“Sporta laureāts” pulcē labākos pērnā gada sportistus

splaureāts2017

2. martā “Rīgavā” notika jau par tradīciju kļuvušais “Salaspils sporta laureāts”, kurā, izvērtējot pērnā gada nozīmīgākos notikumus, tika godināti labākie sportisti un viņu treneri. Tā kā domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars nevarēja būt klāt šajā pasākumā, viņš atsūtīja iedvesmojošu video sveicienu īsteni sportiskā garā. “Atvainojos, ka neesmu šovakar ar jums. 2018. gads nav tikai Latvijas simtgades gads, bet arī Olimpiādes gads. Tad lai nu tas mūs iedvesmo jauniem panākumiem. To es jums arī novēlu,” teica priekšsēdētājs, slēpojot Ogres Zilo kalnu trasē.

Kā pirmie pasākumā tika godināti Pierīgas sporta spēļu dalībnieki, kuri pērn 16 komandu konkurencē palika uzreiz aiz goda pjedestāla. Vislabāk veicās mūsu dambretes komandai un galda tenisistiem, kuru dalība vainagojās ar pirmo vietu. Otro vietu izcīnīja mūsu telpu futbola komanda Dmitrija Kutjavina vadībā. Savukārt par individuālajiem sasniegumiem jāatzīmē Sergejs Lisihs, kurš zemledus makšķerēšanā izcīnīja otro vietu, Nikolajs Malahovs (savā vecuma grupā vieglatlētikas krosā izcīnīja 1. vietu), Aigars Feteris (3. vieta savā vecuma grupā vieglatlētikas krosā). Tāpat MTB riteņbraukšanā 3. vietas savās grupās izcīnīja Josifs Kaļveršs un Dace Kaļverša, orientēšanās sportā 3. vieta Zigmāram Gailim. 2017.gadā Salaspils novads startēja arī Latvijas sporta veterānu sacensībās, kur distanču slēpošanā 3. vietu ieguva Zane Alksne, savukārt Gunārs Zālītis triumfēja dambretē. Par lieliskiem sasniegumiem vieglatlētikā tika apbalvoti Salaspils sporta skolas audzēkņi Aksels Blanks, Andrejs Bānis, Gatis Saulītis, Matīss Čudars, Signe Vilhovika, Eļčins Gasanovs, Kristīne Iščerjakova un Kristiāna Poļakova. Paldies šiem jauniešiem, kuri Salaspils vārdam liek ar lepnumu izskanēt visā Latvijā.

Pasākumā sveica ne tikai individuālos sportistus un komandas, bet arī ģimenes, kuras savu brīvo laiku pavada, kopā sportojot. Brāļi Toms un Kaspars Ķikusti var lepoties ar 3. vietu OK nakts rogainingā un 2. vietu Daugavpils rogainingā, savukārt Anetei Ķikustei rogaininga pasākumos pavisam maz pietrūka līdz pjedestālam.

Tālāk tika sveikti Andrejs Šemjakovs (bodybuilding), Tihons Rjabovs (taekvondo), Reinis Atvars (velotriāls), Iveta Staša Saršūne (kērlings), Agnese Bērziņa (pajūgu braukšana), Ilze Krūmiņa un Madara Rūdele (jāšanas sports), Gunārs Peļņiks (bokss), Sandis un Ieviņa Dzenīte (petanks), Gaļina Pavlova un Aleksandrs Vitohins (ratiņkrēslu kērlings), Rodions Judins (snūkers), Ērika Sirsniņa un Jeļizaveta Žigalkina (Latvijas Handbola izlases dalībnieces). Tāpat par sasniegumiem Latvijas čempionātā triatlonā tika sumināts pasākuma vadītājs Mārtiņš Alksnis. Viņu sveica sporta nama direktors Vitālijs Berezņevs.

Priekšsēdētāja vietniece Malda Caune par izciliem sasniegumiem un aktīvu dalību sporta pasākumos sveica mūsu meiteņu un puišu frisbija komandas, kuri var lepoties līdera lomu Latvijā.

Svinīgā pasākuma izskaņā pienāca laiks izteikt īpašu paldies tiem cilvēkiem, kuri Salaspils sporta attīstībā ir ieguldījuši milzīgu darbu, kā arī sasnieguši īpaši augstus sasniegumus 2017.gadā. Salaspils novada pateicību saņēma sporta skolas treneri Jūlija Šamricka un Igors Sokolovs.

“Jūlija Šamricka ir handbola trenere, īsta cīnītāja un cilvēks, kura dievina savu darbu, tāpēc viņas audzēknes ir izcīnījušas neskaitāmus panākumus. Mūžīgā kustībā, tiecoties pēc jaunām zināšanām un sasniegumiem – gan savā profesionālajā darbībā, gan savā personīgajā izaugsmē. Ar savu personīgo aizrautību un piemēru spējīga motivēt savas audzēknes arvien jauniem sasniegumiem un sportiskiem panākumiem,” par Jūliju saka sporta skolas direktore Anita Trumpe. Savukārt Igoru Sokolovu A. Trumpe raksturo kā sava darba fanātiķi, kuru vienmēr var sastapt stadionā vai hallē. “Piedalījies divās Olimpiskajās spēlēs, trijos pasaules čempionātos, divos Eiropas čempionātos. Sporta skolā strādā no 2010.gada. Pa šo laiku atklājis un izaudzinājis daudzus talantīgus vesera metējus, no kuriem labākie ierindojas godalgotajās vietās Latvijas čempionātos, Baltijā, Latvijas Jaunatnes olimpiādēs. Ir labojuši Latvijas jaunatnes rekordus,” saka direktore.

Īpašu Salaspils novada pateicību par augstiem sasniegumiem pērn saņēma Katrīna Doroņina, Jānis Amoliņš un Edgars Andriksons. “Katrīna Doroņina ir ne vien pērnā gada Latvijas karatē čempione, bet arī ļoti aktīva meitene, kura allaž ir gatava piedalīties un palīdzēt dažādos Salaspilij nozīmīgos pasākumos,” tā par savu audzēkni saka Salaspils karatē kluba treneris Romāns Sledzevskis.

“Jānis Amoliņš nav tikai šī brīža izcilākais armvrestlers Latvijā, kas ir izcīnījis visus titulus un uzvarējis visus Pasaules lielākos turnīrus mūsdienu armvrestlingā, pieckārtējs pasaules čempions. Jānis ir bijis piemērs ne tikai Latvijas armvrestlinga jaunajai paaudzei, bet iedvesmojis desmitiem sportistu ārpus Latvijas robežām. Jānis jau ir iemantojis leģendas statusu pasaules armvrestlingā un pat nedomā apstāties,” tā par Jāni saka Latvijas Armvrestlinga federācijas prezidents Raimonds Liepiņš.

“LKKL Salaspils” treneris Vitālijs Berezņevs Edgaru Andriksonu raksturo kā īstu sportistu, kurš pārvar grūtības, pacieš sāpes un nogurumu. Edgars ir piedalījies daudzās sacensībās un kļuvis par vairākkārtēju čempionu arī starptautiskā līmenī. Šobrīd Edgaram ir palicis viens solis līdz melnajai jostai. Viņš jau tagad palīdz karatē skolas treneriem gatavot sacensībām jaunus sportistus, un viņi parāda ļoti labu rezultātu.

Paldies arī visām Salaspils biedrībām, kuras trenē mūsu jauno paaudzi. Pateicoties jums, mūsu novadā var nodarboties teju ar visiem populārākajiem sporta veidiem.

Pasākumā krāšņus priekšnesumus sniedza deju grupa “Carousell” (mākslinieciskā vadītāja Tamāra Eiferova), Škutāna deju skola, jaunās mākslas vingrotājas (trenere Natallia Kalinina) un “X faktors” dalībniece Adriana Miglāne. Paldies kultūras nama kolektīvam par atbalstu pasākuma organizēšanā.

Lai visiem sportiskiem panākumiem bagāts 2018. gads! Par jauniem panākumiem!

Vairāk attēlu

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis