Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Uzdotie jautājumi un atbildes

Kur var atrast pilnvērtīgu un atjaunotu karti par atkritumu šķirošanas konteineru izvietošanu Salaspilī, kas ir tuvāk Raiņa ielas rajonam.

Labrīt! Šāda karte pieejama šeit- https://www.atkritumi.lv/lv/karte/. Izvēloties atkritumu veidu, varēsiet redzēt konkrētā veida atkritumu konteineru izvietojumu.

Labdien! Sadzīves atkritumu apsaimniekošana Salaspils novadā 11.11 Eur/m3 , Ķekavā 8.05 Eur/m3. Vēlos slegt līgumu ar Ikšķiles novada atkritumu apsaimniekotājiem. Lūdzu rakstisku atļauju!

Labdien!

Tā kā 2019. gada 1. janvārī tika nomainīta dabas resursu nodokļa (DRN) likme, tad  visā Latvijā ir mainījusies maksa par sadzīves atkritumu izvešanu. Ķekavas novadā maksa par 1 m3 sadzīves atkritumu apsaimniekošanu ir 14,57 €, bet Ikšķiles novadā – 13,49 €, Salaspils novadā maksa palielinājusies uz 13.65 €. Līguma slēgšanu ar Ikšķiles novada atkritumu apsaimniekotājiem nepieļauj arī Salaspils novada domes Saistošie noteikumi Nr. 11/2017 "Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Salaspils novada pašvaldības teritorijā". Ikviens iedzīvotājs var samazināt izmaksas par atkritumu izvešanu, aktīvi iesaistoties atkritumu šķirošanā. Vislielāko apjomu sadzīves atkritumu tvertnē veido tieši tie atkritumi, kurus ir iespējams atšķirot un bez maksas nodot pārstrādes rūpnīcām atkārtotai pārstrādei. Tāpēc, šķirojot atkritumus, mēs palīdzam ne tikai dabai, veicinot dabas resursu saudzīgu izmantošanu un ierobežojot vides piesārņošanu, bet arī atbalstām tautsaimniecības ilgtspējīgu attīstību un, kā minēts iepriekš, samazinām individuālās izmaksas par atkritumu izvešanas pakalpojumu.

Karīna Bāliņa, vides inženiere

Vai Salaspils novadā beidzot ir pabeigta adrešu reforma? Dzīvoju Salaspils novada Bučās, bet neesmu saņēmusi Jūsu vēstuli ar jauno, “pareizo” adresi.

Labdien!
Šobrīd joprojām notiek darbs pie adrešu sakārtošanas. Kas attiecas uz īpašumiem "Bučās"- saskaņā ar MK 08.12.2015. noteikumiem Nr.698 "Adresācijas noteikumi" pilsētu un ciemu teritorijās adreses piešķir ar piesaisti ielai, taču "Bučās" iela kā atsevišķa zemes vienība nav izveidota, ir tikai brauktuve, kas ir ceļa servitūts un ielas statusu tai nevar piešķirt, līdz ar to uz jautājumu, kam piesaistīt konkrētu adresi, nav viennozīmīgi atbildējis pat Adrešu reģistrs. Tuvākajā laikā ir cerība, ka stāsies spēkā jauni "Adresācijas noteikumi", kas varbūt skaidrāk noteiks, ko darīt šādos īpašos gadījumos.

Ar cieņu
Salaspils novada domes
Nekustamo īpašumu daļas vadītāja
Ksenija Blanka

Labdien! Mana ziņa vairāk būs domāta saistībā ar uzvārda maiņu. Mans 18 gadīgais dēls vēlas mainīt uzvārdu. Viņš šobrīd dzīvo ar sava bioloģiskā tēva uzvārdu ar kuru nav kontaktējies kopš 5 gadu vecuma. Viņš vēlas manu uzvārdu. Sakiet vai to var izdarīt Salaspils dzimtsarakstu nodaļā, cik tas maksā uk kādi dokumenti nepieciešami!

Labrīt!
Pilngadīga persona var mainīt uzvārdu saskaņā ar "Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas" likuma 2. pantu
Tas maksā 71.14 eiro. Par nepieciešamajiem dokumentiem informāciju varat iegūt pie Dzimtsarakstu nodaļas vadātājas Annas Bāles (tālr.:67981027, epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ).

Labdien.Vēlējos uzzināt kad kaut kas tiks darīts ar ceļu uz Mežezeru katru dienu tur lauž tikai mašīnu ceļš ir drausmīgā stāvoklī.

Labdien! 
Šogad paredzēts izstrādāt projektu ceļam Memoriāls-Mežezeri, kur arī plānots izmantot dubultās virsmas apstrādes tehnoloģiju.

Labdien, tēma - gājēju/velo celiņu stāvoklis. Šīs dienas (6/5/4.01) situācija uz celiņiem ir zem katras kritikas. Mēs nerunājam par parastu "ir ziema, ziemā ir sniegs". Ja celiņus tīra ar traktoru, tad kādēļ tie netiek kaisīti? Konkrēti piemēri. Posms Meža/Budeskalnu ielas aplis līdz krustojumam ar Beikas ielu: ne miņas no smiltīm/sāls, ārkārtīgi slidens, un puse no celiņa ir tīrs ledus, tā, ka cilvēki brien pa sniegu, jo tur ir bīstami. Viss posms no Lazdu ielas līdz Botāniskā dārza ieejai Miera ielā. Jā, ir nobraucis traktors, jā, uz celiņa nav bieza sniega kārta, toties ir nobraukāts un piepresēts sniegs, un 95% visa posma nav ne miņas no smiltīm/sāls. Tas, kas ir nobērts, (un ir nobērtas retas smilšu čupiņas ik pa 1.5 -3m attālumā) ir haltūra vai ņirgāšanās. Šķiet, pilsētā nav problēmu ar smiltīm? Vai arī visiem brīvdienas? Smilšu/sāls daudzumu, kas ir izbērts ap apli pie Sporta skolas, varētu samazināt un kaut nedaudz pa Rīgas ielas velo celiņu nokaisīt. Ceru ielas trotuārs tieši tas pats, smilšu nav, bet tur vismaz nav sakarīgi tīrīts, līz ar to tik ļoti neslīd. Jā, ir ziema, jā, negaidīti janvārī, jā, ziemā ir sniegs, sals, apledojums utt., bet kapēc celiņus nevarētu kaisīt? Ja atbildīgajām personām šķiet, ka minētie posmi ir kaisīti, tad ļoti aicinu doties un apskatīties, kā tad nu tas tika darīts šajās dienās. Vienīgā cerība/aicinājums, ka sākoties jaunai nedēļai, kad sāksies arī skola, kāds nokaisīs minētos posmus ar smiltīm/sāli.

Labrīt!
Kā ziņo Komunālais dienests, tad šorīt, 7.01., visi trotuāri un gājēju celiņi ir nokaisīti. Slidenākie gājēju celiņi tika nokaisīti jau svētdienas pēcpusdienā. 

Labdien! Mūsu īpašums atrodas Salaspils novada, Zirņusalā Attekas ceļā. Pēc kadastrs.lv datiem iela pieder pašvaldībai. Kāpēc tā netiek tīrīta un kaisīta ar pretslīdes materiāliem slidenā laikā. No salas nevar ne izbraukt, ne iebraukt, krustojums ar šoseju netīrs un slidens, bīstams. Kad tas tiks novērsts?

Labdien! 
Ceļu no šosejas A5 uz Zirņu salu līdz barjerai Komunālais dienests notīrīs un nokaisīs ar pretslīdes materiālu.  
Zirņu sala un tās ielas/ceļi ir iznomāti SIA "MCITY SALA".

Cik vidēji viena gada laikā uzņem bērnus PII? Interesē 2019.gadā plānoto uzņemto bērnu (2017.g dzimušie) skaits uz visiem PII kopā! Paldies

Labdien!
Vidēji gadā tiek uzņemti 240-250 bērni visās vecuma grupās kopā.
Vakanto vietu skaita sadalījums pa dzimšanas gadiem tiek apzināts pirms vietu sadales PII uz nākamo macību gadu (katra gada maijā).
Vietas tiek piešķirtas pēc rindā stāšanās datumiem, ņemot vērā PII grupu komplektāciju uz jauno mācību gadu, kā arī ievērojot noteiktās prioritātes (ārpus rindas uzņemamo kategorijas, atbilstoši saistošajiem noteikumiem).
Sīkāk -http://www.salaspils.lv/images/saist_noteikumi/2012/sn-27.pdf

Ar cieņu
Irēna Kramarova,
izglītības metodiķe

Labdien! Vēlējos informēt, ka Meldru, Apogu un apkārtējo ielu iedzīvotāju suņi ir pakļauti leptospirozes (žurku mēra) draudiem. 25.12.2018. pēc 3 dienu smagām mocībām nomira mans suns (martā no līdzīgiem simptomiem nomira mans pirmais sunītis - tikai tad bija vēl citas blaknes, kuru dēļ neviens neiedomājās veikt asins analīžu pārbaudi uz leptospirozi), vakar saņēmu asins analīžu rezultātus- apstiprinājās leptospiroze. Pēc sarunas ar veterinārajiem ārstiem, sapratu, ka lai samazinātu draudus mūsu mīļdzīvniekiem (un aŗi pašiem mums- jo šī slimība esot ļoti bīstama arī cilvēkiem), noteikti ir jāvakcinē suņi pret leptospirozi, kā arī ir jācīnās ar šīs slimības pārnēsātājiem- žurkām. Veterinārs brīdināja, ka nedrīkst atstāt naktīs ārā suņu ēdam un dzeram traukus, jāpārbauda, lai nebūtu kāda pārtika palikusi, ko var suns apēst un jāsargājas no mazām ūdens tilpnēm ar ilgi stāvošo nemainīgo ūdeni- visi šie faktori ir tie, kas var izraisīt leprosirozi . Vai šādos gadījumos pašvaldībai nevajadzētu padomāt par kādiem deratizācijas pasākumiem, jo izskatās, ka mūsu pašvaldībā dzīvo slimas un inficētas žurkas (laukos Latgales pusē arī dzīvo žurkas, kuras ikdienā uzturas netālu no mājlopiem, pārtiek no siena un pārējām barībām, bet paldies Dievam, tur nav bijis neviens saslimšanas gadījums, jo tur mītošās žurkas nav inficētas ar šo kaiti).

