Uzdotie jautājumi un atbildes

Повторю вопрос, который был задан год назад: Планирует ли дума обеспечить безопасность пешеходов на улице Līvzemes возле пруда и пиццерии 4 pēdas. Там нет ни тротуара ни знака ограничения скорости, ни знака жилая зона (который дает преимущество на дороге пешеходам и ограничивает скорость движения машин). Сейчас ситуация на этом узком участке дороги такая, что машина может двигаться с разрешенной скоростью 50 км/ч, сбить пешехода, и будет права! Т.к. пешеходы должны успеть убежать с проезжей части. А движение пешеходов на этом участке дороги очень интенсивное, особенно после приезда электрички. Прошлый ответ: Šīs ielas daļas izbūve plānota nākamgad.

Labdien!

Pagājušā gadā, kad sniedzām atbildi, notika trotuāra un apgaismojuma izbūves tehniskā projekta izstrāde Jūsu norādītajā Līvzemes ielas posmā, un bija plāns šo projektu realizēt 2017.gadā. Tomēr, apspriežot 2017.gada budžeta PROJEKTU, šī tehniskā projekta realizācija tika noraidīta finansējuma trūkuma dēļ.

Ar cieņu,
Salaspils novada domes izpilddirektors
Andrejs Jaunkalns

No savas mājas loga regulāri redzu pa garāžu kooperatīva jumtiem lēkājošos puikas, tādēļ vēlos jautāt - ko es kā nevienaldzīgs iedzīvotājs varu darīt lietas labā, jo 1) man nepatīk, ka pa man piederošu garāžu pārvietojas nepiederošas personas, 2) protams, pastāv liels traumu risks un beigās vēl garāžas īpašnieks paliks par vainīgu, ja tiem bērniem kaut kas notiks. Protams, uz aizrādījumiem viņi nereaģē. Jau iepriekš paldies par atbildi.

Labdien! Šādos gadījumos jāinformē policijas dežūrdaļa, zvanot pa tālruni 67980033 vai 110. Šobrīd informācija ir nodota darbiniekiem, kuri iekļaus minētās vietas patrulēšanas maršrutos, centīsies noskaidrot bērnu identitāti un informēs viņu vecākus par sekām.

Labdien! Kur atrodas kāda no 47 iedzīvotājiem pieejamajām dalītu atkritumu (makulatūra, plastmasa)pieņemšanas vietām?

Labdien! Saraksts ar dalīto atkritumu konteineru laukumiem ir šeit

Raiņa 17a-22 lūdzu palīdziet otro gadu cīnos ar iršiem !!!katru vakaru pēc 21.00panika.berni.

Labdien! Sazinājos ar mājas apsaimniekotāju, un iespēju robežās iršu pūznis tiks likvidēts. Ar cieņu, vides inženiere, Rudīte Ķikuste.

Sakiet, vai Salaspils dome un/ vai skola šogad organizēs/ finansēs Salaspils 1.vidusskolas 50. gadu jubilejas pasākumu, t.i., absolventu salidojumu? (šāds salidojums nav bijis 10 gadus)

Labdien! Salaspils 1. vidusskolas 50 gadu jubilejas pasākums notiks š.g. 27.oktobrī plkst. 19.00.

Ar cieņu, 1. vidusskolas direktore Vera Kalniņa

Labdien! Vēlos uzzināt kādā stadijā šobrīd ir process ar kociņu nolaušanu jaunajā skvērā pie stacijas? Un vai ir padomāts kā novērst šādas noziedzīgas darbības nākotnē? Izveidotais skvērs ir patiešam jauks.

Labdien! Paldies par atzinīgajiem vārdiem! Šobrīd ir uzstādītas videonovērošanas kameras, kas dod iespēju visu laiku pārraudzīt situāciju skvērā. Cerams, ka kameras dos vēlamos rezultātus un šāds vandālisma akts, par kuru šobrīd notiek izmeklēšana, vairs neatkārtosies. Runājot par kociņu iznīcināšanas lietu: uz pašvaldības vadības pieprasījumu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Salaspils iecirknim sniegt informāciju par lietas virzību  maija sākumā tika saņemta atbilde, ka tiek veikta pirmstiesas izmeklēšana.

Gribeju noskaidrot vai par produkcijas reklamu veikalu skatlogos tiek iekaseta kada papildus maksa? Esam uzstadijusi sadas reklamas citas pilsetas un tadas maksas nav bijusas. Iespejams veikala administracija ko jauc. Tapec gribeju noskaidrot lai pec tam nebutu kadas nesaprasanas.

Labdien! Reklāmas vai reklāmas objekta projektu saskaņošanai pašvaldībā neiesniedz, ja reklāmu izvieto uz skatloga rūts iekšpuses vai ārpuses, neaizņemot vairāk par 25 % no rūts platības, vai skatloga vitrīnā, un tā var saturēt informāciju par attiecīgās iestādes vai privātpersonas veiktās saimnieciskās darbības raksturu, darba laiku, pārdodamo produkciju vai sniegtajiem pakalpojumiem.
Maksa tiek aprēķināta tikai par REKLĀMU, kam nav IZKĀRTNES pazīmes MK noteikumu izpratnē (ja tiek reklamēts uzņēmums, kas neatrodas attiecīgajā īpašumā, tā ir reklāma.
Reklāma ir ar saimniecisko vai profesionālo darbību saistīts jebkuras formas vai jebkura veida paziņojums vai pasākums, kura nolūks ir veicināt preču vai pakalpojumu popularitāti vai pieprasījumu pēc tiem.
Izkārtne – reklāma vai reklāmas objekts, kas izvietots tādā nekustamajā īpašumā (zemesgabalā vai būvē), kurā atrodas valsts vai pašvaldības iestāde vai privāta fiziska vai juridiska persona, kura tieši veic saimniecisku darbību , un attiecīgā reklāma vai reklāmas objekts var saturēt informāciju par iestādes vai privātās fiziskās vai juridiskās personas nosaukumu, darbības veidu, darba laiku, pārdodamo produkciju vai sniegtajiem pakalpojumiem un kontaktinformāciju.

