Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Uzdotie jautājumi un atbildes

Labdien! Jau 19.03. versāmies ar kolektīvu iesniegumu, par ceļa stavokli Silabriežu ciematā,pec Jūsu atbildes sapratam ka ceļs līdz Upeskrastu ielai,laika posmā no 01.04.-1.10. tiks greiderēts 2 reizes šaja sezonā, taču līdz šim brīdim tas nav izdarīts,pie mums nebrauc iekšā ātra med. palīdzība, jo lielo bedru dēļ tas nav izdarāms,tāpec lūdzam nekavejoties veikt ši ceļa labošanas darbus, pretejā gadījumā būsim siesti griezties pec palīdzībs pie raidījuma BEZ TABU un Pašvaldības lietu ministrijā!

Tuvākajā laikā uzņēmējs veiks brauktuvju uzturēšanas darbus.

Ar cieņu
Salaspils novada domes
Tehniskās daļas vadītāja vietnieks
Andrejs Kiseļevs-Podgornijs

Kāpēc jau ilgāku laiku netiek atjaunots krāsojums ātrumvalnim pie b/d Saime Miera ielā?

Labdien! Krāsojums ātrumvalnim pie PII "Saime" tiks atjaunots tuvākajā laikā.
 
Ar cieņu
Salaspils novada domes
Tehniskās daļas vadītāja vietnieks
Andrejs Kiseļevs-Podgornijs

Un vēlreiz par grants ceļiem... Vai ir iespēja apstrādāt pret putekļiem arī Apogu ielas posmu gar grāvi (pie krustojuma ar Meža ielu). Izskatās ka šis posms nav apstrādāts, kaut gan blakus ir mājas.

Apogu iela ir iekļauta pretputekļu apstrādes sarakstā, tiks kaisīta.

Ar cieņu
Salaspils novada domes Tehniskās daļas vadītāja vietnieks
Andrejs Kiseļevs-Podgornijs.

1.vidusskolā uz 4.klašu novirzieniem vairākiem bērniem bija vienādas atzīmes-pēc kāda principa tika izvēlēts "laimīgais" bērns,kurš tiek novirziena klasē?Kādi bija kritēriji šādiem gadījumiem?
Man bērnam gada atzīme bija vienāda ar dažiem citiem klasesbiedriem,bet novirzienā netikām,lai gan mums abu semestru atzimes ir 8,bet klasesbiedram ,kas tika novirzienā pa semestriem bija 7 un 8, gadā 8.
Un ja jau novirziena klasēs bijusi tāda konkurence,varbūt būtu labi norādīt (kaut vai pie tiem bērnu kodiem), kāda tad vidējā atzīme bijusi,lai tad nedaudz atklātāk visa atlase izskatās?

Labdien!
Lūdzu sazināties ar skolu, lai varētu rast atbildi uz šo jautājumu.
Ar cieņu
Salaspils 1. vidusskolas direktore V. Kalniņa

Par grants celiem - Šogad jau otro reizi raksta, ka grants ceļi tiek apstrādāti, ka tiks apstrādāti, pret putekļiem.  Es Rožu ielā tā arī nesu sapratis vai ceļs jau bija apstrādāts, vai tiks apstrādāts, vai netiks apstrādāts pret putekļiem.  Var lūdzu nopublicēt Kādi ceļi tika apstrādāti, kadi tiks apstrādāti. Citadi jau vasara pusē. Bet mes gaidam solito...

Pretputekļu apstrāde tiek veikta:
Ceļš C-1-Muzejs-Annuškas-Jaunrītiņi; 
C-7 Apvedceļš - Lakstīgalas;
C-27 Eži-Lakati-Getliņi;
Ceļš C-57 Gaismas ceļš;
Apogu iela;
Smilgu iela;
Meldru iela;
Purva rajona ielas.
Rožu iela pretputekļu apstrādes sarakstā netika iekļauta, jo transporta kustības ātrums tajā nesasniedz ātrumu, kura rezultātā celtos putekļi.

Ar cieņu - Salaspils novada domes Tehniskās daļas vadītāja vietnieks
Andrejs Kiseļevs-Podgornijs.

labdien, Vēlos noskaidrot kāds ir līdzfinansējums bērnam to laižot privātajā bd ? vai patiesām ja ir divi bērni kuri netiek pašvaldības bd, tad vedot bērnu uz privāto BD līdzfinansējums ir tikai ~ 180x2 = 360eur ?! Pārējos ~ 400 eur mēnesī jāsedz pašiem vecākiem ? vai tā jūsuprāt ir normāla situācija gadā samaksāt par privāto bd 4800 eur ??

Labdien! Informācija šeit: Lidzfinansejums_ppii_2019_Salaspils_novada_dome.pdf
Apstiprinātas vienam izglītojamajam nepieciešamās vidējās izmaksas pirmsskolas izglītības programmā Salaspils novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs 20l9. gadā norēķiniem par privāto pirmsskolas izglītības iestāžu sniegtajiem pakalpojumiem: bērniem vecumā no pusotra līdz 4 gadiem - 247 EUR. un bērniem vecuma no 5 līdz 6 gadiem (bērnu obligātajai sagatavošanai pamatizglītības ieguvei) 179,- EUR (pielikums Nr.2); par bērna uzraudzības (auklītes) pakalpojuma sniegšanu - 170 eiro mēnesī .

Ar cieņu -Izglītības daļas vadītāja Inga Elksne

Labdien! Man ir īpašums Dienvidu ielā 24, Salaspilī. Vai var lūgt iekļaut šo pašvaldības ielas posmu ai Briežu ielas gala iekļaut kaut vai greidera apkalpošanas sarakstā? Vairs netieku līdz savam īpašumam iebraukt, bedres briesmīgas..... cenšamies arī paši ko darīt, bet tā kā Dienvidu ielā arī uz priekšu ir tagad arī vairāki īpašumi , kurus apgūst jaunie īpašnieki arī satiksme sāk palikt intensīvāka. jau iepriekš paldies!

Minētais Dienvidu ielas posms nav iekļauts brauktuvju uzturēšanas sarakstā, jo tas nav izbūvēts. Pašvaldība par saviem līdzekļiem sāks uzturēt minēto brauktuvi pēc tās izbūves. Minētās Dienvidu ielas posma projektēšanas priekšlikums tiks iesniegts izskatīšanai nākamā gada tautsaimniecības budžetam.

Ar cieņu,
Salaspils novada domes
Tehniskās daļas vadītāja vietnieks
Andrejs Kiseļevs-Podgornijs.

Labdien! Iebraucot vasarnīcu ciemā "Rūķīši", nav izvietota ceļa zīme, kas apzīmē apdzīvoto vietu vai dzīvojamo zonu, ka arī nav noteikts maksimālais pieļaujamais braukšanas ātrums. Ciemā turpina darboties ceļa zīme, kas izvietota pievedceļa ciemam sākumā un atļauj braukt ar ātrumu 70 km/h (ceļa zīme izvietota pie pagrieziena uz Rūķīšiem. Pagrieziens no ceļa, kurš iet garām TEC-2 attīrīšanas iekārtām, aiz autobusa pieturas "DS Rūķīši"). Rezultātā, autovadītāji, iebraucot ciemā, kura robeža sākās ar zemesgabalu "Rūķīši 170", nesamazina braukšanas ātrumu, kas regulāri apdraud ciemā. it īpaši ciema sākumā, dzīvojošās personas, t.sk. mazgadīgos bērnus. Ciemā atrodas ūdens parks "Wakeline" un atpūtas vieta "Kolotilovka", līdz ar ko satiksme ciemā ir intensīva, it īpaši ciema sākumā, kur atrodas šīs divas izklaides vietas.
Informēju, ka pirms zemesgabala "Rūķīši 170" nepieciešams izvietot ceļa zīmi Nr.533 "Dzīvojamā zona", ka arī nepieciešams un ir būtiski izvietot ātrumu ierobežojošo valni, tādējādi mazinot ciema iedzīvotāju un apmeklētāju veselību un dzīvību apdraudējumu.

Saskaņā ar Latvijas standarta LVS 77-2:2014 p.6.6.17. prasībām ceļa zīmi “Dzīvojamā zona” drīkst uzstādīt apdzīvotās vietās.
Saskaņā ar Latvijas standarta LVS 99:2010 prasībām ātrumvaļņus atļauts izveidot ar 519. ceļa zīmi “Apdzīvotas vietas sākums” apzīmētās apdzīvotās vietās.
Ņemot vērā minēto, kā arī to, ka dārzkopībai "Rūķīši" nav piešķirts apdzīvotās vietas statuss, pirms zemesgabala "Rūķīši 170" ceļa zīmes Nr.533 "Dzīvojamā zona" uzstādīšana, kā arī ātrumvaļņu ierīkošana dārzkopības teritorijā nav pieļaujami.
Jautājums par transporta kustības ātruma samazināšanas iespēju uz “Rūķīšu” pievadceļa tiks izskatīts pašvaldības Tehniskajā darba grupā. Par Tehniskajā darba grupā pieņemto lēmumu var saņemt informāciju, piezvanot pa tālruni 67981063.
Tāpat, vēršam Jūsu uzmanību tam, ka, pamatojoties uz Ceļu satiksmes likuma 43.4 pantu noteiktā braukšanas ātruma ievērošanu kontrolē Valsts policija ar šim nolūkam paredzētām mērierīcēm. Likumdevējs pašvaldības policijai nav piešķīris šādas tiesības. Ņemot vērā iepriekšminēto, lūdzam par visiem Latvijā noteiktā braukšanas ātruma pārkāpumiem, informēt Valsts policiju, zvanot uz tālruņa numuru 110 vai rakstīt iesniegumus Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldei, Gaujas 15, Rīga, LV-1026, e-pasts:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Ar cieņu-
Salaspils novada domes Tehniskās daļas vadītāja vietnieks Andrejs Kiseļevs-Podgornijs.

Labdien! Šajā pavasarī ir novērots, ka Salaspils teritorija tiek aktīvi apbūvēta. Šis fakts ļoti skumdina, jo, dzīvojot šajā pilsētā, bija prieks iziet pastaigā ārpus ēku pilnā centra. Vai Salaspils pilsētu cenšas pārvērst par otru Rīgu? Otrs fakts, kas neapmierina, ir tas, ka ir apbūvētas tās teritorijas, kurās auga aizsargājami augi. Tas jo vairāk šķiet nepieņemami laikā, kad īpaši uzmanība tiek pievērsta dabas aizsardzībai. Laikam, pirms teritorijas nodošanas apbūvei, tā netiek apsekota- ne pašvaldības zeme, ne privātpersonām piederošā zeme. Noslēgumā vēlos jautāt, vai ir iespēja uzzināt, kuras teritorijas ir privātīpašums, jo Lieldienu laikā tika piedzīvots starpgadījums, ka pamestā zemes gabalā ir uzradušies īpašnieki un ir jālūdz atļauja saplūkt zaļumus Lieldienu olu krāsošanai. 

Par teritorijām, kurās aug aizsargājamie augi un notiek apbūve:
Salaspilī apbūve notiek atbilstoši Salaspils novada teritorijas plānojumam. Zemes īpašniekiem vai lietotājiem ir pienākums ziņot Dabas aizsardzības pārvaldei par īpaši aizsargājamo sugu un biotopu izmaiņām un faktoriem, kas pasliktina to stāvokli, kā arī par aizsardzības prasību neievērošanu. Ja ir aizdomas, ka būvniecības gaitā tiek ietekmētas aizsargājamo augu dzīvotnes, nepieciešams ziņot Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas aizsardzības departamentam.
Dabas aizsardzības pārvalde veic īpaši aizsargājamo sugu uzraudzīšanu, kā arī novērtē pasākumus kurus plānots veikt teritorijā un izvērtē to ietekmi uz labvēlīga aizsardzības statusa nodrošināšanu sugām un biotopiem. Institūcija, kas ir atbildīga par mikroliegumu noteikšanu saskaņā ar mikroliegumu aizsardzības un apsaimniekošanas noteikumiem, par mikroliegumu noteikšanu informē zemes īpašniekus vai lietotājus.

Ar cieņu, Karīna Bāliņa
Salaspils novada domes Attīstības daļas vides inženiere

Dzirdēju par Salaspilieša karti. Vai Saulkalnē deklarētajiem kaut kas tāds arī pienākās?

Labdien! Šobrīd darbojas tikai ieejas karte Nacionālajā botāniskajā dārzā. To Līvzemes ielā 8, Salaspilī, var saņemt ikviens Salaspils novada iedzīvotājs, arī saulkalnieši. 

Labdien, vēlētos zināt kad sāksies Salaspils stadiona rekonstrukcija, un cik ilgi apmēram tā ilgs ? 
paldies 

Labdien!
Salaspils stadiona rekonstrukcija plānota pēc būvdarbu līguma noslēgšanas. Šobrīd notiek būvdarbu iepirkuma izvērtēšana. Provizoriski uzsākt darbus varēs ne ātrāk kā 15.07.2019., un tie ilgs aptuveni 4 mēnešus (atkarīgs no iepirkumā uzvarējušā būvuzņēmēja piedāvāta būvdarbu termiņa).
Ar cieņu
Sandra Krēsliņa, Tehniskās daļas vadītāja 

Labdien!
Gribēju uzzināt, vai iespējams, ka grants ceļi Salaspils novadā tiktu apstrādāti ar kādu speciālo līdzekli, lai neveidotos putekļi? Lasīju, ka Salaspils pilsētā to dara. Īpaši interesē grants ceļš uz Saleniekiem.

Grants ceļi tiek apstrādāti ar pretputekļu līdzekli posmos, kur tie atrodas dzīvojamo māju tuvumā.

Sakara ar atbildi par ieskaitīšanu 4. klase.
1. Atbildi sagatavo nevis abstrakta persona, bet konkrēta persona administrācijas vārda. Lūgums precizēt! Citās atbildēs autori nekautrējas sevi publicēt!
2. Pieļauju, ka tāds sadalījums (pēc atzīmēm) nav pareizs, jo pieļauj iespēju manipulēt ar rezultātiem, kā arī nekatrs bērns līdz 3. klases beigām ir spējīgs atvērties un parādīt uz ko spējīgs. (dažādu iemeslu dēļ - slimošana, sliktas attiecības klasē, ģimenē,...)
3. Sakara ar to, ka skolā ir "konkurss" uz 4. klases matemātika novirziena klasēm dažiem vecākiem var rasties vēlēšanās šo konkursu ietekmēt (netikai pastiprināti mācoties).
4. Skatoties skolas mājas lapā nevaru atrast sadaļu, kā bērni, kas atnāk no citām skolām, kas atbrauc no citam valstīm var kvalificēties klasei atbilstoši savām spējam. Nekur nav atrodama informācijas ka ir iespēja, kārtot pārbaudes darbus, nav izveidota rinda ar bērniem(vecākiem), kas vēlas mainīt klases profilu, bet tas regulāri notiek un šie spēles noteikumi nav izprotami.
Uz jautājum "skolas administrācijai" lai sagatavotu bērna raksturojumu par to vai bērns būs spējīgs apgūt matemātiku, atbilstoši matemātikas klases padziļinātajām prasībām, tā arī nesu saņēmis.
5. Vēl gribētos lai "skolas administrācija" veiktu, sagatavotu pašnovērtējumu, kā darbojas "matemātikas" klases. Iespējams Salaspils vidusskola ir tikai jauna skaista, bet trūkst satura!
p.s. Valsts pārbaudes darba vērtējums bērnam bija par 2 punktiem augstāks, kā skolotājas ikdienas vērtējums, kas liek uzdot jautājumus.

Labdien!

Lai precīzāk varētu sniegt atbildes uz Jūsu jautājumiem, lūgums sazināties ar skolas administrāciju pa tālruni 67942178, 65826974 vai vērsties klātienē. Attiecībā uz Jūsu subjektīvi pausto viedokli par Skolas vērtēšanas kritērijiem un uzņemšanas kārtību, informējam, ka skola īsteno izglītības programmu, ievērojot normatīvo aktu prasības.

Skolas administrācija

Labdien! Jautājums par atkritumu šķirošanu - kur lai liek šķirotos atkritumus, ja blakus mājai (Enerģētiķu 2), nav dalīto atkritumu konteineru? Vai drīkst nest uz konteineriem pie citām mājām?

Labdien! Aicinām Jūs vērsties pie sava namu apsaimniekotāja, ar lūgumu uzstādīt dalīto atkritumu vākšanas konteinerus blakus sadzīves atkritumu konteineriem.

Ar cieņu Karīna Bāliņa
Salaspils novada domes Attīstības daļas vides inženiere

Labdien! Gribēju noskaidrot, vai visiem Salaspils novada iedzīvotājiem ir jāreģistrē mājdzīvnieki Salaspils pašvaldībā un jāiegūst minētais žetons? Es dIvoju privātmājā ar nozogotu teritoriju. Pēc noteikumiem, esmu atbrīvota no nodevas.

Suņa īpašniekam, kurš ir atbrīvots no nodevas samaksas, ir pienākums katru gadu līdz 1.maijam, uzrādot suņa vakcinācijas apliecību, kurā ir atzīme par ikgadējo vakcināciju pret trakumsērgu, saņemt jaunu attiecīgā gada žetonu.

1.vidusskolā 3.klašu vecāki pildīja pieteikumus par programmas novirzienu 4.klasē- tika iedots pieteikuma kods, ņemot vērā datu aizsardzību. Tagad ir izziņoti sadalījumi 4.klasēs un ir redzami ne tikai izsniegtie kodi , bet arī vārdi , uzvārdi. Kur tad ir tā datu aizsardzība??? Un pēc kāda principa ir sadalīti pa klasēm- kādi ir bijuši kritēriji pēc kā tika sadalīts?

Labdien!

Kodi ir (iesniegumam par programmu ar novirzienu) reģistrācijas numuri un tiek izmantoti publicēšanai skolas mājaslapā, ievērojot fizisko personu datu aizsardzības prasības, ņemot vērā, ka skolas mājaslapai var piekļūt ikviens lietotājs. Skolā/e-klasē informācija tiek publicēta (pielikts saraksts skolā pie sienas un vecākiem nosūtīts e-klasē), atklājot arī skolēna vārdu un uzvārdu, jo kodi tika piešķirti tikai tiem vecākiem, kas iesniedza iesniegumu par programmu ar novirzienu, pārējiem vecākiem šādi kodi netika izsniegti. Ņemot vērā, ka ar programmas novirzienu sadalījumu skolēna klases sastāvs izmainās un vecākiem/ bērniem ir liela interese par skolēna 4. klases nākotnes klases sastāvu, skola šo informāciju darīja pieejamu skolas ietvaros, lai veicinātu informācijas apmaiņu un iesaistīto pušu informētību. 
Par kritērijiem - skolas mājaslapā ir publicēta ieskaitīšanas kārtība, kas apstiprināta ar rīkojumu. Vēršam uzmanību, ka šī kārtība tika izskaidrota arī rudenī klašu sapulcēs un iedota katram vecākam uz rokas, kā arī nosūtīta e-klasē.
Vecākiem, kuriem ir papildu jautājumi vai neskaidrības, lūdzam sākotnēji vērsties skolā.

Skolas administrācija

Kādēļ ir akceptēti privātīpašumu norobežojumi Saulkalnē, kur privātīpašumu žogi liedz pieeju Daugavai kājāmgājējiem. Tas nav viena īpašuma izņēmuma gadījums, praktiski visiem privātīpašumiem ir žogi, sēta, kas vai nu iesniedzas upē, vai uzceltas tik tuvu krastam, ka gar to vairs nevar pārvietoties.

Labdien! Būvvalde veiks īpašumu apsekošanu Saulkalnē pie Daugavas, lai apzinātu īpašumus, kuru īpašnieki neievēro Aizsargjoslu likuma prasību par tauvas joslu. Ņemot vērā būvinspektoru noslogotību un vasaras (atvaļinājumu) periodu, šo darbu pabeigsim rudenī.

Ar cieņu Valērijs Sičovs, Būvvaldes vadītājs

Lūdzu dot man padomu kā izmantot privātīpašumā zemi, kuras lietošanas mērķis ir – dabas pamatnes, zaļās zonas un citas rekreācijas nozīmes objektu teritorija.

Labdien! Dabas un apstādījumu teritorijās galvenās izmantošanas ietvaros ir atļauta tādu būvju būvniecība, kas ir saistīta ar publiskās ārtelpas labiekārtošanu, papildizmantošanas ietvaros katrā zemes vienībā atļauta vienas viesnīcas, restorāna, kafejnīcas un bāra ēkas būvniecība, kuras platība nepārsniedz 100 m² un, kurai ir viens virszemes stāvs. Ar citiem teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumiem dabas un apstādījumu teritorijā var iepazīties Salaspils novada domes Attīstības daļā (tālrunis 67981068) vai Salaspils novada domes mājaslapā 

Labdien, Prieks par paplašināto "AKO" atpūtas zonu. Atpūtnieku ir kļuvis krietni vairāk un attiecīgi bieži turp dodoties ar auto nākas vilties jo nav kur novietot auto ! Ļoti daudz vietas aizņem auto ar laivu treileriem. Īsti jēgas no paplašinātās atpūtas zonas nav ! No pilsētas ar kājām, jo īpaši ar maziem bērniem, piknika somām līdz ako nokļūt nav iespējams lielā attāluma dēļ. Vai tiek plānots paplašināt stāvvietu ? Vai ir atļauts auto novietot grants ceļa malā un ceļā kurš novirzās mazliet nostāk. Paldies !

Labdien! Šobrīd nav paredzēts šajā teritorijā paplašināt autostāvvietas zonu! Ceļa malā drīkst novietot auto transporta līdzekli ievērojot Ceļus satiksmes noteikumus!

Ar cieņu Mareks Kalniņš Salaspils novada domes izpilddirektors

Labdien, vēlējos vērst uzmanību uz nenormāliem darba apstākļiem Mākslas skolas telpās,iestājoties karstam laikam. Iekštelpās temperatūra sasniedz 32grādus un patreiz vienīgais risinājums ir vai nu atvērtie logi ,vai caurvējš. Vai ir paredzēts ierīkot kondicionierus,lai skolotājiem un bērniem radītu normālus darba apstākļus? Lietus laikā jumts vairākās vietās tek,pilot uz telpu grīdām. Situācija atkārtojas katru gadu,taču dzirdīgas ausis nav sasniegusi.

Labdien! Skolas jumta logu jautājums tiek risināts jau otro gadu. Ir veikta to apsekošana, logu aiļu tīrīšana un remonts, kā rezultātā ir panākts zināms uzlabojums - lietus laikā logi netek. Vēl pastāv problēma atkušņa laikā, sniega lēnā kušana spiežas cauri logu apmalēm. Karstuma problēma 3.stāva telpās pastāv maija mēnesī. Risinājumu meklēsim pie pašvaldības speciālistiem, lai jautājumu varētu iekļaut nākamā gada budžetā.

Ar cieņu Rūta Bugavičute SMMS direktore

Vēlos tomēr saņemt atbildi uz jautājumu, vai skvēra teritorija starp Salaspils sporta namu un Salaspils Pareizticīgo baznīcu, un uz kuras atrodas bērnu rotaļu laukums, ir pašvaldībai piederoša teritorija? Ja, jā, vai pašvaldība veiks attiecīgus pasākumus, lai rotaļu laukumu atjaunotu, vai norobežotu, jo minētais rotaļu laukums nav uzskatāms par bērniem drošu vidi un ar katru dienu kļūst arvien bīstamāks!Vai Salaspils domes būvniecības nodaļai atbilstoši normatīvo aktu prasībām nav jāapseko publiski objekti, lai pārliecinātos par to drošumu, pilsētvides degradējošiem apst apstākļiem? Desmitiem bērnu katru dienu apmeklē minēto rotaļu laukumu, kurā neviena no konstrukcijām nav droša, pat smilškaste ir salauzta, izpuvusi utt. Bez tam netālu no rotaļu laukuma praktiski vienmēr sēž bars personu, kuras publiskā vietā lieto alkoholiskos dzērienus, turpat arī nokārto dabiskās vajadzības (dažu metru attālumā no bērniem!!!!), taču ne reizi nav redzēts vai dzirdēts, lai pašvaldības policija, pildot tai likumu uzliktos pienākumus, apsekotu minēto skvēru un attiecīgajām personām aizliegtu lietot alkoholu publiskā vietā.

Labdien! Minētais rotaļu laukums nav pašvaldības, par tā apsaimniekošanu ir atbildīgs namu apsaimniekotājs.

Salaspils novada domes izpilddirektora vietnieks
Mairis Kolāts

Salaspils novada domes Attīstības daļas Vides inženiere  Karīna Bāliņa savā atbildē par atkritumu šķirošanu aicina stikla un papīra vākšanai izmantot pašvaldības izbūvētos dalīto atkritumu vākšanas konteineru laukumus pie daudzdzīvokļu mājām. Jautājums - kā tieši lai to izdara privātmāju iedzīvotāji, ja visi daudzdzīvokļu namu atkritumu konteineri pamazām tiek ieslēgti speciāli norobežotos "būros", kuriem piekļuve ir tikai šo namu iedzīvotājiem?!? Kur ir pieejams saraksts adresēm kurās ir atļauts novietot savus šķirotos atkritumus ikvienam Salaspils iedzīvotājiem, vai arī jūs piedāvājat braukāt apkārt pa visu Salaspili un meklēt kādu vēl pieejamu konteineru?

Labdien!
Ņemot vērā pastiprināto interesi par atkritumu šķirošanu, esam vienojušies ar SIA "Eco Baltia vide" par šķirošanas konteineru izvietošanu privātmāju rajonos. Konteineru izvietošana un izvešana notiek pēc pieprasījuma, par ko sīkāk varat uzzināt, sazinoties ar SIA "Eco Baltia vide".
Ceram, ka šāds risinājums atvieglos dalītu atkritumu vākšanu!

Ar cieņu
Karīna Bāliņa

Labdien! Vēlējos noskaidrot, kad bērnu  pieteikt rindā uz pašvaldības bērnudārzu, ja bērns ir dzimis aprīlī? Pieteikuma veidlapu var iesniegt jau tagad vai jāgaida nākamā gada noteiktais termiņš?

Labdien!
Pieteikt bērnu rindā uz pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi var uzreiz pēc bērna piedzimšanas,
ievērojot saistošu noteikumu nosacījumus (Saistošie noteikumi Nr.27/2012
Kārtība, kādā Salaspils novada pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības
nodrošināšanas funkciju):Uzņemšanai pirmsskolas izglītības iestādē vecāki vai bērna likumiskais pārstāvis (turpmāk
– vecāki) iesniedz Apmeklētāju apkalpošanas centrā (turpmāk – AAC) pieteikumu
(1.pielikums) un uzrāda bērna dzimšanas apliecību vai bērna personu apliecinošu dokumentu.
Sīkāk http://www.salaspils.lv/images/saist_noteikumi/2012/sn-27.pdf.)
Ar cieņu
Irēna Kramarova
izglītības metodiķe

Sveiki, 
Vēlētos ierosināt Meža ielas posmā uzstādīt ātruma ierobežojuma zīmi - 30. 
Apkārtējo namu iedzīvotājiem lielai daļai or mazi bērni, kuri rotaļājas un dzīvo ļoti tuvu ielai, taču satiksmes dalībnieki pēc bērnudārza “Atvasītes” zīmes 30 , izvēlas ceļa posmam neatbilstošu ātrumu. Tāpat sakārtotais, nobruģētais posms dod jaunajām ģimenēm iespējas nodarboties ar aktīvo sportu - velosipēdiem, skrituļdēļiem, taču mazi bērni bieži vien atrodas tuvu braucošajai ceļa daļai, kas apdraud viņu drošību. Turklāt, brīvdienās jaunieši ar auto apli izvēlas par sacīkšu vietu un filmē šīs darbības, traucējot naktsmieru. Šajā ceļa posmā, Meža ielā, pat skolēnu autobuss apsteidz citus transportlīdzekļus, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumis. 
Vēlos ierosināt policijai veikt profilaktiskos reidus un uzstādīt šī ceļa posmā zīmi 30. 
Liels paldies par atsaucību, 
Meža ielas iedzīvotāji

Salaspils novada Pašvaldības policijas priekšnieks Dzintars Strožs informē, ka, pamatojoties uz Ceļu satiksmes likuma 43.4 pantu, noteiktā braukšanas ātruma ievērošanu kontrolē Valsts policija ar šim nolūkam paredzētām mērierīcēm. Likumdevējs pašvaldības policijai nav piešķīris šādas tiesības. Ņemot vērā iepriekšminēto, lūdzam par visiem Latvijā noteiktā braukšanas ātruma pārkāpumiem, informēt Valsts policiju zvanot uz tālruņa numuru 110 vai rakstīt iesniegumus Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldei, Gaujas 15, Rīga, LV-1026, e-pasts:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  

Prieks par paplašināto "AKO" atpūtas zonu. Atpūtnieku ir kļuvis krietni vairāk un attiecīgi bieži turp dodoties ar auto nākas vilties jo nav kur novietot auto ! Ļoti daudz vietas aizņem auto ar laivu treileriem. Īsti jēgas no paplašinātās atpūtas zonas nav ! No pilsētas ar kājām, jo īpaši ar maziem bērniem, piknika somām līdz ako nokļūt nav iespējams lielā attāluma dēļ. Vai tiek plānots paplašināt stāvvietu ? Vai ir atļauts auto novietot grants ceļa malā un ceļā kurš novirzās mazliet nostāk. Paldies !

Labdien! Automašīnu stāvēšanai drīkst novietot tā, lai tas nebūtu pretrunā ar Ceļu satiksmes noteikumiem (MK Not. Nr.279 "Ceļu satiksmes noteikumi").
Nekādu speciālu atļauju, kuras būtu pretrunā ar Ceļu satiksmes noteikumiem, pašvaldība neizdod.

Ar cieņu
Tehniskās daļas vadītāja vietnieks
Andrejs Kiseļevs-Podgornijs

Добрый день!Со стороны променада стали собираться огромные пробки,раньше такого не было,сократили время проезда на зеленый свет?возможно ли это исправить,отрегулировав работу светафора?

VAS “Latvijas Valsts ceļi" Rīgas nodaļas būvinženieris Maksims Sidorovičs  informēja, ka pēdējo reizi šajā krustojumā luksoforus regulēja apmēram pirms gada, pagājušajā vasarā, un arī tad zaļos signālus pagarināja. Informācija tiks nodota atbildīgajiem darbiniekiem izskatīšanai, vai var situāciju uzlabot.

Labdien. Jaunā ceļa malās no Salaspils uz Tilderiem tagad ir uzstādīti soliņi. Tas ir labi, bet blakus soliņiem nav neviena atkritumu urna!! Un šī iemesla dēļ pie šiem soliņiem ir piemēslota apkārtne. Kad tiks ierīkoti vai uzstādītas atkritumu urnas? Un vēl viens jautājums: Salaspilī, Rīgas ielā 12 tikko tika uzbūvēta jauna atkritumu konteineru novietne. Un līdz šim brīdim tur vēl mētājas liels celms kurš tika izrakts un tur nomests pēc vienas kļavas nozāģēšanas kura it kā traucēja uzbūvēt šo konteineru novietni. Kad tiks aizvests šis lielais celms? Paldies par atbildēm.

Atkritumu urnas Tilderu ielā tiks uzstādītas, kad no Rīgavas laukuma vecās pārvedīs, kad tur uzstādīs jaunos soliņus ar jaunajām urnām. KD sola līdz pilsētas svētkiem. Rīgas ielā 12 koka sakne tiks aizvesta šonedēļ.

Ar cieņu
Salaspils novada domes izpilddirektora vietnieks Mairis Kolāts

Labvakar! Jautājums ir par Meldru un Budeskalna ielas krustojumā esošo pašvaldībai piedorošo zemes joslu. Kas šeit tiek plānots un vai tas kaut kādā mērā skars alakus esošos privātos zemes īpašumus?

Ja pēc Jūsu teiktā ir pareizi ir saprasts, par kuru vietu ir runa, tad tas ir plašs inženierkomunikāciju koridors, kura daļā šobrīd izvietots gāzes vads.

Labdien! Rakstu,jo šī jau nav vairs pirmā reize. Uzsākot braukt ar savu automašīnu uzreiz mani apstādināja Salaspils pašvaldības policija . Policists pienākot uzreiz prasa dokumentus,nestādoties priekšā un nepaskaidrojot apstādināšanas iemeslu. Uz jautājumu par apstādināšanas iemeslu un kādēļ mani aptur vismaz divas reizes nedēļā, atbild: mums ir tiesibas apturēt jebkuru automašīnu, ja ir jebkādas aizdomas. Un konkrēti, bija aizdomas ka es varu būt alkohola reibumā. Pamatot aizdomas nespēja (aizdomīga auto vadīšana, aizdomīga uzvedība uz ceļa,informācija no aculieciniekiem)vienkārši ir aizdomas. Oficiālu reidu arī nebija. Tātad sanāk, ka pēc Salaspils pašvaldības policistu domām katrs kurš naktī uzsāk braukt ar auto ir aizdomās turamais? Kādu laiku atpakaļ paziņa braucot no darba tika apstādināts par aizdomām, ka vieglā auto bagažniekā varētu būt mazdārziņos nozagta sēta. Un tas bija iebraucot Salaspilī no šosejas. Protams mums ir svarīga drošība un kārtība, tikai mums ir arī tiesibas. Ja no parastiem civiliedzīvotājiem tiek prasīts ievērot likumus, tad arī no Policijas puses butu jāievero iedzīvotāju tiesības. Pagaidām necelšu nekādas prasības pret policistiem (ir arī video ieraksts), bet ja nākotnē vēl atkārtosies šāda situācija,kādam būs jāatbild.

Labdien! Informējam, ka pašvaldības policijas darbinieka pamatpienākums saskaņā ar likuma "Par policiju" 10.pantu ir nodrošināt kārtību uz ceļiem, ielās, laukumos, parkos, sabiedriskā transporta līdzekļos, lidostās, ostās, stacijās un citās publiskās vietās, lai garantētu personu un sabiedrības drošību. Tātad lai minētos pamatpienākumus pašvaldības policijas darbinieks varētu sekmīgi izpildīt likumdevējs tam likuma "Par policiju" 12.panta 20.punktā ir noteicis tiesības apturēt transportlīdzekli un izdarīt tā apskati, ja ir pamats domāt, ka transportlīdzekļa vadītājs pārkāpis ceļu satiksmi reglamentējošo normatīvo aktu prasības vai transportlīdzeklis tiek izmantots likumpārkāpuma izdarīšanā; aizliegt lietot transportlīdzekļus, kuru tehniskais stāvoklis apdraud transporta kustības drošību; atstādināt no transportlīdzekļu vadīšanas personas, kuras ir alkohola reibumā, narkotisko vai citu apreibinošu vielu iespaidā, kā arī personas, kurām nav dokumentu par konkrētā transportlīdzekļa lietošanas vai attiecīgās kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām; nogādāt transportlīdzekli policijas iestādē nepieciešamās pārbaudes veikšanai, ja ir izsludināta tā meklēšana vai ir pamats domāt, ka ir nelikumīgi nomainīti vai viltoti transportlīdzekļa reģistrācijas dokumenti, valsts reģistrācijas numura zīme vai transportlīdzekļa agregātu numuri, vai nav transportlīdzekļa reģistrācijas vai īpašuma tiesības apliecinoša dokumenta un citādi nav iespējams konstatēt transportlīdzekļa lietošanas likumību.
     Ņemot vērā pēdējā mēneša laikā pieaugošo satiksmes negadījumu skaita palielināšanos Salaspilī, kas notikuši transportlīdzekļa vadītājam vadot transportlīdzekli reibuma stāvoklī, kā rezultātā ir radīts ļoti liels apdraudējums un kaitējums citām personām un to mantai, pašvaldības policijas darbinieki pastiprināti veic preventīvos pasākumus minēto negadījumu skaita samazināšanai Salaspilī, kas iekļauj sevī arī transportlīdzekļu apturēšanu un to lietošanas likumības pārbaudi. Gadījumos, kad tiek veikti preventīvie un likumpārkāpumu profilakses pasākumi (pārbaudes), lai novērstu vai pārtrauktu transportlīdzekļu vadīšanu reibuma stāvoklī (alkohola koncentrācijas noteikšana transportlīdzekļa vadītāja izelpotajā gaisā) policijas darbiniekam neapturot transportlīdzekli nav iespējams konstatēt tā lietošanas likumību, līdz ar ko  policijas darbinieks ir tiesīgs izmantot likumā "Par policiju" 12.panta 20.punktā noteikto tiesību apturēt transportlīdzekli.
     Attiecībā uz Jūsu norādīto policijas darbinieka nestādīšanos priekšā informējam, ka Policijas darbiniekam ir pienākums stādīties priekšā, proti, policijas darbiniekam jānosauc savs uzvārds, amats un dienesta vieta, kā arī jāuzrāda dienesta apliecība tikai pēc tās personas pieprasījuma, kuras brīvības un tiesības ir ierobežotas. Ja šāda pieprasījuma no personas nav, tad policijas darbiniekam nav noteikta pienākuma stādīties priekšā.
     Papildus informējam, ka lai Salaspils novada pašvaldības policija varētu izvērtēt pašvaldības policijas darbinieku rīcības atbilstību normatīvo aktu prasībām konkrētajā gadījumā, lūdzu Jūs nosūtīt uz epastu:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  informāciju, kurā norādīt Jūsu norādītā notikuma datumu un laiku.

Ar cieņu,
Sergejs Kapacina
priekšnieka vietnieks
Salaspils novada pašvaldības policija

Labdien! 2019.gada 3.maija Salaspils vēstīs lasāms: "pārvirzīti 1 330 074 eiro no budžeta programmas “Autotransports” – “Dienvidu ielas un C51 ceļa izbūvei paredzētie līdzekļi” uz programmu “Remonti izglītības iestādēs: papildu finansējums 2. vidusskolas teritorijas labiekārtojuma izbūvei”. Jautājums - vai tas nozīmē, ka Dienvidu iela šogad netiks remontēta?

Atbildot uz Jūsu jautājumu par Dienvidu ielas izbūvi - šogad Dienvidu ielas seguma virskārtas renovācija netiks realizēta, bet tiks veikti ikgadējie remontdarbi. Plānots šos darbus pārcelt uz 2020.gadu.

Ar cieņu - Salaspils novada domes izpilddirektors Mareks Kalniņš

Labdien! Kad tiks publicēts PII uzņemto bērnu saraksts?

Tas tiks publicēts jūnija sākumā.

Gada sakumá zinojiat, ka pavasarī saksies Smilgu ielas posma asfaltēšana, it kā projekts ir gaidāt tikai silto laiku, pavasaris ir klāt bet darbi nav uzsākti.

Būvprojekta „Brauktuves seguma uzlabošana Meldru un Smilgu ielas posmos no Meldru ielas 2 līdz  Meldru ielai 73 Salaspils pilsētā” izstrāde vēl nav pabeigta tehnisku iemeslu dēļ.
Iespējams, šogad pabeigsim tikai projektēt un skatīsim šā būvprojekta realizācijas iekļaušanas iespēju pašvaldības budžeta plānā uz 2020. gadu.

Ar cieņu,
Salaspils novada domes
Tehniskās daļas vadītāja vietnieks
Andrejs Kiseļevs-Podgornijs.

Labdien! Vai pašvaldība plāno risināt jautājumus par automašīnu novietošanu Miera un Dienvidu ielu iekšpagalmos, kur katrai ēkai ir savs apsaimniekotājs, bet šobrīd tur haotiski novietotais auto  daudzums apdraud iedzīvotāju drošību,veselību, dzīvību, jo traucē operatīvo transportu piekļuvi nepieciešamajam objektam.

Jums taisnība, transporta novietošanas problēma iekšpagalmos ir ļoti nopietna. Tomēr, izmantojot izdevību, atgādinām, ka iekšpagalmu teritorija ir dzīvokļu īpašnieku kopīpašums un to labiekārtošana ir pašu iedzīvotāju rokās. Pašvaldība katru gadu izsludina labiekārtošanas projektu konkursu, kurā ir iespējams saņemt ievērojamu finansiālo atbalstu: http://salaspils.lv/userfiles/file/Saistosioe_noteikumi/2011/saistosie_noteikumi/46sn.doc

Labdien! Lūgums pašvaldībai rast iespēju grants ceļu segumu, vismaz vietās kur ir apbūve, apstrādāt ar pretputekļu pārklājumu. Daudzās pašvaldībās tā ir jau ierasta prakse vairāku gadu garumā. Vasarās kad nav lijis lietus putekļi kas ceļās no ceļa ir ļoti traucējoši, jo mājai nevar atvērt logus un uzturēties pagalmā arī nav patīkami. Nemaz nerunājot par automašīnām pagalmā, kuras nomazgājot tīras ir tikai pirmās 10 minūtes. Dzīvojam gaismas ielā, kur satiksme ir gana intensīva. Ņemot vērā ka pašvaldība šajā sakarā neko nav darījusi, šogad pie savas mājas esam spiesti pretputeklu granulas kaisīt par saviem līdzekļiem.

Vietas, kur ir apbūve (tostarp Gaismas ielā), tiks apstrādātas ar pretputekļu reaģentu.
Kaisīšanu plānots uzsākt 02.05.2019.

Apogu ielas sākumā pie Budeskalnu ielas ir uzstādīta ceļa zīme "Dzīvojamā zona". Lūdzu uzstādīt tādu pašu zīmi ielas otrajā galā pie krustojuma ar Meža ielu, kur zīmes nav.

Komunālajam dienestam nodota informācija par ceļa zīmes uzstādīšanu.

Ar cieņu
Tehniskās daļas vadītāja vietnieks
Andrejs Kiseļevs-Podgornijs

Labdien!
Pirms kāda laika, Jūs informējāt, ka 2019.gadā tiks uzsākta Meldru ielas asfaltēšana. Vēlējos uzzināt, vai ir jau noteikts konkrēts laiks, kad varētu sākties šie asfaltēšanas darbi?

Meldru ielas būvniecība ir pārcelta uz 2020. gadu.

Ar cieņu
Tehniskās daļas vadītāja vietnieks
Andrejs Kiseļevs-Podgornijs

Labdien,
Pirms kāda laika uzdevu jautājumu par ceļa posmu no Granīta ielas līdz Silabriežu ciematam. Zemāk iekopēju sarakasti:
dzīvoju ciematā "Silabrieži", un kā zināms ceļš kas no Granīta ielas ieved ciematā ir katostrofālā stāvoklī. Nepārāk ilgu laiku atpakaļ ir parādījusies ceļa zīme par autotransporta masas ierobežojumu - "7 t", neskatoties uz to, pa šo ceļu regulāri (katru dienu, vairākas reizes dienā) pārvietojas dažādas smagās automašīnas. Tas ceļa, nu jau kritisko stāvokli, tikai pasliktina. Pieļauju, ka pašvaldība nodarbojas ar ceļa līdzināšanu, bet vai nebūtu jāierobežo šo smago automašīnu satiksme ciemata ielās? Tas noteikti ietaupītu pašvaldības līdzekļus- biežās līdzināšanas dēļ, kā arī saglabātu ceļu normālā stāvoklī daudz ilgāku periodu. Pateicos par Jūsu sniegto atbildi jau iepriekš!
Labdien!
Pašvaldība uzstāda ceļa zīmes tikai uz ceļiem, kurus pārvalda. Pašvaldības ceļa C28 "Brīvzemnieki - Galanči" posma garums ir aptuveni 250 m, sākot no Granīta ielas. Tālākie ceļa posmi, kā arī ceļi Silabriežu iekšējā teritorijā pieder fiziskām personām, un uz tiem izvietot ceļa zīmes pašvaldība nav tiesīga. ---------------------------- Apskatot kadastrs.lv mājaslapā, zemes vienība ar kadastra numuru: 80310010290 ir pašvaldības īpašums, šis arī ir posms, par ko iepriekš runāju, kā arī, tieši šim ceļa posmam ir uztādīta zīme -masas ierobežojums. Vai pārskatot šo informāciju, atbilde uz manu jautājumu ir mainījusies? Paldies jau iepriekš!

Labdien!

Saskaņā ar Salaspils novada domes izpilddirektora 14.11.2018. rīkojumu Nr. ADM/1-25/18/175, kurš ir izdots pamatojoties uz 19.01.2016.g. Ministru kabineta noteikumu Nr. 42 p. 2.1. lai novērstu ceļa bojājumus, kas radušies vai varētu rasties klimatisko apstākļu dēļ uz pašvaldības ceļa C28 "Brīvzemnieki – Galanči" (kad. Nr. 80310010290) bija uzstādīta ceļa zīme Nr.312 "Masas ierobežojums"(7t). Minētie satiksmes ierobežojumi tiek atcelti ar izpilddirektora rīkojumu, iestājoties sausiem laika apstākļiem.
Saskaņā ar Salaspils novada domes izpilddirektora 04.04.2019. rīkojumu Nr. ADM/1-25/19/78 sakarā ar ārējās temperatūras paaugstināšanos, kā rezultāta šķemboto un grantēto ceļu  segums var tikt izmantots kravas transporta satiksmei, ceļa zīme Nr.312 "Masas ierobežojums"(7t) no pašvaldības ceļa C28 "Brīvzemnieki – Galanči" (kad. Nr. 80310010290) tika noņemta.
Jautājumā par satiksmes organizāciju tālāk izvietotajos ceļa posmios, kuri nav pašvaldības piederībā, jāvēršas pie to īpašniekiem.

Ar cieņu
Tehniskās daļas vadītāja vietnieks
Andrejs Kiseļevs-Podgornijs 

Labdien! Manam dēlam ir 13.gadi. Interesē darbs vasaras periodā. Kur var griezties un mēklēt darba piedāvājumus. Jaunais cilvēks ļoti grib strādāt un pelnīt savu naudiņu.  Gaidām atbildi, paldies!

Labdien! Šeit ir visa nepieciešamā informācija- http://www.salaspils.lv/novads/novads-aktualitates/no-23-aprila-skoleni-vares-pieteikties-darbam-vasara

Pie Doles st.iedzīvotājiem nav iespējas šķirot atkritumus. Mūms ir savi konteineri, bet stiklu, papīru utml.gan gribas nodot pārstradei.
Kad aizveda konteinerus, atkritumu kaudzi sadālija vārnas un vējš,apkartējas pļavas dekorētas ar maisiņiem u.c.

Labdien,
Konteineri tika aizvākti, jo ap tiem veidojās sadzīves atkritumu krāvumi. Vieta tuvākajā laikā tiks sakopta, un pašvaldības policija pastiprināti pievērsīs uzmanību teritorijas piesārņotājiem. Tikmēr stikla un papīra vākšanai aicinām izmantot pašvaldības izbūvētos dalīto atkritumu vākšanas konteineru laukumus pie daudzdzīvokļu mājām.

Ar cieņu
Karīna Bāliņa
Salaspils novada domes
Attīstības daļas
Vides inženiere

Labdien! Vai Doles salā pie Daugavas, virzienā uz bijušo kooperatīvu, nevis uz Daugavas muzeja pusi, ir iespējams izvietot mitskastes un noorganizēt šo mistkašu izvešanu, vismaz tuvojoties velosezonai? Siltā laikā līdz Daugavai pastaigāties atbrauc cilvēki un bieži atkritumus nomet turpat. Tāpat arī tur bieži uzturas velobraucēji, makšķernieki. Vai ir iespējams tur izvietot mistkastes? Ja mēs vēlamies plašāk attīstīt velotūrismu, vai nevajadzētu padomāt arī par to, kur likt pēc viņiem šos atkritumus?

Labdien!

Salaspils novads ir iesaistījies Dabas aizsardzības pārvaldes un Pasaules Dabas Fonda kampaņā “Dabā ejot, ko atnesi, to aiznes!”. Tās ietvaros atsevišķās dabas takās un citos dabas tūrisma objektos tiek noņemtas atkritumu urnas un uzstādītas informatīvas zīmes, kas aicina apmeklētājus aizdomāties par viņu radīto ietekmi uz dabas objektiem un atpūtas laikā radušos atkritumus pašiem aizvest prom. Atpūta dabā Latvijā kļūst arvien populārāka, kas nozīmē, ka pieaug arī cilvēku radītā ietekme dažādos dabas objektos, tostarp aizsargājamajās teritorijās. Atkritumu apsaimniekošana dabas takās prasa lielus naudas un cilvēku resursus zemju īpašniekiem un dabas objektu apsaimniekotājiem. Jāpiebilst, ka bieži dabas takās nevar piebraukt ar transportu, kas apgrūtina teritorijas sakopšanu Turklāt atkritumiem dabā tiek klāt dzīvnieki – tie var savainoties un saindēties, un nereti iet bojā. Tuvākajā laikā Doles salā tiks izvietotas zīmes ar aicinājumu savus atkritumus, tāpat kā atveda, tā arī aizvest.

Karīna Bāliņa, vides inženiere

Labdien,? Kur pazudušas atkritumu urnas pie dzelzceļa stacijas Dole? Aprīlis it kā ir Vides mēnesis Salaspilī, bet tur izskatās briesmīgi: konteineri pazuduši un milzu atkritumu krāvums. Paldies.

Labdien!
Paldies par vērību! Tie bija "Latvijas dzelzceļa" konteineri, kas paredzēti stacijas apkalpošanai. Taču diemžēl konteineri regulāri tika pārpildīti ar iedzīvotāju sadzīves atkritumiem, tādēļ tika novākti. Iedzīvotāji gan savus mēslošanas paradumus tik strauji nemaina. Informācija par atkritumu uzkrāšanos ir nodota Komunālajam dienestam. Informējām arī pašvaldības policiju, kas savu patruļu laikā pievērsīs šai teritorijai pastiprinātu uzmanību un sodīs likumpārkāpējus.

Sveiki! Iestājoties siltajam laikam, stacijas rajonā aktivizējušies apreibinošo vielu lietotāji. Diemžēl, šos cilvēkus grūti izvērtēt , pārvietojoties ar auto. Vai būtu iespējams, ka pašvaldības policija šad un tad patrulētu šajā rajonā ar kājām staigājot? Te staigā daudz māmiņas ar maziem bērniem. Šie apreibušie cilvēki liek justies iedzīvotājiem neomulīgi un nedroši. Iespējams arī zaļās vestītes klātbūtne pie šī aktīvā satiksmes mezgla, mazliet samazinātu autovadītāju agresīvo braukšanu , jo novērots, ka pie gājēju pārējām bieži veic bīstamus manevrus.

Labdien! 
Paldies par informāciju. Ņemsim vērā, organizējot patrulēšanu. 
Veiksmīgu dienu, 
Dzintars Strožs, 
Salaspils novada pašvaldības policijas priekšnieks 

Sakiet, lūdzu, kad un kur var pieteikties skolas(pašvaldības)autobusam no skolas/mājas turp un atpakaļ no septembra?

Labdien! Jums jāuzraksta iesniegums pašvaldības Apmeklētāju apkalpošanas centrā. 

Labdien velos iziret sakņu (ģimenes) dārzu dzelzceļa stacija Doles rajona, vai pastav tāda iespēja? Paldies

Labdien! 

Ar kārtību kā notiek sakņu (ģimenes) dārzu iznomāšana Jūs varat iepazīties  http://www.salaspils.lv/ekonomika/mazdarzini. Iesniegums jāiesniedz Salaspils novada domes Apmeklētāju apkalpošanas centrā, Līvzemes ielā 8. 

Labdien! 
Lūdzu atbildīgajam savākt stikla lauskas, kuras tika novietotas pie stikla konteinera -zvaniņa un ziemā tika iešķūrētas dziļāk!!! 

Labdien! 
Par kuru "zvaniņu" ir runa? 

Vēlos uzzināt, kurš ir atbildīgs par autobusu pieturu stendu apsaimniekošanu un tur esošo plakātu izveidi un saturu. Pašlaik 5. aprīlī dažādās pieturās ir redzami pussaplēsti plakāti no Dziesmu svētku, no Latvijas gadadienas svētkiem, gan nebojātā veidā par spožajiem Ziemassvētkiem- tas pats teksts, kurš visu laiku bija pie kult. nama sienas uz milzu banera. Tas nedara godu un ir slikta vizītkarte Salaspilij.

Labdien! Kopš 4. aprīļa pieturās jābūt skatāmām afišām par Vides mēnesi Salaspilī.

Labdien!Kad sāksies bērnu pieteikšana vasaras darbiem?

Labdien!
Bērni un pusaudži, kas sasnieguši 13 gadu vecumu, bet nav vecāki par 18 gadiem, un kuri iegūst izglītību vispārējās pamatizglītības, vidējās izglītības iestādēs un profesionālajās izglītības iestādēs un vēlas saņemt darbu, Salaspils novada domes Apmeklētāju apkalpošanas centrā laikā no 23. aprīļa līdz 9.maijam iesniedz:aizpildītu pieteikuma anketu-iesniegumu, kurā savu piekrišanu ir apliecinājis viens no vecākiem vai aizbildnis (anketas- iesnieguma formu var saņemt Apkalpošanas centrā); darba devēja rekomendācija no iepriekšējās darba vietas (pēc izglītojamā vēlēšanās).
Prioritātes saņemt darbu ir izglītojamiem kuru ģimenēm ir piešķirts daudzbērnu ģimenes statuss, kā arī aizbildnībā un audžuģimenēs dzīvojošiem jauniešiem. Vietu skaits ierobežots.

Ar cieņu Kristīna Kuzmiča
Salaspils novada domes
Izglītības daļas metodiķe

Labdien!Sakiet lūdzu, vai pienākas kāds pabalsts no Domes vientuļai sievietei, kura svin 90 gadu jubilēju?

Labrīt!
Salaspils novadā deklarētie iedzīvotāji 80, 85, 90, 95 gadu jubilejās var saņemt pabalstu. Iesniegums jāiesniedz vismaz 6 mēnešu laikā pēc minētā vecuma sasniegšanas Apmeklētāju apkalpošanas centrā (Līvzemes ielā 8) vai Sociālajā dienestā (Kalnu ielā 2).
Iesniegumu var iesniegt elektroniski, parakstot to atbilstoši iesnieguma likuma 2.panta (3.) daļai, nodrošinot noteikumos norādīto dokumentu iesniegšanu.

Uz mana zemes gabala (privātmājas celšanai) ir paliels dīķis. Vai par ūdens atsūknēšanu un dīķa aizbēršanu ir jāinformē dome, būvvalde?

Labdien!
Lai precīzāk varētu sniegt atbildi uz jūsu jautājumu, lūgums sazināties ar Būvvaldi pa tālruni 67981013.

Kad tiek plānots sakārtot ielu kura iet gar luterāņu baznīcu ( savieno rīgas un lauku ielu ). Vakaros iela ir tumša, vietām ir izveidojušās lielas bedres kuras tumsā nevar redzēt. Šis posms tiek plaši izmantots cilvēkiem kuri no/uz vilcienu dodas no HES un jauno māju rajona.

Labdien!
Saskaņā ar apstiprināto Attīstības plānu nav paredzēts pārbūvēt minēto posmu, bet remondarbi tiks uzsākti, iestājoties labvēlīgiem laika apstākļiem.

Ar cieņu
izpilddirektora vietnieks
Mairis Kolāts

Labdien! Kādas iespējas ir tikt pie mazdārziņa Salaspilī?

Labdien!
Mazdārziņu piešķiršanas kārtību nosaka Salaspils novada domes pieņemtā “Kārtība, kādā iznomā pašvaldības zemi personisko palīgsaimniecību vajadzībām”. Persona iesniedz iesniegumu Apmeklētāju apkalpošanas centrā. Vienlaicīgi var izvēlēties 3 mazdārziņu teritorijas. Pēc iesnieguma saņemšanas speciālists jūs reģistrē rindā tajās teritorijās, kuras esat izvēlējies. Brīdī, kad pienāk jūsu kārta, jums tiek nosūtīts piedāvājums ar brīviem mazdārziņiem. Šobrīd katrā teritorijā ir izveidojusies rinda. Mazdārziņi atbrīvojas gadījumos, kad kāds atsakās vai arī tiek 2 reizes konstatēts, ka tas nav apstrādāts.
Papildus informējam, lai saņemtu mazdārziņu, jums ir jābūt deklarētam Salaspils novadā un īpašumā nedrīkst būt cita lauksaimnieciskai apstrādei paredzēta zeme.

Ar cieņu
Salaspils novada domes
Nekustamo īpašumu daļas vadītāja
Ksenija Blanka

Vai salaspils pilseta ir atlauts uz balkona kurinat neliela izmera grilu ? ( pedejais maajas staavs ).

Labdien! Grila kurināšana uz balkona Salaspils pilsētā nav atļauta. To neatļauj ugunsdrošības noteikumi.

Ar cieņu
Karīna Bāliņa, vides inženiere

 

end faq

 

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis