Salaspils novada sportisti izcīna 14 medaļas Latvijas Jaunatnes Olimpiādē

Jolimptitul

9. jūlijā Cēsīs noslēdzās Latvijas Jaunatnes Olimpiāde 2017, kurā piedalījās 2803 sportisti no 82 pašvaldībām. 

Trīs dienas no 7. līdz 9. jūlijam 2803 Latvijas labākie jaunie sportisti cīnījās par 230 medaļu komplektiem 29 dažādos sporta veidos.

Olimpiādes atklāšana notika Cēsu Pils parkā 7. jūlija vakarā. To ievadīja dalībnieku gājiens no Vienības laukuma uz Pils parku. Gods nest mūsu novada karogu bija uzticēts Salaspils Karatē kluba trenerim Romanam Sledzevskim.

Atklāšanas ceremoniju vadīja TV un radio personība Renārs Zeltiņš, bet Olimpiādes dalībniekus sveica perkusionists Reinis Reķis un grupa “Transleiteris”, viesus priecēja arī uguns šovs un deju grupas “Bua Show” dejotājas.

Atbalstīt mūsu novada sportistus atklāšanas ceremonijā bija ieradies arī novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars, viņa vietniece Malda Caune un domes deputāti Vera Kalniņa, Jana Kolbina, Aleksejs Urbanovičs, Dace Kontrimiene un Ludmila Fedorkova. Pašvaldības vadības klātbūtne un atbalsts arī šajā svinīgajā brīdī laikam bija labs stimuls sportistiem turpmākajiem startiem, kas izrādījās visnotaļ veiksmīgi.

No Salaspils novada šogad startēja 90 sportistu 8 sporta veidos – futbolā, vieglatlētikā, handbolā meitenēm, badmintonā, florbolā meitenēm, mākslas vingrošanā, karatē un jātnieku sportā. Mūsu mērķis bija dot iespēju jaunajiem sportistiem startēt Latvijas mēroga augstākajās sacensībās, lai sniegtu sacensību pieredzi un piešķirtu pārliecību jaunajai sporta paaudzei. Uzvara netika likta kā pašmērķis, taču rezultāts ir pārsteidzošs un negaidīts: Salaspils novada komanda ir izcīnījusi 14 medaļas.

Lepojamies ar mūsējo sasniegumiem, kuru pamatā ir sportistu un treneru ieguldītais darbs un vecāku atbalsts.

Visa novada vārdā liels paldies mūsu komandas balstam: treneriem Romānam Sledzevskim, Igoram Sokolovam, Jūlijai Šamrickai, Edgaram Vakuļčikam, Inalam Doguzovam, Liānai Malderei, Natalliai Kaļiņinai, Ilzei Krūmiņai, Anitai Trumpei, Aigaram Feterim, Inārai Znūtiņai, Aleksandram Benskim, Jurijam Fedulovam, Jurim Krūmiņam, Irinai Zambžickai un delegācijas vadītājai Dacei Kaļveršai!

Romans Sledzevskis, Salaspils Karatē Kluba treneris:

“Ļoti patika Jaunatnes olimpiādes organizācija, lieliska atklāšana, salūts. Apkārt valdīja ļoti sportiska atmosfēra. Apbalvošana notika pilsētas centrā, apbalvoja visu sporta veidu uzvarētājus kopā. Arī pašas medaļas bija lieliskas.

Izsakām pateicību mūsu novada pašvaldībai par nogādāšanu sacensību vietā, dzīvošanas un ēdināšanas nodrošinājumu, par skaistiem krekliņiem.

Paldies sportistiem un manam novadam par lieliskajām emocijām! Izsaku arī īpašu pateicību Doroņinu ģimenei par atbalstu un palīdzību sacensībās.”

Anita Trumpe, Salaspils sporta skolas direktore: “Olimpiādē vieglatlētiku pārstāvēja liels dalībnieku skaits - ap 500. No Salaspils akreditēti tika 10 sportisti.

Gribu uzteikt Igora Sokolova audzēkņus Makaru Korotkovu par izcīnīto 1. vietu vesera mešanā un Kristiānu Poļakovu, kura ar teicamu personīgo rezultātu bija otrā.

Pārsteigumu sagādāja salaspiliešu izveidotā stafešu komanda, kurā varēja redzēt īstu komandas un cīņas garu, priecējot skatītājus ar emocionālu trilleri mazajā zviedru stafetē (100 m+200m+300m+400m).

Notikumi līdz pat pēdējam posmam risinājās samērā vienmērīgi, līdz Aksels Blanks uzsāka pēdējo posmu, apsteigdams vienu konkurentu pēc otra. No kurienes viņā radās spēks, izturība, ātrums, nav zināms, jo iepriekšējā dienā viņš skrēja 1500 m un izcīnīja 2. vietu, 800 m – 3. vietu, un nu - izšķirošie 400 m stafetes skrējienā.

Kad bija palikuši 20 m līdz finišam, salaspilietim priekšā bija viens konkurents, kuram viņš tuvojās. Taču finišs arī tuvojās tikpat strauji. Ieskrienot finiša rūtiņās, Akselam izdevās apsteigt rīdzinieku dramatiskā cīņā, kas bija uz izsīkstošo spēku robežas, un finišēt kā uzvarētājam! Kopvērtējumā puiši izcīnīja augsto 4. vietu un pakāpās augstākā pozīcijā par lielajām pilsētām, kur plaši pārstāvēti vieglatlēti: Rīgu, Jelgavu, Siguldu u.c.

Pēc skrējiena tika saņemti apsveikumi no dažādiem treneriem, līdzjutējiem, skatītājiem par to, ka Salaspils puiši izdarīja visu iespējamo un arī neiespējamo, lai izcīnītu uzvaru savā skrējienā. Jāuzteic ir visa komanda, kura palīdzēja kaldināt šo sasniegumu: Matīss Čudars (šķēpmetējs un olimpiādē ar personisko rezultātu izcīnīja 6. vietu, stafetē skrēja sprintu 100 m), Endijs Lagzdiņš (divas dienas startēja sprinta grūtākajā 400 m distancē un 400 m barjerskrējienā un uzstādīja arī personīgo rekordu 200 m stafetē), Sandis Dzenītis (startēja 100 m, 200 m skrējienā, tāllēkšanā – visās disciplīnās personiskie rekordi!, stafetē skrēja 300 m posmu) un Aksels Blanks (medaļnieks gan 800 m un 1500 m, gan stafetes 400 m posmā).

Paldies sportistiem par labiem sniegumiem sezonas atbildīgākajās sacensībās! Paldies par pozitīvām emocijām, sasniedzot personīgos rezultātus un izcīnot godalgotās vietas!”

Dramatiski izcīnītais Jaunatnes Olimpiādes sudrabs handbolā – stāsta trenere Jūlija Šamricka:

“Uz Olimpiādi bijām devušies ar pilnībā nokomplektētu sastāvu - 17 spēlētājas - un pieredzējušo treneri Inalu Doguzovu vadībā. Mūsu meitenēm bija ļoti labi zināmas pretinieces, jo vairākkārt tikāmies ar viņām Latvijas čempionāta posmos. Gan Ludzas, gan Jēkabpils, kā arī Vaiņodes komandās bija spēcīgas 2000. gadā dzimušas sportistes, savukārt salaspilietes - par vienu, diviem gadiem jaunākas meitenes. Bet tas netraucēja nodemonstrēt lielisku sniegumu un izcīnīt 2. vietu.

Pirmajā dienā tikāmies ar favorītēm - Ludzas novada komandu - un atzinām viņu pārākumu ar rezultātu 17:28 (10:15). Otrajā dienā ļoti sīvā spēlē izcīnījām neizšķirtu rezultātu ar Vaiņodi - 21:21 (13:9). Neskatoties uz to, ka pēc pirmā puslaika bijām stabilā vadībā ar +4, otrajā puslaikā ļoti neveiksmīgi aizvadījām galotni, ļaujot pretiniecēm pēdējās sekundēs gūt izšķirošos 21. vārtus. Tas noveda pie kritiskas situācijas turnīra tabulā, kurā noslīdējām uz pēdējo - 4. pozīciju (gan mums, gan Vaiņodei bija pa 1 izcīnītam punktam, tomēr viņām labāka gūto/ielaisto vārtu attiecība). Tomēr mūsu meitenes negrasījās padoties. Viņas saprata, ka vēl nekas nav zaudēts un vienīgais, kas der - uzvara trešajā dienā.

Salaspils handbolistes veiksmīgi iesāka spēli pret Jēkabpili, tomēr tad spēles pavedienu pazaudēja un puslaiku noslēdza iedzinējos ar sešu vārtu deficītu 7:13. Puslaiku pauzē ģērbtuvē bija pēdējā iespēja noskaņoties, nenolaist rokas pat pie šī rezultāta. Un brīnumainā kārtā tas izdevās! Mēs pakāpeniski sakām deldēt rezultāta starpību, pēdējās 12 minūtēs veicot izrāvienu 6:0, un no sev nelabvēlīgā 11:16 izrāvām uzvaru ar 17:16! Asaras acīs visām meitenēm un arī trenerim Inalam Doguzovam un fizioterapeitei Liānai Malderei. Salaspilietēm ir raksturs!

Komandā spēlēja Darja Podkoritova, Veronika Balbārzda, Olivija Badajeva, Ērika Sirsniņa, Jeļizaveta Žigalkina, Viktorija Specova, Margarita Kokurina, Margarita Bičeka, Olesja Petrova, Linda Vēvere, Anna Kostjuka, Valērija Makšanova, Anastasija Blažēviča, Beāte Zaščinska, Viktorija Žagare, Aļona Astašova un Poļina Razumovska. Apsveicam meitenes, trenerus un vecākus ar lielisku sasniegumu!”

Ilze Krūmiņa, Jātnieku kluba “EquiLat” valdes locekle:

“Pavisam neilgu laiku Jātnieku klubs “EquiLat” atrodas un darbojas Salaspils novada “Piķurgās”. Aktīvi startējam bērnu, amatieru un tautas klases līmeņa sacensībās visā Baltijā un Latvijas Jaunatnes Olimpiāde mums pašiem nāca kā pārsteigums. Pētot sacensību grafiku, domāju - jāpaskatās nolikums un prasības šim pasākumam. Sacensības tika plānotas divās disciplīnās - iejādē un konkūrā, (konkūrs - šķēršļu pārvarēšana). Gan Helēna Toomingas, gan Madara Rūdele ir konkūristes.

Bija atlicis mēnesis līdz startam. Helēnai īsti nebija zirga, ar ko piedalīties lekšanā, tāpēc viņa gatavojās ar klubam piederošu zirgu iejādes disciplīnai. Madara turpināja lekšanas treniņus.

Neizpalika smagas nopūtas, šaubas, krītoši šķēršļi, stress vecākiem, jātniecēm un treneriem.

Šobrīd visu atceramies ar smaidu un lepojamies, ka esam spējuši mēneša laikā būt gatavi un nostartēt kopā ar visiem, kas jau sen tika gatavojušies šim pasākumam.

Helēna šoreiz neguva godalgotu rezultātu, bet ņemot vērā, ka gan jātniece, gan zirgs startēja šai disciplīnā pirmo reizi savā sporta karjerā, tad tā jau ir uzvara pašiem sev, un tas ir tikai sākums.

Madara cīnījās godam ar daudz pieredzējušākiem konkurentiem un zirgiem un tikai ar vienu gāztu šķērsli divos maršrutos ieņēma godalgoto 6. vietu.

Protams, gribējās nedaudz labāku atmosfēru un noskaņu Kleistu bāzes organizētajās sacensībās, bet to sev radījām mēs paši.

Esam ļoti pateicīgi Salaspils sporta nama meitenēm par atsaucību un palīdzīgo roku, Salaspils novada pašvaldībai par iespēju nokļūt uz sacensību vietu, meiteņu vecākiem, kuri ir vienmēr ar mums mūsu trakajās idejās, atsaucīgajiem treneriem, kluba biedriem un draugiem, kuri mums noticēja un atbalstīja.

Šī bija mūsu pirmā Olimpiāde, un tagad gatavojamies nākamajām.”

 

Mūsējo panākumi:

Zelta medaļas

Vesera mešana - Makars Korotkovs, Salaspils sporta skola.

Karatē (jaunieši, Kata) – Eduards Doroņins, Salaspils karatē klubs.

Sudraba medaļas

Handbols jaunietēm – Salaspils sporta skolas komanda.

Vieglatlētika 1500 m skrējiens – Aksels Blanks, Salaspils sporta skola.

Vesera mešana – Kristāna Poļakova, Salaspils sporta skola.

Mākslas vingrošana, grupu vingrojumi – Salaspils novada komanda.

Karatē (jaunieši, kata) – Marats Morozovs, Salaspils karatē klubs.

Karatē (jaunietes, kumite +54) – Anastasija Ivančaka, Salaspils karatē klubs.

Bronzas medaļas

Vieglatlētika 800 m skrējiens – Aksels Blanks, Salaspils sporta skola.

Florbols jaunietēm – Salaspils novada komanda, Florbola klubs “Saulkalne”.

Karatē (jaunieši, kumite – 63kg) – Eduards Doroņins, Salaspils karatē klubs.

Karatē (jaunieši, kumite -70 kg) – Raimonds Mileika, Salaspils karatē klubs.

Karatē (jaunieši, kumite +70 kg) – Raitis Ožols, Salaspils karatē klubs.

Karatē (jaunietes, kata) – Emīlija Veide, Salaspils karatē klubs.

Ceturtā vieta:

Vieglatlētika stafetes skrējiens jauniešiem – Salaspils sporta skola.

Piektā vieta:

Karatē (jaunieši, kumite -57kg) – Oļegs Jakimecs, Salaspils karatē klubs.

Sestā vieta:

Jātnieku sports, konkūrs – Madara Rūdele, JSK “EquiLat”.

Šķēpa mešana – Matīss Čudars, Salaspils sporta skola.

Foto: V.Budreika, Juris Bērziņš-Soms.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis
jūlijs 2018
Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
23
> Visi notikumi