Paldies par informāciju. Tā kā Jūsu minētā slimība leptospiroze ir infekcijas slimība, sazinājāmies ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), kura funkcijās ietilpst organizēt infekcijas slimību profilakses un izplatības ierobežošanas pasākumus. Atbilstoši speciālistu ieteikumiem veiksim mūsu novada iedzīvotāju informēšanu par inficēšanās riskiem un profilaktiskiem pasākumiem, kuri jāievēro, lai pasargātos no inficēšanās ar šo slimību. Kā profilaktisku pasākumu speciālisti iesaka arī mājdzīvnieku un mājlopu vakcinēšanu pret leptospirozi.
Atbilstoši Epidemioloģiskās drošības likuma 27.panta 1.daļai teritorijas un objektu uzturēšana un sakopšana, nodrošinot grauzēju iznīcināšanu un nepieļaujot to ieviešanos, ir teritorijas vai objekta īpašnieka pienākums, tādējādi deratizācijas pasākumi jāveic īpašniekiem.

Dzintra Mūrniece, 

speciāliste darba aizsardzības, ugunsdrošības un CA jautājumos
t. 67981063
mob. 26378174

Labdien. Laimīgu jauno gadu! Lūgums nokaisīt vai apstrādāt ar smiltīm Meldru ielu, jo ceļš daudzviet ir tīrais ledus. No sniega ceļš ir notīrīts – paldies par to. Bet pēc vakardienas (02/01/2019) temperatūru svārstībām un dēl brāzmainā vēja zem sniega izveidojas ledus, tāpēc ceļš ir slidens. Paldies un Lai jauka diena!

Labdien!
Informācija nodota Komunālajam dienestam, kuri rīt ielu notīrīs. 

Labdien, vai sogad salaspili bus slidotava ?

Gaidām atbilstošus laika apstākļus!

Lasot pasvaldibas izdoto laikrakstu, beidzot atradu informaciju par dzivojamo pagalmu remonta nosacijumiem. no laikraksta 8 lapam tas aiznema veselas 3 lapas. Lidzigu informaciju gaidu ari par atkritumu apsaimniekosanas ligumu. Bet ja nopietni - izskatas ka redakcijai trukst izdomas ko vel ielikt avize un liek to kas aiznem vairak vietas. Mana skatijuma vajadzetu publicet aktualizeto noteikumu recenziju ar noradi interneta, kur var atrast pilnu tekstu.Taja pasa laika trukst citas informacijas. Nav skaidrs, ka to avize, ka taja var ko publicet.

Labdien! Jūsu viedoklis ir saprotams, taču "Salaspils Vēstis" ir pašvaldības informatīvais izdevums nevis avīze tradicionālā izpratnē. Kārtība, kādā tajā tiek publicēta informācija, ir atrunāta Salaspils novada domes priekšsēdētāja 2011. gada 29. decembrī izdotajā rīkojumā "Par Salaspils novada informatīvajā izdevumā „Salaspils Vēstis” publicējamo informāciju". Tas nosaka, ka Salaspils novada domes finansētā informatīvā izdevuma „Salaspils Vēstis” izdošanas mērķis ir Salaspils novada iedzīvotāju informēšana atbilstoši Valsts pārvaldes iekārtas likuma 10. panta septītajai daļai, kas noteic, ka valsts pārvaldes pienākums ir informēt sabiedrību par savu darbību. Tas attiecas it īpaši uz to sabiedrības daļu un tām privātpersonām, kuru tiesības vai tiesiskās intereses īstenotā vai plānotā darbība skar vai var skart. Izdevuma „Salaspils Vēstis” uzdevums ir sniegt koleģiālas institūcijas - domes viedokli par konkrētiem jautājumiem, domes deputātu viedokli par domes pieņemtajiem lēmumiem un citu ar pašvaldības autonomo funkciju izpildi saistīto informāciju.

Lai nodrošinātu pašvaldības finansētā izdevuma „Salaspils Vēstis” atbilstību tā mērķim un uzdevumiem, izdevumā „Salaspils Vēstis” pirmām kārtām tiek publicēti šādi materiāli: pārskats par domes pieņemtajiem lēmumiem; informācija (apskati, intervijas), kas saistīta ar Salaspils novadā reģistrētu biedrību, draudžu darbību un citur reģistrētu biedrību darbību Salaspils novadā.
Dažādu normatīvo dokumentu apjoms katrā numurā ir ļoti mainīgs, diemžēl arī gada pēdējā numurā būs ļoti daudz saistošo noteikumu, lēmumu u.c. svarīgu domes dokumentu.
Tomēr salaspiliešiem noteikti ir iespēja lasīt arī par kultūras, sporta un citiem notikumiem katrā numurā un vēl plašāk, protams, interneta vietnē un pašvaldības iestāšu profilos sociālajos tīklos.

Izmantojot izdevību, novēlam Jums jaukus svētkus un veiksmīgu jauno gadu!

Labdien! Lūgums uzstādīt kādu barjeru, lai nebrauktu auto pa Parka ielu virzienā uz Lauku ielu un lepns džips izbrauc uz gājēju pārejas, tur iet bērni. To redz arī 1.vsk.policiste, ..... Varbūt var uztādīt kādu barjeru, norobežojošu stabu, līdzīgas barjeras uzstādīja pārejas otrā pusē uz Lauku ielas pie skolas. Paldies!!!

Pa parka ielu drīkst braukt automašīnas, ar kurām pārvietojas Parka ielas iedzīvotāji, tāpēc Parka ielā barjera netiks uzstādīta. Protams, ka Parka ielas iedzīvotājiem, tāpat kā visiem citiem, ir jāievēro ceļu satiksmes noteikumi.

Salaspils novada domes Tehniskās daļas vadītāja vietnieks Andrejs Kiseļevs-Podgornijs

Sveicināti! Vai ir kaut kādas ieceres/iestrādes tuvākajā laikā izbūvēt centralizēto ūdens un kanalizācijas vadu uz Getliņu un Dzintars      DKS? Interesējos lai varētu plānot mājas kanalizācijas izbūvi. Paldies par atbildi.

Atbildot uz Jūsu pieprasījumu, informējam, ka Pašvaldības SIA “Valgums-S” tuvāko divu gadu laikā Getliņu un Dzintars DKS nav plānojusi centralizētās ūdensapgādes un sadzīves kanalizācijas tīklu izbūvi. Inženierkomunikāciju izbūve šajā rajonā paredzēta nākamā finanšu plānošanas perioda ietvaros, sākot no 2021.gada, ja būs pieejams finansējums.

Ar cieņu - Edīte Zviedre-Vilciņa, pašvaldības SIA „Valgums-S” Attīstības daļas vadītāja

Labdien! Pašvaldības teritorijas plānojumā (10. pielikums) paredzēts izbūvēt centralizēto ūdens un kanalizācijas vadu uz Saulesciemu gar Zeltiņu ceļu un Mazo Zeltiņu ielu. Kad plānots veikt izbūvi un kad varēs pieslēgties centralizētajam ūdensvadam? Vai šie darbi ieplānoti novada attīstības programmā 2019.-2025. gadam?

Labdien! 
Tuvāko gadu laikā centralizēto ūdensapgādes un sadzīves kanalizācijas tīklu izbūve uz Saulesciemu gar Zeltiņu ceļu un Mazo Zeltiņu ielu nav paredzēta. Uzņēmuma Stratēģiskās attīstības plānā 2016. - 2025.gadam ūdenssaimniecības pakalpojumu nodrošināšana Jaunsauriešu ciemā ir iekļauta, bet šis jautājums ir cieši saistīts ar šo komunikāciju izbūves tehniski ekonomisko pamatojumu un ārējiem pieejamajiem finanšu līdzekļiem.

Ar cieņu
Edīte Zviedre - Vilciņa
SIA „Valgums-S”
Attīstības daļas vadītāja

Labdien! Vai kadreiz plánojat apgaismot Silabrieu ciematu, jo ciematá ir daudz ind. dz. m.aju un ir bérni, kuri mero ceu no skolas uz majam taču ir ļoti tumšš un tas sagādā lielas neērtības gan bērniem, gan vecākiem.

Salaspils novada attīstības plānā, kas pašreiz ir izstrādes stadijā, ielu apgaismojuma izbūve Silabriežu ciematā nav iekļauta. Iedzīvotājiem ir iespēja vērsties domē ar priekšlikumu, kuru pēc jautājuma tehniskas izskatīšanas varētu iekļaut nākamo gadu plānotajās projektēšanas izmaksās un izbūvēt.

Tehniskās daļas galvenais
speciālists būvniecības jautājumos
Juris Kancevičs

Labdien! Pēc kādiem kritērijiem tika izvēlētas ielas, kuru asfaltēšana iekļauta novada attīstības plānā 2019.-2025. gadam? Vai ir pieejami kādi aprēķini vai cits objektīvs pamatojums?

Labdien!
Salaspils novada attīstības programmas 2019.-2025.gadam projektā iekļautās ielas un ceļi, kuri tiks asfaltēti vai arī veikta esošā asfalta nomaiņa, tika izvērtēti pēc vairākiem kritērijiem, piemēram, ielas īpašuma tiesības (pašvaldības īpašums vai nē), ielas nozīme Salaspils kopējā infrastruktūrā (maģistrāla vai lokāla), deklarēto iedzīvotāju skaits attiecīgajā ielā u.c. kritēriji.
Papildus informējam, ka šobrīd notiek Salaspils novada attīstības programmas 2019.-2025.gadam projekta publiskā apspriešana, kas notiks līdz 2018.gada 27.decembrim.

Ar cieņu
Guntars Auders
Attīstības daļas vadītājs

Labdien! Esmu pārsteigta par civilās aizsardzības plānu Salaspilī... Skatos, ka ārkārtas situācijās, katastrofās ārstniecības iestāžu darbību vēl joprojām koordinē nelaiķe Vija Upmane… Vai tiešām kopš maija mēneša nevienam nav ienācis prātā atjaunot informāciju? Ir jau labi, ka dokumentos minēts, ka informācija tiek atjaunota katru gadu - spiežam zīmodziņu, parakstāmies un ir ok. Galvenais ir saņemt atalgojumu par savu darbu...

Labdien! 2016. gada 1.oktobrī spēkā stājās jauns Civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas likums (turpmāk Likums), kā rezultātā tika noteikti civilās aizsardzības sistēmas darbības principi, tās galvenie uzdevumi un vadība, kā arī jauni katastrofas pārvaldīšanas pamatprincipi un atbildīgās institūcijas par katastrofas pārvaldīšanas vadību.
Atbilstoši likumam ir mainītas arī pašvaldību civilās aizsardzības komisiju darbības teritorijas un izveidošanas kārtība. Uz Likuma pamata izdotie 2017. gada 26. septembra Ministru kabineta noteikumi Nr.582 “Noteikumi par pašvaldību sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijām” paredz 36 pašvaldību sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas, t.sk., Salaspils sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisiju, kuru veido Salaspils un Stopiņu novadi.
2017. gada 28.decembra sēdē par Salaspils sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisijas priekšsēdētāju tika ievēlēts Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars, par vietnieci Stopiņu novada domes priekšsēdētāja Vita Paulāne. Atbilstoši normatīvo dokumentu prasībām tika izveidota un apstiprināta Salaspils sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisija.
Atbilstoši 2017. gada 7.novembra Ministru kabineta noteikumu Nr. 658 “Noteikumi par civilās aizsardzības plānu struktūru un tajos iekļaujamo informāciju” prasībām pašreiz tiek izstrādāts Salaspils sadarbības teritorijas civilās aizsardzības plāns (turpmāk CA plāns). Pēc CA plāna izstrādes un apstiprināšanas Salaspils un Stopiņu pašvaldību domēs, tas atbilstoši Likuma prasībām tiks publicēts abu pašvaldību, Iekšlietu ministrijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta mājaslapās.
Ievērojot visu iepriekš minēto, Salaspils novada civilās aizsardzības plāns 2018. gadā netika aktualizēts.

Dzintra Mūrniece, speciāliste darba aizsardzības, ugunsdrošības un civilās aizsardzības jautājumos

Labvakar! Kā tas nākas, ka atkritumu izvešana augustā par m3 bija 5.72€, tagad 9.18€/m3, bet no 01.01.19. jau 11.28€ bez pvn...Kapēc apsaimniekotājs uzvar konkursā un tagad paceļ cenu? Izskatās pēc krāpšanās un negodīgas konkurences un beigās, pārmaksā iedzīvotāji.....

Labdien!
Gan Ministru kabineta, gan Pašvaldības saistošie noteikumi par atkritumu apsaimniekošanu nosaka to, ka maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu veido:
1) maksa par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu, šķirošanu un citām normatīvajos aktos noteiktajām darbībām, ko veic pirms atkritumu reģenerācijas un kas samazina apglabājamo atkritumu apjomu, uzglabāšanu, dalītās atkritumu savākšanas, pārkraušanas un šķirošanas infrastruktūras objektu uzturēšanu atbilstoši līgumam, kuru noslēgusi pašvaldība un atkritumu apsaimniekotājs;
2) sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprinātais tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu atkritumu poligonā;

Šajā gadījumā cenu nav cēlis atkritumu apsaimniekotājs, bet ir palielināts Dabas resursu nodoklis atkritumu noglabāšanai, un līdz ar to ir cēlies arī tarifs "Getliņi EKO" poligonā.
Ar cieņu
Karīna Bāliņa, vides inženiere

Kāpēc Salaspils iedzīvotāji un es nezinām par Salaspils siltuma Saules kolektoru ražoto enerģiju(20% apsildīs Salaspili). Cik tas mums salaspiliešiem maksās?

Labdien!

2018.gada 8.februārī SIA “Salaspils Siltums” noslēdza līgumu ar CFLA par ES līdzfinansēta projekta "Siltumavota Miera ielā 31A, Salaspilī, pāreja uz atjaunojamo energoresursu izmantošanu" īstenošanu, kura ietvaros Salaspilī tiks izbūvēts saules kolektoru lauks ar akumulācijas tvertni saules enerģijas izmantošanai siltumenerģijas ražošanā. Saules enerģijas ražotni plānots izbūvēt līdz 2019.gada septembrim. Projekta realizācija dos iespēju samazināt fosilā kurināmā (dabas gāzes) izmantošanu siltumenerģijas ražošanā Salaspilī. 

Viens no šī projekta īstenošanas mērķiem ir esošā siltumapgādes tarifa samazināšana.

SIA "Salaspils Siltums" 

Sveicieni. Piedodiet, bet atkal par ielas gaismām, bet tagad rīta pusē. Šorīt (03.12) ap 7:30 Budeskalnu ielas sākumposmā nedega ielas gaismas, diezgan tumša pastaiga sanāca. Raiņā ielā gan dega. Būtu iespējams uzstādīt tā, ka ielas gaismas deg līdz kādiem 8iem? Rīti paliek arvien tumšāki. Paldies!

Labrīt! Informācija tika nodota Salaspils ielu apgaismojuma tīklus apkalpojošai organizācijai, un bojājums novērsts.
Ar cieņu
Tehniskās daļas galvenais
speciālists būvniecības jautājumos
Juris Kancevičs 

Dzīvojam ciemā Silabrieži,ļoti vēlamies lai pašvaldība sakartotu ceļa segumu,kas ved no Granīta ielas līdz Upeskrastu ielai, jo ceļa stāvoklis ir ļoti sliktā stāvoklī ,.bedres , ūdens, dubļi

Labdien! 
Esam informējuši Komunālo dienestu, kas veiks šī ceļa apsekošanu un iespēju robežās veiks nepieciešamos darbus, kā arī vienlaicīgi esam informējuši būvuzņēmēju, kas veic ceļu uzturēšanu (greiderēšanu), kas tuvākajā laikā apsekos šo ceļu un veiks attiecīgos pasākumus, ja to tehnoloģiski būs iespējams veikt (ceļa greiderēšanu var veikt, ja brauktuves virskārta nav sasalusi un pārmitrināta, pretējā gadījumā ceļš tiek vēl vairāk bojāts).

Ar cieņu Sandra Krēsliņa, 
Tehniskās daļas vadītāja 

Gaisa temperatura dzîvokiii (Skolas 1) ir +19. Kur griezties lai paaugstinaatu temperaturu liidz normai

Labdien!

Apkures sezonas laikā temperatūru dzīvokļos nosaka noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 211-15 “Dzīvojamās ēkas” 2. pielikums „Iekšējā gaisa temperatūra un ventilācijas gaisa apmaiņas apjoms dzīvojamo ēku telpās”.
Atbilstoši šim LBN iekštelpu gaisa temperatūrai aukstajā gadalaikā dzīvojamā istabā un guļamistabā, virtuvē un tualete ir jābūt +18°C, bet vannasistabā vai savietotajā sanitārajā mezglā +25°C. 
SIA „Salaspils Siltums” siltumenerģiju piegādā līdz līgumā noteiktai atbildības robežai (pamatā līdz ievadam ēkas siltummezglā). Iekšējos siltumenerģijas piegādes tīklus mājā apkalpo pārvaldnieks, un visi jautājumi, kas ir saistīti ar iekšējo siltumenerģijas piegādes tīklu uzturēšanu, t.sk. pakalpojumu nesaņemšanu iekšējās sistēmās, dzīvokļu īpašniekiem jārisina ar savas dzīvojamās ēkas pārvaldnieku (Skolas 1 jāgriežas SIA “Namu pārvaldīšana”).

Ar cieņu
SIA "Salaspils Siltums"

Jautājums ir par autobusu satiksmi ar Rīgu.
Vai un cik lielā mērā pašvaldība subsidē autobusu pārvedājumus?
Kā tiek nodrošināta kvalitātes kontrole pie pārvedātāja?
Precizēšu ar situāciju. Šomēnes, vairākas reizes autobuss vakarā ignorē pieturvietu "Dienvidu Tilts". Pieturā netiek uzņemti pasažieri. Mēģinot sazināties ar Galss buss, nekādu atbildi neesmu saņēmis. Līdz ar to mēģinu saprast kā un vai ir iespējams pārvedātājam uzlikt par pienākumu nodrošināt kvalitātes kontroles mehānismu:
A. pieteikt šādus gadījumus, kad autobusa vadītājs klaji ignorē pasažieru uzņemšanu;
B. iespējams reģistrēt autobusu vadītāju pārkāpumus (ātruma pārkāpumi un braukšanas kultūra, necienīga un rupja izturēšanās, vai citi);
C. ieteikumus Galss Buss kvalitātes uzlabošanai.

Labdien!
SIA "Galss Buss" ir privāta pasažieru pārvadāšanas kompānija, tāpēc pārsūtījām šo jautājumu pēc piederības. Kad saņemsim atbildi, publicēsim to šajā sadaļā.

nokaisiet salenieku celu.tur ir tirais ledus!man katru dienu jabrauc ar mazu bernu 

Labrīt!
Šorīt smagās tehnikas šoferi jau ir izbraukuši uz lauku ceļiem, lai nokaisītu ar smilti.

Gribētos sańemt arī atbildi, kam ienāca prātā egli novietot pie sports Nama. Kārtējo reizi nozagāt svētku sajūtu. Ja tā domāta Tikal sportistiem tad, jā. Pārējie tur iet łoti reti. Vecajā vietā vismaz visi vsrēja priecāties par to, gan ejot uz darbu, veikaliem , Tagad Salaspilī pirmajā vietā sports

Tā kā k/n "Enerģētiķis" gaida rekonstrukciju, tad tā saucamā "galvenā egle" šogad ir rotāta pie Sporta nama - mūsu izglītības un sporta pudura centrā. Egle atrodas labiekārtotā skvērā, kur ik dienas apgrozās ļoti daudz cilvēku, un, iestājoties salam,  blakus būs arī slidotava. Tā labi redzama gan no skolām, gan arī no pauguriem, kur ziemā uzturas un slidinās daudz bērnu. Iepriekš tradicionālajā vietā aug jaunas eglītes, no kurām viena nākotnē tiks posta kā pilsētas galvenā egle. Mums novadā arī citos mikrorajonos un ciematos ir savas egles -  katra pa savam skaista, un ikviens var izvēlēties un priecāties par savu visskaistāko Ziemassvētku egli.

Vai tiešām šogad Salaspils centrā nebūs egle? Katru gadu pie Enerģētiķa pirmajā adventē tika iedegta egle, šogad nekā... Šajā vietā aogrozās ļoti daudz cilvēku un tā eglei bija īstā vieta

Tā kā k/n "Enerģētiķis" gaida rekonstrukciju, tad tā saucamā "galvenā egle" šogad ir rotāta pie Sporta nama - mūsu izglītības un sporta pudura centrā. Egle atrodas labiekārtotā skvērā, kur ik dienas apgrozās ļoti daudz cilvēku, un, iestājoties salam,  blakus būs arī slidotava. Tā labi redzama gan no skolām, gan arī no pauguriem, kur ziemā uzturas un slidinās daudz bērnu. Iepriekš tradicionālajā vietā aug jaunas eglītes, no kurām viena nākotnē tiks posta kā pilsētas galvenā egle. Mums novadā arī citos mikrorajonos un ciematos ir savas egles -  katra pa savam skaista, un ikviens var izvēlēties un priecāties par savu visskaistāko Ziemassvētku egli. 

Labdien. Gribetu uzzinat par aukcionu  neģu nozvejai salaspils teritorija. Vai aukcions decembri bus atverta tipa vai aizverta? Un kas nepiecieśams lai taja piedalitos.

Labdien!
Izsole notiek 2018. gada 5. decembrī. Izsole ir slēgtā tipa. Pieteikšanās ir noslēgusies 16. novembrī. Sīkāka informācija http://www.salaspils.lv/parvalde/parvalde-aktualitates/notiks-rupnieciskas-zvejas-tiesibu-nomas-izsoles

Ar cieņu
Vides inženiere
Karīna Bāliņa

Šoreiz neko nejautāšu, bet gribu pateikt paldies, ka šorīt 28.11.2018 jau 8:00 ielas ir notīrītas no sniega un vēl arī turpina tīrīt. Tā turpināt :) !

Labrīt! Nodosim Jūsu "paldies" atbildīgajiem darbiniekiem, kuri tiešām cenšas, lai salaspilieši savās ikdienas gaitās varētu doties pa tīrītiem ceļiem. Lai jauka diena! 

Labdien, ka un kura vieta pareizi izvietot īpašuma reģistrācijas zīme.Paldies.

Labdien! Informāciju atradīsiet šeit. Numura zīmi var pasūtīt Skolas ielā 4B (tālr.67385074, 29343732).

Salaspils novada teritorijas un tajā esošo ēku un būvju uzturēšanas noteikumi

Sakiet, lūdzu, vai pastaiga ar suņiem pa Salaspils ielām ir aizliegta??? Vai ir kāds īpašs status mājai Skolas iela 15??? Zīmes, staigāt ar suni aizliegts, nav, kā arī citu aizliedzošu zīmju nav!! Šādu šķietami absurdu jautājumu liek uzdot fakts, ka kādai "dāmītei" tā šķiet! Ja suns nokārto savas dabiskās vajadzības, tūlīt viss tiek savākts!!!

Labdien! Pastaigas ar suni pa Salaspils ielām nav aizliegtas. Izņēmumi ir izglītības iestāžu teritorijas, pludmales, bērniem paredzētas rotaļu vietas, izklaides vietas un sporta laukumi. Mājai Skolas ielā 15 īpaša statusa nav. Ja nav uzstādītas atbilstošas zīmes, tad nav iemesla aizrādīt Jums par suņa vešanu pastaigā. Aiz suņa gan vienmēr jāsavāc, ko Jūs arī veicat. Šim nolūkam atsevišķās vietās Salaspilī izvietotas urnas ar maisiņiem suņu īpašnieku ērtībām.

Karīna Bāliņa, vides inženiere 

Labrīt.Tagad cik saprotu jau kādu mēnesi ibraucot Salaspilī pa Meža ielu var braukt ar ātrumu 90 km/st.,jo tur nav ceļa zīmes 518 "apdzīvotas vietas sākums"!!! Ar ko vispār nodarbomjas tehniskā daļa???

Labdien! 
Saskaņā ar 2016. gada 14. decembra Salaspils novada domes Lēmuma “Par Salaspils novada teritoriālās iedalījuma vienības - Salaspils pilsēta -  robežu” p. 1., kurš nosaka: “Grozīt Salaspils novada administratīvajā teritorijā ietilpstošo teritoriālo vienību Salaspils pilsētas un Salaspils pagasta robežas”, ir jāveic apdzīvoto vietu apzīmējošo ceļa zīmju pārnešana uz jaunām pilsētas robežām. 
Sakarā ar to, ka 2018. gada novembrī bija paredzēta Meža ielas pārbūves pabeigšana un ceļa zīmes Nr.519.“Apdzīvotās vietas sākums", Nr.520. “Apdzīvotās vietas beigas” no vecās pilsētas robežas Meža ielā saskaņā ar augstāk minēto lēmumu ir jāparnes uz jaunām pilsētas robežām. Ceļa zīmju pārnešanu ir nepieciešams saskaņot ar VAS "Latvijas Valsts ceļi", skaņojums saņemts 04.10.2018. un tika virzīts uz apstiprināšanu domes sēdē. 
Pašvaldības domes lēmums par ceļa zīmju Nr.519.“Apdzīvotās vietas sākums", Nr.520. “Apdzīvotās vietas beigas”, Nr.521. “Pilsētas vai ciema nosaukums”, Nr.522. “Pilsētas vai ciema nosaukums” uzstādīšanu uz Salaspils pilsētas administratīvās robežas uz pašvaldības ceļiem C-3 “Meža iela – Getliņi”, C-26 “Migļi - TEC-2 ūdensvads” un  C-5 “Mežmaļi-Rūķi-Klaukas”, Salaspils novadā, pieņemts 01.11.2018. Pēc lēmuma pieņemšanas uzdevums par minēto ceļa zīmju uzstādīšanu ir nodots Salaspils Komunālajam dienestam, kurš nekavējoties pasūtīja ceļa zīmju izgatavošanu ražotājam. 
Diemžēl, ražotājs ar ceļa zīmju izgatavošanu aizkavējās un jaunās ceļa zīmes piegādāja 20.11.2018. 
Līdz 23.11.2018. ceļa zīmes Nr.519.“Apdzīvotās vietas sākums", Nr.520. “Apdzīvotās vietas beigas”, Nr.521. “Pilsētas vai ciema nosaukums”, Nr.522. “Pilsētas vai ciema nosaukums” ir uzstādītas uz jaunajām pilsētas robežām. 
Tehniskā daļa  nodrošina sakārtotus ceļus, ielas, meliorāciju, labiekārtotu estētisko vidi, lai aktivitātes teritorijā notiek saskaņoti, saglabājot un uzlabojot infrastruktūru pašvaldības publiskajās teritorijās un rūpējas par savlaicīgu gatavību un atbalstu ārkārtas situācijās. Veido efektīvu, caurspīdīgu un godīgu sadarbību ar būvniecības dalībniekiem Domes pasūtījumu realizēšanai. Operatīvi sagatavo tehniskos noteikumus, nosacījumus, atzinumus. Ieinteresēti un efektīvi sadarbojas ar kolēģiem un iestādēm, lai viņi var pildīt savus pienākumus. 

Ar cieņu Sandra Krēsliņa, Tehniskās daļas vadītāja 

Es dzīvoju Saulkalnē privātmājā, mani interesē mājas Nr plāksnītes izmēri,krāsa un pilns adreses uzraksts pareizs.Daugavmalas 17 jo pašvaldības policija sāk izrādīt interesi.Un kur to plāksni kārt ? pie mājas vai sētas cik augsti no zemes.Vēl,kur to var pasūtīt?

Labdien! Informāciju atradīsiet šeit. Numura zīmi var pasūtīt Skolas ielā 4B (tālr.67385074, 29343732).

Salaspils novada teritorijas un tajā esošo ēku un būvju uzturēšanas noteikumi

Vai "Saleniekos" obligāti jābūt norādītam dārza numuram? Ja jā, tad kāda parauga.

Labdien! Jā, arī "Saleniekos" obligāti jābūt norādītam dārza numuram (http://www.salaspils.lv/userfiles/file/buvvalde/par_numura_zimem/04_Zemesgabala_numura_zime.jpg). Numura zīmi var pasūtīt Salaspilī, Skolas ielā 4B (tālr.67385074, 29343732). 

Ar cieņu Valērijs Sičovs,
Salaspils novada Būvvaldes vadītājs

Ko var darīt uz zemes,kam ir statuss zaļā zona?

Labdien!
Salaspils novada teritorijas plānojumā nav noteikts statuss "zaļā zona".
Ja jūs vēlaties noskaidrot, kādas darbības var veikt teritorijās, kuru atļautā izmantošana ir Dabas un apstādījumu teritorijas (DA), skatieties šeit- http://www.salaspils.lv/images/teritorijas_pl%C4%81no%C5%A1ana/TP_APBUVES_NOTEIKUMI.pdf

Ar cieņu
Dace Bērziņa,
Attīstības daļas
teritorijas plānotāja

Labdien! Ļoti gribam zināt kad planojas uztaisīt Tilderu ielas apgaismojumu?

Pašreiz Tilderu ielas apgaismojuma jautājums iekļauts attīstības programmā un tuvākajos gados tiks risināts. Nākamā gada budžetā projektēšanas un būvniecības izmaksas minētajam projektam nav paredzētas.

Ar cieņu
Tehniskās daļas galvenais
speciālists būvniecības jautājumos
Juris Kancevičs 

Labdien! Vai pašvaldības šogad dāvātā monēta jaundzimušajiem ir sudraba?

Nē, monēta ir no niķeļa.

Sveicināti - šķiet ka pēdējā laikā, diezgan regulāri ap 19iem vakarā izslēdzās ielas gaismas Budeskalnu ielā (no Rīgas ielas līdz Pļavas ielai, kādreiz pat tālāk). Ir kaut kāds iemesls kāpēc tā?

Labdien!
Par ielu apgaismojuma problēmām tika ziņots apkalpojošai organizācijai, kura ziņoja, ka Budeskalnu ielas minētajā posmā bija bojāts automātiskais gaismas slēdzis, kurš tika nomainīts.

Ar cieņu
Salaspils novada domes
Tehniskās daļas galvenais
speciālists būvniecības jautājumos
Juris Kancevičs

 

end faq

 

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis