bieži vien interešu izglītības pulciņi tiek mainīt, pamesti u.c. ) nav iespējams maksāt par visu mācību gadu, var izvēlēties- iesniegt katru mēnesi vai reizi trijos mēnešos.

Ar cieņu Inga Elksne,
Izglītības daļas vadītāja

Labdien! Te Jūsu pašvaldības iedzīvotājs. Mani interesē šāds jautājums: izlasot rīkojumu kurš izdots 17.08.2017. ar Nr. ADM/1-24/17/107 par nosaukuma piešķiršanu pašvaldības ielai un adresācijas maiņu ielai piesaistītiem adresācijas objektiem kurš segs radušos izdevumus valsts iestādēm maksājot par pakalpojumiem. Piemēram: valsts zemes dienestam, CSDD, VID un citam valsts iestādēm kuri piesaistīti ar adresi.

Labrīt!

Kā jau tika sniegta atbilde 05.09.2017. www.salaspils.lv sadaļā - Pašvaldība jums atbild-  uz līdzīga satura jautājumu, informējam, ka saistība ar adrešu  maiņu NAV nepieciešams mainīt dokumentus VZD vai ZG,  faktu, ka nodokļu maksātājam ir mainījusies adrese, VID uzzina automatizēti, un līdz ar to izmaiņas nodokļu maksātāja datos VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) notiek automatizēti. 

Dace Braunere, Nekustamo īpašumu daļas nodokļu administratore

Mani uztrauc putnu ligzdas, ja māju renovācija tiek uzsākta tajos laikos, kad putni dēj olas. Piemēram, piecstāvu mājām Celtnieku ielā augšā ir caurumi, kur dzīvo baloži un būtu ļoti bēdīgi un necilvēcīgi, ja līdzīgu māju renovācija tiktu sākta ne tajos gada laikos.

Labdien!

Par šo situāciju jārunā tad, kad būs konkrēti zināmi renovācijas darbu sākuma termiņi. Pašlaik ir grūti runāt par putnu ligzdošanu, ja nav zināma darbu secība un apjomi. Ar cieņu, vides inženiere Rudīte Ķikuste

Labdien!Saulkalnē ir mainīti daudzdzīvokļu māju Nr. un ielas nosaukums.Saprotu, ka ielu var pārdēvēt, bet Saulkalnē ir tikai 8 daudzdzīvokļu mājas.No kurienes ņemti tādi māju numuri no 26-40, kur ir Nr.1-17.Kāpēc un kam tagad liekas, ka Saulkalnē tagad ir labāka kārtība?Jauno numuru nav, kā nosaukt ātrai palīdzībai adresi, kā tie var atrast slimnieku ja uz mājas nav tāda numura un dazudzi saulkalnieši pat nezina par jaunajiem numuriem? Teiksiet tā ir cilvēku vaina, vajag interesēties, bet ja tas tiek darīts cilvēkiem, tad varbūt vajadzēja izvērtēt un vai no tā tiešām ir labums, jeb  izsviest nauda. Saulkalnē ir daudz iespēju izmantot to lietderīgāk!Ar cieņu!

Labdien!

Salaspils novada dome ir pārbaudījusi Salaspils novada teritorijā esošo ciemu adresācijas objektus un konstatējusi, ka vairāki no tiem neatbilst Ministru kabineta 2015.gada 8.decembra noteikumu Nr. 698 "Adresācijas noteikumi" 2., 9., un 10. punktam, turpmāk tekstā - adresācijas noteikumi.

Lai Saulkalnes  ciema teritorijā sakārtotu adresācijas objektus atbilstoši minētajiem noteikumiem, pašvaldības ceļam C-10 "Daugavpils šoseja-Saulkalne" (zemes vienība ar kadastra apzīmējumu 8031 017 0093), piegulošajām zemes vienībām un ēkām, tika mainītas adreses.

Atbildot uz Jūsu jautājumu, kā tiek piešķirti numuri, skaidrojam, ka atbilstoši adresācijas noteikumu 17.punktam, pilsētās un ciemos apbūvei paredzētu zemes vienību un ēku numurus ielās piešķir no ielu  sākuma augošā secībā,  ielas kreisajā pusē piešķir nepāra numurus, labajā pusē – pāra numurus. 

Piešķirtās adreses ir reģistrētas Valsts adrešu reģistrā, kas ir publiski pieejama informācijas sistēma. Ņemot vērā, ka tā ir publiski pieejama informācija, dati tiek nosūtīti uz citām informāciju sistēmām:

  • piem. uz Iedzīvotāju reģistru (kas skar Jūsu deklarēto dzīvesvietu);
  • piem. faktu, ka nodokļu maksātājam ir mainījusies adrese, VID uzzina automatizēti, un līdz ar to izmaiņas nodokļu maksātāja datos VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) notiek automatizēti, 
  • piem. Zemesgrāmatu un kadastra informācijas sistēmu (nav nepieciešams mainīt dokumentus); 
  • piem. "Latvijas Pasts", informācija par adresēm „Latvijas Pastā” tiek uzturēta Adrešu informācijas sistēmā (AIS), kura ir Abonēšanas informācijas sistēmas daļa. „Latvijas Pastam” ir līgums ar Valsts zemes dienestu, un reizi mēnesī tas saņem Valsts adrešu reģistra informācijas sistēmas datus. Atbilstoši tiem tiek aktualizēti dati AIS. 

Izsaucot Neatliekamās palīdzības dienestu var nosaukt veco  adresi (GPS karšu uzturētāji un  nodrošinātāji ir atbildīgi par savu produktu kvalitāti un atbilstību aktuālajai situācijai. Informāciju saviem produktiem un pakalpojumiem tie iegūst no dažādiem avotiem – gan no iestādēm un informācijas sistēmām, gan veicot kartogrāfisko datu iegūšanu no situācijas apvidū vai izmantojot tālizpētes tehnoloģijas), kamēr nav nomainītas māju adrešu plāksnes ar jauno adresi.

Informācija par to, ka tika piešķirts ielas nosaukums - Daugavmalas iela un attiecīgi tika mainītas vai piešķirtas adreses Daugavmalas piegulošiem nekustamiem īpašumiem, tika publicēta "Salaspils Vēstis" 2017.gada 1.septembra Nr.17 izdevumā un www.salaspils.lv

Dace Braunere,
Nekustamo īpašumu daļas nodokļu administratore

Vai nevar domes sēdes sākumā atgādināt domes deputātam Mihailam Rogalim izslēgt savu telefona skaņu, lai nenovērstu gan savu, gan citu domnieku uzmanību. Un vispār tas arī ir kultūras jautājums vai šim deputātam tāds neeksistē. Kā arī tas! Vai tiešām deputata Jāņa Nebara jautājumi nav pelnījuši atbildi no kolēģa Škutāna par tāmes atbilstību savam sporta pasākumam. Nu izskatās ļoti neglīti kā Vienotība uzvedās!

Labdien! Saskaņā ar Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma 10. panta otro daļu deputātam savā vēlēšanu apgabalā ir pienākums izskatīt iedzīvotāju sūdzības un iesniegumus un sniegt atbildi likumā noteiktajā kārtībā un termiņā. Tamdēļ ar šo un līdzīgiem jautājumiem iedzīvotājiem jāvēršas pie konkrētiem deputātiem.

Labdien. Interesē jautājums par skolēnu autobus maršrutā Saulkalne-Salaspils 1 vidusskola. Vai ir pieņemts kāds lēmums šajā jautājumā un kur var iegūt sīkāku informāciju?

Labdien.
Šobrīd joprojām tiek apkopoti visi vecāku iesniegumi par skolēnu autobusu piešķiršanu un izstrādāti maršruti. Sakarā ar to, ka iesniegumus pieņemsim vēl līdz pat oktobrim, kā arī ceļa remontiem atsevišķos maršrutu posmos,  septembrī autobusu saraksts paliks nemainīgs un būs kā iepriekšējā gadā. Par visiem jaunajiem saņemtajiem pieteikumiem tiek vai drīzumā tiks sazvanīti vecāki un izstāstīts cikos un kādā pieturvietā būs autobuss. Ja ar kādu Salaspils novada PI "Komunālais dienests" nav sazinājies vai rodas jautājumi, lūdzu, zvanīt 67981070.

Labdien! Sakiet lūdzu, kad sāks darboties peldbaseins un pilsētas iedzīvotaji varēs to apmeklēt?

Labdien! Šobrīd baseins ir atvērts Salaspils skolu skolēniem, bet no 18. septembra tur sāks darboties arī sporta skolas peldēšanas pulciņš. Lūgums sekot aktuālajai informācijai, kad baseins tiks atvērts ikvienam peldēt gribētājam.

Ieteiktu pašvaldības policijai biežāk patrulējot paskatīties kas notiek pie rampām, kas atrodas pie 1.vidusskolas (jo sevišķi vakarpusēs)- jaunieši bieži vien ļoti cūcīgi uzvedās. Nav runa tikai par to, ka neprot izmest izlietotās našķu pakas vai tukšās pudeles blakus esošā mistkastē. tāpat bieži vien met pudeles pāri blakus esošai sētai, kur ir stāvvieta- pagājušā nedēļā tieši ejot garām meta plastmasas pudeles, ar kurām trāpīja arī stāvvietā esošajam autobusam.Uz aizrādījumiem jaunieši nereaģē- aizgāja vien, kad taisījāmies zvanīt policijai.

Labdien!

Paldies par informāciju. Policija regulāri apseko minēto vietu un pārkāpējus sauc pie administratīvās atbildības.

Lūdzu, palīdziet uzturēt novadā kārtību un pārkāpumu konstatēšanas gadījumā 24/7 zvaniet pašvaldības policijas dežūrdaļai uz tālruni 67980033 vai 110.

Dzintars Strožs, pašvaldības policijas priekšnieks

Labdien, Vai tiks uzlikts "guļošais policists" starp Salaspils 1.vidusskolu un jauno korpusu?! Vai varbūt kādā citā veidā tiks ierobežots braukšanas ātrums šajā starpskolu posmā? Cerams, ka tā nebūs tikai ātrumu ierobežojoša ceļa zīme! Jo ar to viennozīmīgi būs par maz! Ļoti ceram uz veiksmīgu risinājumu! :)

Labdien!
Esam apzinājuši jautājumus par Zinību un Ceru ielas posma transporta kustības un drošības risinājumu uzlabošu šajā posmā, taču tam ir jāizstrādā būvprojekts, piesaistot projektēšanas kompāniju. Ņemot vērā, ka šajā gadā nav paredzēti finanšu līdzekļi būvprojekta izstrādei, tad būvprojekta izstrādei esošo ceļa posmu risinājumu pārplānošanai tiks iekļauta nākamā gada budžeta plānošanas periodā. Norādu, ka Zinību ielā jau ir uzstādīts ātruma ierobežojošais valnis, kā arī ir uzstādīta papildus gājēju pāreja Ceru ielā gājēju drošības uzlabošanai
Ar cieņu,
Dainis Vagalis

Labdien! Vēlos jautāt, kāpēc šogad greiderējot ceļa posmu Meldru ielā, vairs netiek greiderētas "cilpas" gar mājām? Konkrētāk Meldru ielā 91. Pagājušajā gadā greiderēta tika visa iela, nevis daļa ielas. Un kad ir plānoti Meldru ielas asfaltēšanas darbi?

Paldies par aizrādījumu. "Cilpas" gar mājām Meldru ielā tiks greiderētas. Asfalta seguma ieklāšana Meldru ielas turpinājumā pagaidām nav plānota.

Ar cieņu,
Tehniskās daļas vadītāja vietnieks
Andrejs Kiseļevs-Podgornijs

Добрый день! Прочитала на сайте приятную новость - Atklās jauno vidusskolas korpusu. очень хотелось бы узнать, есть ли в 1 средней школе 2 смена? если нет, то гораздо логичней выделить в новом корпусе помещения для учеников 2 школы, чтобы второклассники и четвероклассники могу обучаться на равных условиях со всеми, т.е. в 1 смену. Тем более ранее здание, в котором обучались младшие классы 2-ой школы было переделано под детский сад.

Labdien!
Salaspils 1. vidusskolā šogad mācības uzsāk 970 izglītojamie un Salaspils 2. vidusskolā 834 izglītojamie. Salaspils 1. vidusskolas vadība, palielinoties skolēnu skaitam, meklēja risinājumus, lai nepieļautu 2. maiņu, gan optimizējot telpu izmantošanu skolā, gan pēdējos 2 gados ievietojot 1. klases Salaspils Mūzikas un mākslas skolā un kultūras namā Rīgava.
Ar cieņu Inga Elksne
Salaspils novada domes administrācijas
Izglītības daļas vadītāja

Labdien. Interesē jautājums par skolēnu autobus maršrutā Saulkalne-Salaspils 1 vidusskola. Vai ir pieņemts kāds lēmums šajā jautājumā un kur var iegūt sīkāku informāciju?

Labdien!
Uz doto brīdi (31.augustu) tiek apkopoti visi vecāku iesniegumi par skolēnu autobusu piešķiršanu un izstrādāti maršruti. Sakarā ar to, ka iesniegumi tiks sūtīti vēl līdz pat oktobra mēnesim, kā arī ceļa remontiem atsevišķos maršrutu posmos,  septembrī autobusu saraksts paliks nemainīgs un būs kā iepriekšējā gadā. Par visiem jaunajiem saņemtajiem pieteikumiem tiek vai drīzumā tiks sazvanīti vecāki un izstāstīts cikos un kādā pieturvietā būs autobuss. Ja ar kādu Salaspils novada PI "Komunālais dienests" nav sazinājies vai rodas jautājumi, lūdzu, zvanīt 67981070.

Ar cieņu
Zigmārs Zeimulis, Komunālā dienesta vadītājs

Katru mācību gadu kultūras nama "Enerģētiķis" kolektīvi uzņēma jaunus dalībniekus. Kā ir šogad, ņemot vērā to, ka k/n "Enerģētiķis" nestrādā? Kur var redzēt pašdarbības kolektīvus un kā var pieteikties dalībai tajos?

Labdien! Par pašdarbības kolektīvu jauno sezonu lasiet šeit- http://www.salaspils.lv/kultura/kultura-aktualitates/kulturas-nami-uzsak-jauno-sezonu

Labdien. Kad ir paredzēts pabeigt teritorijas labiekārtošanas darbus Salaspils 1. vidusskolā?

Labdien!

Teritorijas labiekārtošanas darbus 1. vidusskolā pabeigs līdz 1. septembrim.

Paldies, ka veicat pilsētas ūdensvada ierīkošanu Ķīmiķu ielā! Mani dara bažīgu, ka māju pievadu līdz robežai ierīkotāji, šķiet, balstās tikai uz iedzīvotāju aptaujāšanu lai noskaidrotu zem ielas esošo komunikāciju izvietojumu. Es saprotu, ka ir vērts aprunāties ar iedzīvotājiem, lai iegūtu papildus vai precizējošu informāciju, tomēr manuprāt jāsāk būtu ar šo komunikāciju izpilddokumentāciju. Spriežot pēc sarunas ar ierīkotājiem, viņiem nav pieejami māju projekti. Viena elektrības avārija ielā jau ir notikusi. Vai ierīkotājiem ir pieejami komunikāciju projekti un to izpilddokumentācija? Ja nē, vai to būtu iespējams turpmāk nodrošināt?

Labdien!

Informējam, ka būvprojekts Purva rajonam ir sagatavots, balstoties uz Salaspils novada būvvaldē pieejamo topogrāfisko informāciju. Tāpat norādām, ka izstrādātais būvprojekts ir saskaņots Salaspils novada domē un Salaspils novada būvvaldē, kā arī ar visiem skarto īpašumu īpašniekiem un komunikāciju turētājiem, tai skaitā ar AS “Sadales tīkls”. Paskaidrojam, ka atsevišķos gadījumos komunikāciju izvietojums topogrāfiskajā plānā norādīts orientējoši, tādēļ arī būvdarbu veicējs, savas un klientu drošības dēļ pirms darbu veikšanas cenšas precizēt konkrētu komunikāciju atrašanās vietu. Par precīzu izbūvēto komunikāciju uzmērīšanu un ienešanu topogrāfiskajā plānā ir atbildīgs šo komunikāciju izbūves pasūtītājs (iniciators).

Pamatojoties uz iepriekš minēto, uzskatām, ka būvdarbu veicējam ir visa nepieciešamā informācija, būvdarbu veikšanai. Atbildot uz Jūsu jautājumu par māju projektiem, norādām, ka šādi būvprojekti būvdarbu veicējam nav nepieciešami, jo maģistrālo tīklu izbūves darbi tiek veikti pašvaldībai piederošās Ķīmiķu ielas sarkano līniju robežās, neskarot blakus esošos privātos īpašumus. Gadījumā, ja atsevišķo privāto īpašumu īpašnieki ir veikuši komunikāciju izbūvi un to nav reģistrējuši būvvaldē, tā uzskatāma par nelegālu būvniecību, par ko pienākas sods, kā arī šo komunikāciju īpašnieki pilnībā ir atbildīgi par šo komunikāciju tehnisko stāvokli.

 Ar cieņu, Edīte Zviedre, pašvaldības SIA „Valgums-S” izpilddirektore

Par atkritumu izvesanu. Salaspils dome ir pagarinajusi ligumu SIA “Eco Baltia Vide”. Bet man ka Salaspils iedzivotajam nav skaidribas ko tas nozime, kada apmera un ka so pakalpojumu var izmantot. Tatad butu loti jauki, ja kadreiz avize katrs iedzivotajs varetu iepazities ar sniegtajiem pakalpojumiem to cenam nosacijumiem,... Tatad ir vairakas situacijas:
1. Sadzives atkritumi;
2. Buvniecibas atkritumi, kas ir salidzinosi reti;
3. Sadzives tehnika;
4. Vecas mebeles;
5. partikas atkritumi;
6. biologiskie atkritumi (zari, lapas, zale,...)
7. Kaitigie, kimijas atkritumi 
Tatad par 1. punktu viss ir skaidrs, jasledz ligumu pasam vai vairakiem īpašniekiem. Bet par pārējiem nav nekas skaidrs. ss.lv var zvanit par atkritumu izvešanu un vienoties, bet tad kapec Salalspils sledz ligumu ar Eco Baltia Vide!? Kads labums no tā iedzīvotājiem!? Sovasar biju Zviedrijā un mazās pilsētās sis jautājums ir sakārtots pavisam vienkārši. Pie vietējā lielveikala stāv 5 lieli tematiskie konteineri, kuros iedzivotaji atstāj skirotos atkritumus (mes arii atstajam neesot iedzivotājiem. Visdrizak tur notiek videonoverosana un parcentigiem atkritumu vedejiem aizrada vai piedāva citu risinājumu). Un sis risinājums mazā apdzivota vietā man liekas ir pats pareizakais(salaspils laikam nav maza). Tada veidā vismazaka summa tiek tereta atkritumu konteineriem, atkritumu logistikai, uzglabasanai,grauzeji, ... Bet Salaspili iet citu celu. Pie majam tiek izbuveti atkritumu savaksanas vietas, nepietiek ta tiek buveti zogi ap tiem, liktas atslegas,... Viss nevis lai butu vieglak, bet sarezgitak, dargak.

Labdien! Pamatojoties uz Atkritumu apsaimniekošanas likumu, pašvaldībām ir jānodrošina sadzīves atkritumu apsaimniekošana savā teritorijā. Lai to veiktu, pašvaldība izsludina iepirkumu atkritumu apsaimniekošanā un līgumu slēdz ar ar uzņēmumu, kurš piedāvā viszemāko cenu. Salaspils novadā šāds uzņēmums ir SIA "Eco Baltia Vide". Līgums ir noslēgts par sadzīves atkritumu savākšanu, taču, sazinoties ar uzņēmumu, var pieteikt arī lielgabarīta atkritumu, sadzīves tehnikas un citu atkritumu savākšanu. Publicēt citu atkritumu apsaimniekotāju firmu piedāvātās cenas avīzē nav īsti pamatoti, jo tās ir mainīgas. Salaspils iedzīvotājiem ir iespējas šķirot atkritumus: stiklu, papiru un PET pudeles un bez maksas tos atstāt dalīto atkritumu konteineros.

Salaspilī tiek plānots būvēt atkritumu šķirošanas laukumu. Tomēr tas nav tik vienkārši, jo šādiem laukumiem ir savi noteikumi. Mūsu iezīvotāji vēl nav tik apzinīgi kā Zviedrijā, un mums ir bēdiga pieredze ar diviem izbūvētiem laukumiem, kur iedzīvotāji sameta vienkārši visu, kas gadu gadiem bija krājies pagrabos un bēniņos. Bijām spiesti tos demontēt. Taču mēs plānojam šo jautājumu risināt.

Ar cieņu, vides inženiere Rudīte Ķikuste

end faq