Skrējēji tiekas rudens pusmaratonā

6 nokjer_veeju

30. septembrī Nacionālajā botāniskajā dārzā pulcējās skrējēji no Latvijas malu malām, lai piedalītos Salaspils pusmaratonā “Noķer vēju 2017”. Kā allaž dalībniekiem tika piedāvātas trīs distances- pusmaratons, 10 kilometru skrējiens un 5 kilometru skrējiens. Garāko distanci šoreiz veica 59 dalībnieki, kuriem bija jāmēro četri apļi pa rudenīgo botānisko dārzu. Divus apļus jeb 10 kilometrus pievarēja 114 dalībnieki, savukārt īsāko distanci skrēja vislielākais dalībnieku skaits, proti, 138. Šogad atsevišķi tika vērtēti arī nūjotāji, kuri veica divus apļus. Šajā disciplīnā savus konkurentus centās pārspēt 17 dalībnieki.

Pirmie trasē, līdzjutēju atbalstīti, devās pusmaratonisti, un jau pēc pirmā apļa izkristalizējās skrējiena līderi. Pirmais finišu sasniedz ogrēnietis Kristaps Kaimiņš (1:13:04), pusminūti no viņa atpalika rīdzinieks Uldis Briedis, savukārt trešajā pozīcijā ierindojās Artis Dāvidnieks (1:15:39). Salaspiliešu konkurencē vislabāk veicās Naurim Bondaram (1:31:00) un Raivim Marčenkovam (1:33:10).

Savukārt dāmu konkurencē nepārspēta palika jelgavniece Anastasija Geraseva, kura finišu sasniedza pēc stundas un nepilnām 28 minūtēm. Otrajā un trešajā vietā ierindojās salaspilietes- Jekaterina Sokunova (1:32:46) un Ginta Zēberga (1:39:00).

10 kilometru distancē pirmais finišēja Artūrs Caics (00:36:35) no Rīgas, savukārt otro vietu ieguva Salaspils sporta skolas treneris Aigars Feteris, no līdera atpaliekot 45 sekundes. Dāmām ātrākā izrādījās Ināra Lūse no Carnikavas (00:43:04), kurai pavisam tuvu sekoja salaspiliete Laura Ābeltiņa (00:43:15). Savās vecuma grupās uz goda pjedestāla kāpa arī salaspilieši Andrejs Bānis (00:40:22), Diāna Stolniece- Permaņicka (00:44:03) un Nikolajs Malahovs (00:45:52). Savukārt nūjošanas distancē vislabāk veicās salaspiliešiem Mārim Vīlipam un Ilzei Rātai.

Īsākajā skrējienā uzvaras laurus plūca Arsenijs Kadiševs (00:18:01) no Rīgas, savukārt salaspilietis Aksels Blanks finišēja otrais, no līdera atpaliekot 17 sekundes. Sieviešu konkurencē ātrākā izrādījās 13 gadus vecā Līna Gaile (00:21:35) no Siguldas. 5 kilometru distancē savās vecuma grupās trijniekā iekļuva šādi Salaspils sportisti- Samanta Davidova (00:23:20), Markuss Ozols (00:20:24), Ieva Rence (00:27:10), Anastasija Anaņjeva (00:27:48) un Maruta Anspaka (00:25:37).

Priecē, ka tik daudz salaspilieši ir ieguvuši godalgotas vietas. Jāpiebilst, ka bija arī tādi novadnieki, kuriem līdz pjedestālam pietrūka pavisam nedaudz. Par labu treniņu mūsu skrējējiem ir kļuvis seriāls “Veselības otrdiena”, tāpēc arī tā laureātus šoreiz sumināja “Noķer vēju” ietvaros. 19. septembrī dalībnieki tikās pēdējā posmā. Pavisam šogad tikai aizvadīti desmit posmi, no kuriem divi botāniskajā dārzā. Kopējā ieskaitē vērā tika ņemti 7 labākie stadiona posmi un viens botāniskā dārza skrējiens. Meiteņu konkurencē vislabāk veicās Elīzai Slokenbergai, kura pievarēja kopā 95 apļus, par trīs apļiem mazāk noskrēja Anna Katrīna Priževoite, savukārt godalgoto trijnieku noslēdza Anastasija Anaņeva ar 91 apli. Sieviešu konkurencē uzvarēja Ginta Zēberga, astoņos posmos noskrienot 131 apli, savukārt otrās un trešās vietas ieguvējas- Ingrīda Pallo un Inga Siliniece- pieveica 114 apļus. Saskaitot kopā laikus, Ingrīda kopvērtējumā bija minūti ātrāka par savu tuvāko sekotāju.

Vīru konkurencē pirmā vieta Naurim Bondaram ar 145 apļiem. Otrais palika Artūrs Ronis, kura kontā 142 apļi, savukārt trešajā vietā ierindojās Askolds Bušmanis ar 135 apļiem. Puišiem nepārspēts palika salaspilietis Ēriks Anspaks (126 apļi), kuram “Noķer vēju” 5 km distancē pavisam nedaudz pietrūka līdz pjedestālam. Otrajā vietā ierindojās Ričards Jānis Liepiņš (123 apļi), bet trešajā – Krists Vidzis (119 apļi).

Lai gan šogad svarīgākie skriešanas pasākumi Salaspilī ir jau aiz muguras, turpināsim trenēties, lai jau atkal nākamā gada maijā tiktos “Veselības otrdienā” un “Ezerkauliņu pusmaratonā”, savukārt rudens pilnbriedā jau atkal mūs gaidīs botāniskais dārzs uz “Noķer vēju 2018”.

Pasākumu organizēja Salaspils sporta nams sadarbībā ar Nacionālo botānisko dārzu. Pasākumu atbalstīja nu jau patstāvīgais Salaspils sporta pasākumu atbalstītājs “Tukuma Piens” un sporta uztura veikals Dion Sportlab.