Ar cieņu Jānis Šrēders, būvvaldes galvenais arhitekts

Labdien! Kad tiks sakartots parks Meza iela? Nogriezti sausie zari virs celiniem, ka ari savaktas ieprieksaja gada lapas, ciekuri un dazadi netirumi.

Paldies par informāciju! Komunālais dienests minēto teritoriju sakārtos.

Budeskalnu mazdārziņos ieilgusi atkritumu krīze, ko neatrisināja pat lielā talka - visi lielie konteineri ir pārpildīti, slīkst atkritumos pāri malām, un dārziņu nomnieki brīnās un šausminās par antisanitāriju. Varbūt... varbūt tomēr.. drīz..kaut ko varēs darīt?

Labrīt! Viens konteiners jau tika izvests pagājušajā nedēļā, bet atkal ir pilns.  Rīt "CleanR" sola izvest konteinerus. 
Šodien un rīt nosūtīsim tehniku, lai sakopj ap konteineriem. Lūgums arī iedzīvotājiem būt vairāk saprotošiem un nevest visus savus privātos atkritumus no dārziņiem un privātmājām. Pie konteineriem ir gan dīvāni, TV, krēsli, datori, galdi, gan būvgruži un arī sadzīves atkritumi. 

Anete Ķikuste, Komunālā dienesta vadītāja vietniece

Labdien! Vēlos uzzināt, kāpēc adresē, no kuras esmu izrakstījusies, vēl arvien pienāk komunālo maksājumu pieprasījums no vairāk cilvēkiem, nekā tur ir pierakstīti. Jau pusgadu esmu deklarējusies citā Latvijas pusē, bet par komunālajiem pakalpojumiem man vēl joprojām jāmaksā. Kas jādara, lai tas beigtos? Gaidīšu atbildi, paldies!

Labdien!
Jautājumus par komunālajiem maksājumiem Jums jārisina ar namu apsaimniekotāju.

Ar cieņu Zigmārs Zeimulis, domes priekšsēdētāja vietnieks

Labdien! Sakiet, vai ir iespējams salāpīt bedres uz asfalta Doles salā virzienā no HES uz Dārziņu kooperatīvu/Rumbenieši  (ceļam, kurš iet tieši gar upi)?

Labdien!
Līdz asfaltētajam laukumam ceļš gar upi pieder "Latvenergo", tālāk (no laukuma gar upi) - privātīpašniekiem.
Salaspils pašvaldība neveic to ceļu uzturēšanu, kuri nav tās pārvaldījumā.

Ar cieņu,
Salaspils novada domes
Tehniskās daļas vadītāja vietnieks
Andrejs Kiseļevs-Podgornijs

Vai tiek plānots savest kārtībā Vālodzes ielu? Katru nedēļu pa pāris mašīnām iestrēgst posmā starp Fiziķu un Čiekuru ielu. Ūdens stāv un nekur neiet prom. Arī daudzi cilvēki pastaigājas pa šo ielu. No Krasta ielas līdz Fiziķu ielai gar Vālodzes ielu ir izraksts kanāls. Vai ir iespējams paturpināt un izrakt šo grāvi līdz Čiekuru ielai. Tas šo problēmu varētu atrisināt. Paldies!

Labdien! Pašvaldībai īstermiņā nav nekādu plānu attiecībā uz Vālodzes ielu, taču ir uzdots tehniskajiem darbiniekiem apsekot gan ielas stāvokli, gan sāngrāvi un izteikt priekšlikumus ielas vai sāngrāvja risinājumiem, ja tādi būs nepieciešami.
Ar cieņu,
Dainis Vagalis  

Labdien! Jūs traucē Salaspils novada d/s "Rūķīši" īpašumu Nr.77, 78 un 75 iedzīvotāji ar milzīgu lūgumu vērsties pie d/s "Rūķīši" īpašuma Nr.76 īpašniekiem un uzstāt (piemērojot sankcijas, kas paredzētas LR un Salaspils Domes normatīvajos aktos), ka iepriekš minētā teritorija tiktu sakopta. Šis no gada uz gadu ir ļoti sāpīgs jautājums, jo no īpašuma ar Nr.76, tieši teritorijas nesakoptības dēļ, pārējo īpašnieku teritorijās "ciemojās" nelūgtie viesi čūsku, žurku un ērču izskatā. Nesakoptā teritorija, ne vien bojā ainavu, bet arī apdraud veselību līdzās dzīvojošajiem cilvēkiem un mājdzīvniekiem. Tas ko mēs lūdzam ir nodrošināt likumā paredzēto īpašnieku pienākumu izpildi, jo pašu spēkiem ar kaimiņiem galā netiekam, uz lūgumu sakopt teritoriju, viņi nereaģē. Ja no mūsu puses ir vajadzīgs oficiāls iesniegums,vai kāda cita rakstiska informācija, vienmēr esam gatavi sadarboties! Gaidīsim atbildi un tālākās rīcības izklāstu.

Labdien!

Apsekosim, pieņemsim mērus atbilstoši pašvaldības policijas kompetencei.

Dzintars Strožs, pašvaldības policijas priekšnieks

Labdien. Esam jaunā ģimene, nesen piedzimis bērns. Vēlos uzzināt vai pašvaldība sniedz kādu palidzību mājokļa iegādei priekš jaunajām ģimenēm.

Salaspils novada dome sniedz palīdzību dzīvokļu jautājumos, pamatojoties uz 2016.gada 13.janvāra saistošiem noteikumiem Nr.2/2016 “Par Salaspils novada pašvaldības palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā”, ar kuriem var iepazīties šeit-  http://www.salaspils.lv/images/saist_noteikumi/2016/sn-2_20160219.pdf

Gribetos uzzināt,vai pašvaldība domā par klaiņojošo kaķu izolēsanu no daudzdzīvokļu māju pagalmiem? Konkrēti Maskavas 9,Salaspils,kur teiksim neapzinigs pilsonis ir ierikojis veselu kaķu fermu pagrabā.Kaķi vairojas, pagraba nav iespējams ieiet,fekālijas smirdoņa,blusas.Jau iepriekš paldies.

Labdien! Salaspils novada domei jau 5 gadus ir noslēgts līgums ar dzīvnieku patversmi "Mežavairogi" par klaiņojošo mājdzīvnieku izķeršanu. Līdz šim "Mežavairogu" darbinieki ir operatīvi atsaukušies uz visiem izsaukumiem. Jums jāvēršas pie sava mājas pārvaldnieka ar lūgumu sakārtot jautājumu par kaķu kolonijas ierobežošanu. Ar cieņu, vides inženiere Rudīte Ķikuste

Labdien! Ir iespējams uzstādīt atkritumu tvertnes stiklam, plastmasai un papīram pie dz.stācijas.Dole? Apkārt daudz māju un dārzu,aktuāli.

Paldies par ierosinājumu. Jautājums tiks risināts sadarbībā ar SIA "Eco Baltia vide". Pagaidām varam solīt tikai stikla konteineru. Ar cieņu, vides inženiere Rudīte Ķikuste

Labdien, Vai šogad plānots uzlit alfaltu Smilgu ielā?

Labdien!
Smilgu ielā 2017. gadā nav paredzēts ieklāt asfaltbetona segumu. Smilgu/Meldru ielas inženierkomunikāciju un ceļa infrastruktūras attīstība ir pakārtota plānveida darbiem, t.i. vispirms tiek izbūvētas inženierkomunikācijas un tad atjaunota/uzlabota ceļa infrastruktūras daļa. Pašvaldības plānos 2018. gadā ir paredzēts uzsākt projektēšanas darbus apvienotās lietus un drenāžas cauruļvadu izbūvei 2019. gadā.

Ar cieņu,
Dainis Vagalis

Labdien, kur varam vērsties, lai lūgtu pievest jeb atjaunot  smiltis bērnu laukumiņā Mēža ielas parkā?

Labdien!

Tuvākajā laikā pašvaldībai piederošajos bērnu laukumiņos smiltis tiks pievestas. 

Labdien! Vai ir domāts par zonas ap pieminekli bojā gājušiem karagūstekņiem labiekārtošanu (Kalnrozes un Nometņu ielas stūris)? Pašlaik apkārtne ir bēdīgā stāvoklī: vecs, padomju laika ceļš, kas likts no betona plāksnēm (nav iespējams pārvietoties ar bērnu ratiņiem, skrituļslidām), nav neviena soliņa (!!!), kur apsēsties, nav arī apgaismojuma. Apkārt plaša teritorija, kurā varētu ierīkot plašu bērnu laukumu, organizēt iekoptu parka zonu vai kā citādi labiekārtot, lai siltajā laika periodā šī vieta būtu piemērota ģimenēm, pastaigām. Minētajā pilsētas daļā nav neviena bērnu laukumiņa vai teritorijas, kas būtu piemērota ģimenes atpūtai svaigā gaisā. Paldies.

Pērn pašvaldība šo teritoriju atpirka no līdzšinējiem īpašniekiem SIA "Rīgas vārti" tieši ar mērķi, lai šajā apvidū vairs nenotiktu būvniecība. Birztalā ir plānots ierīkot grantētus celiņus, noņemot tikai pašu grunts virskārtu un nekādā gadījumā neveicot dziļākus rakšanas darbus, tāpat plānots iztīrīt pameža krūmus, lai vēlāk varētu uzturēt šo teritoriju kārtībā un novērstu tuvējā mikrorajona iedzīvotāju vēlmi šajā birztalā lietot alkoholu vai veikt citas publiski nepiedienīgas darbības. Jūsu pieminētais ceļš patiesībā ir  īpaša memoriālā kompleksa arhitektūras iecere un nav domāts aktīvās atpūtas veidiem, bet gan pieminekļa pakājes sasniegšanai, lai atdotu godu, noliktu ziedus. Protams, pašām plāksnēm pa laikam ir nepieciešama restaurācija, bet tādas tās šajā vietā paliks. Arī simboliskās "bedres", kuras simbolizē izmisīgus cilvēku izdzīvošanas pūliņus,  ir necienīgi izmantot kā atkritum urnas vai sēdekļus, lai iedzertu.

Te netiks ierīkoti ne rotaļu laukumi, ne arī citas parkiem raksturīgas konstrukcijas. 

Šī būs sakopta vieta, kur klusumā pieminēt upurus un notikumus, kuru atkārtošanos neviens vairs negribētu piedzīvot.

Labdien,es jautaju par tiem bernu laukumiem kuras atrodas starp Kalnu 7 un maskavas 7,daugavas 2 un maska vas 3,5;un pie maskavas 1.jautajums bija par zimes uzstadisanu ka ar suniem staigat aizliegts.paldies

Šie laukumi ir nodoti māju pārvaldniekiem apsaimniekošanā, tātad par kārtības uzturēšanu laukumos ir jārūpējas pašiem apsaimniekotājiem. Ar cieņu, Rudīte Ķikuste, vides inženiere

Labdien! Kad šogad (2017.g.), sāksies skolēnu no 13.g. iesniegumu pieteikšana vasaras darbiem.

Labdien!
Šogad pieteikšanās vasaras darbam ir no 23.04.-08.05. Visa pieejamā informācija atrodama šeit-  http://www.salaspils.lv/novads/jauniesiem/nodarbinatiba-vasaras-brivlaika

Labdien! Paturpinot par auto novietošanu ielas malā - pie Nometņu ielas 38, līkumā netālu no atkritumu konteineriem, ielas vidū nekaunīgi tiek atstāts mazs sarkans auto un stāv tā vairākas dienas no vietas. Citiem auto, lai tiktu tam garām, jāizbraukā zaļā zona, kur jau ir izveidojusies diezgan paliela peļķe. Kādēļ pašvaldības policija nepārmāca šo autovadītāju, jo garām paši brauc regulāri?

Labrīt! Paldies par informāciju, pārbaudīsim.
Dzintars Strožs, Salaspils novada pašvaldības policijas priekšnieks

Sakiet, lūdzu, vai ir nepieciešāmā airu laivu reģistrācija, peldot jūsu novāda iekšējos ūdeņos?

Labdien! Salaspils novada pašvaldībā nav ieviests speciāls reģistrs airu laivu reģistrācijai.
Jebkurā gadījumā ir jāievēro Ministru kabineta 2008.gada 25.marta noteikumu Nr.213 "Ceļu satiksmes drošības direkcijā reģistrējamo kuģošanas līdzekļu reģistrācijas kārtība" 2.4.apakšpunkta prasības, proti, Ceļu satiksmes drošības direkcijā reģistrē airu laivas (atklāta tipa kuģošanas līdzeklis, kas paredzēts braukšanai, izmantojot airi (airus) vai motoru, kura jauda nepārsniedz 3,7 kW).
Ar cieņu,
Salaspils novada domes jurists
Toms Ķikusts

Lūdzu nekavējoties KĀRTĪGI veiciet ceļa c27 uz dks "Dzintari" un "Getliņi" greiderēšanu. Katru dienu pa to brauc pilnas fūres no getliņu purva ar kūdras kravām, bet mūsu ceļš ir vienās bedrēs un mums jālauž savas automašīnas(piesūtīsim Domei rēķinus). Ierobežojošā zīme 7t arī nez kur pazudusi!!!!Lūdzu neaizmirstiet par tuvojošamies vēlēšanām.... Ceru, ka kaut ko darīsiet lietas labā!!!

Paldies par informāciju! Tuvākajā laikā norīkosim Komunālo dienestu uzbērt uz ceļa šķembas un izlīdzināt bedrītes.

Ar cieņu,
Salaspils novada domes
Tehniskās daļas vadītāja vietnieks
Andrejs Kiseļevs-Podgornijs.
Tālr.: 29242963.

Labdien! Vēlos saņemt atbildi uz manu jautājumu par stāvvietu Griezes ielā, posmā no sporta halles līdz Nometņu ielai. Vai ir atļauts novietot auto ceļa malā? Kad šajā posmā tiks ierīkots gājēju ceļš? Automašīnas stāv ceļa malā, bērniem jāiet vai nu pa ceļa malu, vai pa izbraukātu, dubļaino zālāju. Vai tur ir ieplānota gājēju ceļa izbūve? Un vai ir atļauta automašīnu stāvēšana? ja nav atļauta auto stāvēšana, tad vai tur tiks uzstādīta zīme? šobrīd visi liek, saņem sodus un liek atkal, jo nav citu variantu. Kad šis jautājums tiks sakārtots? Paldies!

Labdien! Autotransporta novietošanas jautājums minētajā Griezes ielas posmā ir jau sakārtots MK noteikumos Nr.279 “Ceļu satiksmes noteikumi” paredzētajā kārtībā. Proti, lai novietotu automašīnu stāvēšanai minētajā Griezes ielas posmā, ir jāievēro MK noteikumu Nr.279 “Ceļu satiksmes noteikumi” p.121.4., saskaņā ar kuru autotransportam ir aizliegts apstāties un stāvēt vietās, kur attālums starp brauktuves nepārtraukto ceļa apzīmējuma līniju, sadalošo joslu vai pretējo brauktuves malu un apturētu transportlīdzekli ir mazāks par 3 m. Nekādu citu ceļa zīmju, kuras aizliegtu apstāties un stāvēt, ierīkošana šajā gadījumā nav paredzēta.
Ietves būvniecība minētajā Griezes ielas posmā diemžēl tuvākajā laikā nav paredzēta.

Labdien! Sakiet, lūdzu, vai kāds kontrolē bezpilota gaisa kuģus jeb tā saucamos dronus?! Jau otro reizi nakts stundu laikā šāds drons tiek lidināts Skolas 13 pagalmā un aplido visu laukumu. Interesanti, kāpēc nakts laikā?! Paldies

Labdien!
2016. gada 22. novembra Ministru kabineta noteikumu Nr. 737 “Kārtība, kādā veicami bezpilota gaisa kuģu un tādu cita veida lidaparātu lidojumi, kuri nav kvalificējami kā gaisa kuģi” 10.punkts nosaka, ka bezpilota gaisa kuģa lidojumi tiek veikti laikposmā starp saullēktu un saulrietu. Šo noteikumu kontroli veic "Civilās aviācijas aģentūra" un valsts policija. Par gaisa kuģu lidojumu noteikumu pārkāpšanu var uzlikt naudas sodu fiziskajām personām no 150 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām- no 700 līdz 3000 eiro.

Labdien,ta ari nesanemot no jums atbildi,atkal gribu jums uzdot jautajumu.kapec pie bernu laukumiem nav uzstaditas zimes ka ar suniem staigat aizliegts vai nu lai satira pec sunja.paldies

Labdien!

Būtu vēlams zināt konkrētāk bērnu laukuma adresi, jo visos laukumos, kas atrodas uz pašvaldībai piederošās zemes, ir uzstādītas šādas aizlieguma zīmes. Taču laukumi, kurus apsaimnieko namu pārvaldes, tas jādara namu apsaimniekotājiem saskaņā ar noslēgto līgumu. Pašvaldība uzbūvē bērnu rotaļu laukumu, taču turpmāko apsaimniekošanu un kārtības nodrošināšanu ir jāuzņemas pašiem laukuma saimniekiem. Vēlamies atgādināt, ka sabiedriskās kārtības noteikumi nosaka, ka bērnu rotaļu laukumos suņiem nav atļauts uzturēties. Ar cieņu, vides inženiere Rudīte Ķikuste.

Labdien! Tuvojās Lieldienas un Salaspilī kā vienmēr to nejūt. Nekas nav izrotāts. Nu ņemiet taču piemērus no citām pilsētām. Vai varbūt naudas trūkums? Kas vispār notiek. Vai slinkums.

Labdien!
Katram ir tiesības veidot rotājumus savu īpašumā- gan privātmāju īpašniekiem savos priekšdārziņos, gan daudzstāvu namu iedzīvotājiem, vienojoties savā starpā un ar pārvaldnieku, veidot objektus lielajos pagalmos.
Ja kādam svētku sajūtas radīšanai vajadzīgas olas vai zaķi, tos iespējams radoši izveidot arī pašiem  - kopā ar bērniem vai mazbērniem.
Nevajadzētu gaidīt visu tikai no pašvaldības.
Pēdējos gados pilsētā tiek daudz darīts, lai sakārtotu ielu infrastruktūru un izveidotu jaunus skvērus un laukumus. Šobrīd tiek radītas vietas mākslas objektu izvietošanai, bet tās vēl nav gatavas.
Kultūras nams "Enerģētiķis", Rīgas iela un jaunais skvērs pie dzelzceļa pārbrauktuves, Parka ielas skvērs, stacijas laukums, abas iebrauktuves pilsētā pie Daugavpils šosejas- visur norit būvdarbi dažādās stadijās.
Rotājumus pasūtīsim tad, kad būs pabeigti būvdarbi un vide būs atbilstoša mākslinieciskām aktivitātēm.
Iespējams, ka ar laiku Salaspils pašvaldībai būs arī savs novada un pilsētas mākslinieks. Pagaidām ir tikai ainavu arhitekts.
Šogad turpinām veidot un papildināt apstādījumus, pēc Lieldienām  ceram uz bagātīgu tulpju ziedēšanu visā pilsētā.
Vasarā mūs priecēs viengadīgās puķes gan dobēs, gan augu traukos pie ielām un laukumos.

Ar cieņu Daiga Veinberga, ainavu arhitekte

Labdien. Vēlējos uzzināt, kad tiks sakārtota Beikas iela posmā no Dunduru ielas Getliņu virzienā? Bedres asfaltā ir katrostofālas un ceļš nemitīgi applūst no blakus esošās pļavas.

Labdien!
Ceļu sakārtosim (asfaltbedrīšu remonts, kad gaisa temperatūra būs atbilstoša šādiem darbiem. Līgums par šiem darbiem jau ir noslēgts. Bedrīšu remonts sāksies ar pilsētas centru un tad 2-3 nedēļu laikā nonāks līdz visiem ceļiem. Ūdens gāžas (pavasaros) pāri ceļam tāpēc, ka nepieciešams izbūvēt meliorācijas sistēmu pa privātajiem zemes gabaliem, kam saskaņojuma nav.

Ar cieņu,
Salaspils novada domes izpilddirektors
Andrejs Jaunkalns

Vai ir plānots asfaltēt Stacijas ielu?

Labdien!
Nē, nav plānots.

Labdien! Tā kā Salaspilī Cīruļu ielā sākušies ceļu remontdarbi, ziņoju, ka pa Krasta ielu, kur ir arī dzīvojamā zona, apzīmēta ar atbilstošu ceļa zīmi, remontdarbos iesaistītās kravas automašīnas pārvietojas ievērojami pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu. Pirmkārt, tas apdraud iedzīvotājus, tajā skaitā bērnus; otrkārt, ceļ nesamērīgus putekļus; treškārt, bojā jau tā vietām manāmi ieplaisājušo un iesēdušos asfaltsegumu uz Krasta ielas. Lūgums risināt šo ceļu satiksmes problēmu, jo iestājoties saulainam laikam arī dzīvojamā zonā parādās vairāk cilvēku uz brauktuves!

24. marta būvsapulcē būvniekam SIA "ACB" ir paziņots, ka smagā transporta kustība
pa Krasta ielu nav pieļaujama. Uzņēmēja transportam līdz būvobjektam ir jāpārvietojas
pa Dienvidu ielu.

Labdien, vai šogad turpinās meldru ielas  asfaltēšanu ?

Šogad Meldru ielā asfaltēšanas darbi nav paredzēti.

Labdien. Veršos ar lūgumu pie pašvaldības policijas par to vai var rīta un vakara stundās paskatīties automašinas parkošanas kartību pie bērnu dārza "Atvasīte", jo neskatoties uz to ka mums ir iekartota autostāvvieta,bet cilvēki vienalga savus auto novieto uz zāliena un pat pie ieejas vārtiņiem.Var būt kad viņiem uzliks sodu, tad cilvēkiem nebūs slinkums novietot savu auto paredzētaja stāvvieta un pajiet 5 metrus tālāk ar kajām. Savu laiku cīnījamies, lai mūms tiek ierīkota kārtīga - asfaltēta autosstāvieta, bet daži indivīdi to nenovērtē. Ceru ka pašvaldības policijai izdosies to vērst pa labu.

Labdien!

Pašvaldības policija veiks minēto faktu pārbaudi, pārkāpējus sauks pie administratīvās atbildības.

Labdien! Gribu jautāt Salaspils Domei par bērnu laukumu ierīkošanu Purva vai Budeskalnu rajonos  tuvākajā  nākotnē. Ja bērnu laukumu ierīkošana netiek plānota, lūdzu paskaidrot šo apstākļu iemeslus.

Labdien,

Privātmāju (mazstāvu apbūves) rajonos pašvaldība neierīko bērnu rotaļu laukumus.

Ar cieņu-

izpilddirektora vietnieks Dainis Vagalis

Labdien!Vēlējos jautāt par autoceļu sākot no Meža ielas un Beikas ielas krustojuma līdz pat Granīta ielai. Šis ceļa posms pirms pāris gadiem tika nekvalitatīvi apstrādāts, nolejot to ar biķi un uzberot virsū smalkas frakcijas akmentiņus. Viss būtu labi ja tas tiktu izdarīts kvalitatīvi. Vai ir paredzēts visas nepilnības novērst vai atstās to tā kā ir?

Labdien! Notiks ceļa nestspējas pārbaude, tad tiks pieņemts lēmums par turpmākiem darbiem un to veikšanas termiņiem.

Sveicināti. Vēlējos uzdot jautājumu sakarā ar asfaltēto ceļu segumu stāvokli. Darba darīšanās sanāk bieži braukt ārpus un pa Salaspils pilsētas ceļiem. Šogad daudzi ceļa segumi ir ļoti saplaisājuši un braukšana palikusi ļoti nelidzena kā piemēru varu minēt ceļu no granīta ielas (Acones) kas ved uz Salaspili, ceļš uz Rūķiem, nesen ieklātais asfalts Krasta ielā un daudz citi ceļi. Iepriekš minētais ceļš kurš ved uz Salaspili no Acones ir tik ļoti saplaisājis, ka "bedrīšu lāpīšana" ir neefektīva jo blakus aizlāpītajai bedrei veidojas jaunas bedres un asflats burtiski drūp kopā vai lec ārā pa gabaliem. Kādi būš šo saplaisājušo ceļu problēmu risinājumi? Jo kā jau iepriekš rakstīju, bedrīšu lapīšana šajos gadījumos daudz nepalīdz un problēmu nenovērsīs. Jau iepriekš paldies par atbildi.

Labdien! Notiks ceļu nestspējas pārbaude, tad tiks pieņemts lēmums par turpmākiem darbiem un to veikšanas termiņiem.

Ābeļu ielā, pie trim privātmājām ir komunikācijas grāvis. Kad pašvaldība domā tos sakopt.

Sveiki!
Jūsu uzdotajā jautājumā, nav skaidrs, ko Jūs esat domājis ar jēdzienu “komunikāciju grāvis”. Ja jautājums ir par Ābeļu ielas sāngrāvja kopšanu pie īpašumiem Ābeļu iela 5, Ābeļu iela 9 un Ābeļu iela 11, tad grāvja sakopšana un zāles pļaušana jāveic minēto īpašumu īpašniekiem (Salaspils novada domes Saistošo noteikumu Nr.11, punkts 2.1.3.), bet, ja domāts ir Ābeļu ielas sāngrāvju rekonstrukcija, tad šādus darbus Salaspils novada dome 2017. gadā nav plānojusi.

Ar cieņu, Tehniskās daļas hidrotehnisko būvju inženieris Ivars Leingarts

Labdien. Arī uztrauc jautājums par pļavu starp Nometņu un Silmaļu ielām. Vai nebūtu labāk izbūvēt lielu stāvlaukumu lai BEIDZOT cilvēkiem atbraucot vakara mājās nebūtu jāsatraucas par mašīnu novietošanu? Pie halles nevar...Tad sakiet kur lai visi mikrorajona iedzīvotāji liek tos auto. Pašvaldība tikai cērt nost auto novietošanas iespējas,nevis rada jaunas. Vēl pietiktu vieta lielam bērnu laukumam, kàdi ir arī citās lielajās Latvijas pilsētās. Ceļu šajā vietā gribētos redzēt vismazāk, ko noteikti apliecinātu lielākā daļa apkārtējo māju iedzīvotāju.

Labdien!
Kā jau vairākkārt esam informējuši Nometņu un Silmaļu ielu iedzīvotājus, pašvaldība neplāno būvēt stāvlaukumus automašīnu īpašniekiem. Stāvvietas tiek būvētas pie pašvaldības objektiem to funkciju nodrošināšanai. Rotaļu laukumi tiek būvēti par pašvaldības līdzekļiem katru gadu. Šogad tiks izbūvēti divi - Malienas ielā 2 un Maskavas ielā 3/5.
Ar cieņu,
Salaspils novada domes izpilddirektors
Andrejs Jaunkalns

Rudens pusē Miera ielā tika uzklāts jauns asfalta segums, šobrīd pagriezienā ar Dienvidu ielu starp joslām jau izveidojusies sprauga 1cm-1,5 cm, pie autobusa pieturas pret Miera ielas 14 maju jau asfalts saplaisājis un izveidojies noslīps padziļinājums. Var secināt ka mūsu nodokļu nauda izmantota nekvalitatīvam darbam. . Vai ir paredzēts darbu veicējiem likt izlabot savu brāķi?

Labdien! Miera iela pieder valstij. Remontu pasūtīja "Latvijas Valsts ceļi". Uz kvalitāti pašvaldība norādīja vairākkārt savās vēstulēs "LVC". Turpinām gaidīt atbildi, jo pēc MK noteikumiem pašvaldībai iela būs jāpārņem.

Ar cieņu,
Salaspils novada domes izpilddirektors
Andrejs Jaunkalns

Labden kad sāksies Meža ielā ceļu rekonstrukcija no Budeskalnu ielas aplja lidz krustojumam ar Beikas ielu?

Labdien!
Ielas rekonstrukcija tiks veikta 2018.gadā. Patreiz notiek projekta izstrāde, un SIA "Valgums-S"  šī gada vasarā veiks savu komunikāciju izbūvi.
Ar cieņu,
Salaspils novada domes
izpilddirektors Andrejs Jaunkalns

C–39 Granīta iela – Oglītes šodien tika greiderēts. Vai kāds, kurš ir atbildīgs par šo darbu ir pabaudījis tā rezultātu? Sanāk nauda par darbu samaksāta, bet jēgas nav. Kāpēc neuzber šķembas? Nesablietē tās?

Šķembas sāksim piebērt, iestājoties sausiem, siltiem laika apstākļiem.

Labdien! Lūgums pašvaldības policijai lielāku uzmanību pievērst automašīnu novietojumam pie nama Enerģētiķu ielā 1,jo nogriežoties ar automašīnu uz Celtnieku ielu, ļoti bieži automašīnu novietojuma dēļ nav iespējams šo posmu izbraukt,neraizējoties, ka tiks saskrāpēta mašīna. Arī pie nama Celtnieku ielā 6 veidojas situācijas, ka šo ielas daļu nav iespējams izbraukt, nerunājot jau par operatīvo transportu. Zinu, ka tur visur ir saliktas zīmes ar apkārtējo māju iedzīvotāju parkošanās atļaujām, bet ir jābūt ievērotām elementārām ceļu satiksmes noteikumu normām.

Labdien!

Paldies par informāciju. Ja novietotie stāvēšanai transportlīdzekļi traucē Jūsu transportlīdzekļa kustībai, lūdzu informēt pašvaldības policijas dežūrdaļu - tālr.67980033 vai 112.

Par Jūsu minēto problēmu 17.03.2017. pašvaldības policija ir informējusi Salaspils domi un sniegusi priekšlikumus ceļu satiksmes organizācijas uzlabošanai Inženieru ielā.

Dzintars Strožs, pašvaldības policijas priekšnieks

Vēlējos precizēt ceļu satiksmes organizāciju Maza Rožu ielā - kā ir iespejams tai piebraukt (no kuras ielas, vai ir pieejams ceļš)?

Piekļuve pie zemes gabala ar kad.nr. 80110041464 Mazā Rožu iela 5 ir paredzēta pa esošu privātīpašumā zemes gabalu Mazā Rožu iela (kad.nr. 80110041405). Tā kā minētais īpašums – Mazā Rožu iela, kad.nr. 80110041405 nav Salaspils pašvaldības piederībā, jautājumos par ielas stāvokli, tās uzturēšanu, satiksmes organizāciju un piekļūšanas iespējām pie pieguļošiem zemes gabaliem ir jāvēršas pie tās pašreizējiem īpašniekiem, slēdzot ar tiem ceļa servitūta līgumu vai atsavinot ceļa domājamo daļu.

Ziņas par fizisko personu datiem ir iespējams saņemt Valsts zemes dienestā, aizpildot attiecīgu veidlapu.

Ar cieņu,
Salaspils novada domes
Tehniskās daļas vadītāja vietnieks
Andrejs Kiseļevs-Podgornijs

Labdien! Kad pašvaldībā plāno pievērsties patvaļīgi aizbērtā grāvja attīrīšanai Sila ielā? Konkrēti interesē, kad tiks attīrīts pie īpašuma Sila ielā 10 aizbērtais grāvja posms.

Sveiki!
Pie īpašuma “Sila iela 10” grāvis nav aizbērts, bet tur daļēji ir aizsērējusi caurteka. Šogad tiks izsludināts iepirkums grāvju tīrīšanai, kura ietvaros paredzēts tīrīt arī minēto grāvja posmu, kā arī skalot caurtekas. Darbus plānots veikt mazūdens periodā – vasarā.

Ar cieņu, Tehniskās daļas hidrotehnisko būvju inženieris Ivars Leingarts

Labdien. Sakarā ar pārvākšanos no Rīgas uz Salaspili, vēlos uzzināt, kādas ir rindas iz PII,ja stāties rindā 6. mēnešu vecumā ( bērnam 6 mēneši). Bērnudārzs no 1,5 gada vecuma. Paldies par atbildi.

Ar Salaspils novada pašvaldībā reģistrēto bērnu sarakstu uz vietu pirmsskolas izglītības iestādē (pa dzimšanas gadiem) var iepazīties ŠEIT.

Labdien! Vēlos uzzināt, kur jākārto (jāiesniedz) dokumenti pensijas saņemšanai, ja mana deklarētā dzīvesvieta ir Salaspilī. Jau iepriekš pateicos par atbildi.

Labdien! Vecuma pensiju piešķir un aprēķina saskaņā ar likumu ”Par valsts pensijām”. Dokumentus var iesniegt jebkurā VSAA nodaļā.

Tuvākās VSAA nodaļas:

Kurzemes nodaļa, Baldones ielā 2, Rīga, tel. 67804100

Latgales nodaļa, Fridriķa iela 9, Rīga, tel. 67038911

Vidzemes nodaļa, Raunas iela 64, Rīga, tel. 67185611

Zemgales nodaļa, Mārupes iela 1, Rīga, tel. 67600653

VVKAC Talejas iela, Talejas iela 1, Rīga,  tel. 67038911

Šveices iela 12, Sigulda, tel. 67972530

Zemgales iela 33, Olaine, tel. 20398575

Pieprasot vecuma pensiju, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, jāiesniedz iesniegums pensijas piešķiršanai, jāiesniedz darba grāmatiņa un jebkuri citi apdrošināšanas stāžu apliecinoši dokumenti.

Sveicieni! Vai ir kādi noteikumi ko drīkst (vai nedrīkst) dedzināt mājas kamīnā? Ir māja Rīgas ielā, no kura skursteņa bieži nāk biezi, smagi, un diezgan smirdīgi dūmi. Tie pat sasniedz trotuāru - ir ļoti nepatīkami staigāt caur šiem dūmiem ar bērnu ratiņiem.

Labdien! Pašvaldībā nav noteikumu, kuri nosaka, ko drīkst dedzināt mājas kamīnā. Tā ir katra īpašnieka atbildība par savas mājas ugunsdrošību un apkārtnes nepiesārņošanu. Ar cieņu, vides inženiere Rudīte Ķikuste.

Suņu nodeva - vai jāmaksā kāda ikgadējā suņu nodeva, ja suns tiek turēts iežogotā teritorijā, privātmājā, Salaspils novada lauku teritorijā? Izņemot nodevu par mikročipa reģistrēšanu- vai ir kāda summa, kas jāmaksā katru gadu? Un vai to iespējams nomaksāt eletroniski, nebraucot uz domi?

Labdien! Par suni, kurš tiek turēts privātmājā iežogotā teritorijā, nav jāmaksā pašvaldības nodeva, taču suns ir jāreģistrē pašvaldības klientu apkalpošanas centrā, saņemot žetonu. Ar cieņu, vides inženiere Rudīte Ķikuste

Добрый день, у меня вопрос про социальное жильё. Скажите, кто может претендовать на муниципальную квартиру в Саласпилсе? Если я задекламирована в Риге, могу ли я выписаться и встать на очередь в Саласпилс? Моя подруга оказалась в очень плохой ситуации, у неё 2х месячный ребёнок и нет мужа, а парень в данный момент хочет чтобы она съехала из его квартиры. К родителям она поехать не может (мама снимает очень маленькую квартирку). В общем, расскажите подробнее может ли она встать на очередь в вашем городе?

Labdien!

Salaspils novada dome sniedz palīdzību dzīvokļu jautājumos (izīrē dzīvokļus jeb izīrē pagaidu dzīvojamo telpu) tikai atbilstoši saistošiem noteikumiem Nr.2/2016 "Par Salaspils novada pašvaldības palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā". Ar šiem noteikumiem Jūs varat iepazīties Salaspils mājas lapā- http://www.salaspils.lv/images/saist_noteikumi/2016/sn-2_20160219.pdf.

Vēršam Jūsu uzmanību uz šo noteikumu 2.daļu, kur tiek minēti palīdzības veidi un personu kategorijas, kurām ir sniedzama pašvaldības palīdzība dzīvokļu jautājumu risināšanā.

Gadījumā, ja Jūs pastāvīgi dzīvojat un esat deklarējuši savu dzīves vietu Salaspils novada pašvaldības administratīvajā teritorijā ne mazāk kā 5 pēdējos gadus un atbilstat šo Noteikumu 10.punktā minētām personu kategorijām, Jūs varat tikt uzņemta palīdzības uzskaitē un reģistrēta pašvaldībai piederošās dzīvojamās telpas izīrēšanai.

Sveiki! Vēlējos noskaidrot par purva rajonā plānoto grāvju aizbēršanu. Mūsmājās dažreiz, izteikti pavasaros ieplūst gruntsūdeņi. Jautājums rodas, vai aizberot grāvjus, ūdens daudzums mājās nepalielināsies un mūsu pagrabi pārvērtīsies par baseinu. Šobrīd pavasaros grāvji ir pilni ar ūdeni,vai veicot šo grāvju aizbēršanu tiks nodrošināts, ka māju iedzīvotājiem nevajadzēs pagrabos cīnīties ar gruntsūdeņiem? Ja arī pie grāvju aizbēršanas parādīsies daudz vairāk un biežāki gruntsūdeņi, kas segs izdevumus un pie kā griezties šādos gadījumos? Vai arī lielais krasta ielas grāvis tik aizbērts? Paldies par atbildēm :) Jauku dienu! :) 

Sveiki!

Atbildot uz Jūsu uzdoto jautājumu par grāvju aizbēršanu Purva rajonā, paskaidrojam, ka Purva mikrorajona vaļējo grāvju nosusināšanas sistēma ierīkota apmēram pirms 30 gadiem. Grāvji un īpašumu iebrauktuvju caurtekas  izbūvētas uz biogēnām gruntīm. Minētās caurtekas ir nosēdušās (iegrimušas), to teknes neveido vienmērīgu kritumu, kas izsauc virsūdeņu uzkrāšanos grāvjos, virsūdeņu aizvadīšana ir  apgrūtinoša, grāvjos stāv ūdens. Rezultātā, apkārtējos gruntsgabalos paaugstinās gruntsūdens līmenis. Lai atrisinātu minēto problēmu Salaspils novada dome pieņēmusi lēmumu rekonstruēt minēto vaļējo grāvju sistēmu, tos nomainot ar slēgto drenāžas sistēmu. Grāvjus neaizber, bet aizstāj ar perforētu liela diametra drenu kolektoru un vecā grāvja gultni aizpilda ar filtrējošu smilti. No katra īpašuma ir iespējas pieslēgt lietus ūdens kanalizācijas un drenāžas sistēmas jaunbūvējamajam kolektoram. Viennozīmīgi slēgtā drenu sistēma ir labāka par esošo vaļējo grāvju sistēmu. Purva rajonā slēgtā drenāža tiek izbūvēta katru otro gadu vienā ielā. Pašlaik izbūvēti kolektori Biologu  un Botāniķu ielās. Nākošgad būvēs Ķīmiķu ielā. Pēc Jūsu  e-pasta nav saprotams, kurā Purva rajona ielā ir Jūsu māja, bet pēc rekonstrukcijas sliktāk nebūs. Krasta ielas grāvja aizbēršana nav plānota.

Ar cieņu, 

Salaspils novada domes Tehniskās daļas hidrotehnisko būvju inženieris Ivars Leingarts

Labrīt! Kuros maija datumos šogad notiks pilsētas svētki? Paldies :)

Labdien!

Pilsētas svētki notiks 2017.gada 9.jūnijā.

Labdien! Nesen Rīgas ielas un Apiņu ielas krustojumā (pie bijušā Selver veikala) uzstādīts luksafors. Tas ka gājēji var nospiet pogu un tikt pāri ir ļoti jauki, bet kāpēc luksofors vajadzīgs izbraukšanai no Apiņu ielas? Šobrīd sanāk, ka uz Rīgas ielas, kas ir Salaspils centrālā iela, ik pa brīdim deg sarkanais signāls, bet no Apiņu ielas izbrauc labi ja daži auto stundā. Vai tā ir laba satiksmes organizēšana?

Luksofori ar papildsekcijām uzstādīti ar mērķi regulēt nogriešanos uz Apiņu ielu, kur nākotnē, iespējams, darbību varētu atjaunot tirdzniecības centrs un pieaugt satiksmes intensitāte uz mazstāvu apbūves rajonu. Uz nogriešanās joslas ir uzstādīts sensors, kurš ieslēdzas arī gadījumos, kad dzelzceļa virzienā braucošie transporta līdzekļi iebrauc šajā pretējās kustības nogriešanās joslā Šobrīd luksofora darbības režīms ir paredzēts galvenokārt jau drošai Rīgas un Apiņu ielas šķērsošanai gājējiem. Krustojuma regulējumam jābūt loģiskam – tāds ir domes vadības uzdevums atbildīgajiem darbiniekiem. Luksoforu regulējuma jautājums joprojām ir pašvaldības speciālistu darba kārtībā, un jau tuvākajā laikā tiks panākta vienošanās un saskaņojumi ar uzraugošajām institūcijām, un luksofori noregulēti atbilstoši esošajai situācijai līdz brīdim, kad būs nepieciešamība atkal atjaunot to darbību pilnībā. Lūdzu, sekojiet informācijai!

Labdien! Vēlētos uzzināt vai Salaspils Dome varētu uzstādīt gājēju pāreju Rīgas un Līvzemes ielas krustojumā, blakus Salaspils novada pašvaldības policijai? Tur ir ļoti intensīva satiksme; daudzas mašīnas, kas brauc dzelzceļa pārbrauktuves pusē pagriež Līvzemes ielā nesamazinot ātrumu, dažreiz pat nerādot pagrieziena signālu. Tur bieži iet skolēni, mātes ar ratiņiem un vecie cilvēki. Visi Salaspils iedzīvotāji zin, ka tas ir bīstams krustojums, daudzi iedzīvotāji sūdzējās par to, bet nekādu izmaiņu nav. Labāk būtu rīkot tur gājēju pāreju ar atbilstošu ceļa zīmi un izvairīties no traģēgijām, kas var tur notikt.

Labdien!
Jūsu norādīto krustojumu mēģināsim aprīkot ar zīmēm un gājēju pārējas horizontālo krāsojumu š.g. pavasarī, iestājoties labvēlīgākiem laika apstākļiem.

Ar cieņu,
Salaspils novada domes izpilddirektors
Andrejs Jaunkalns

 

end faq

 

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis