Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Pirmo reizi Eiropas čempionāts standartdejās notiks Latvijā un tieši Salaspilī

SO vides_reklama_2935x1950mm

Pēc nedēļas, 11. maijā, Salaspils Sporta namā Starptautisko sporta deju sacensību “Salaspils Open 2019” ietvaros, ko rīko Škutāna deju skola, norisināsies šī gada lielākais notikums sporta dejās Latvijā un viens no top 5 nozīmīgākajiem čempionātiem Pasaules sporta deju federācijas gada plānā, jo pirmo reizi pie mums notiks Eiropas čempionāts standartdejās (ST) pieaugušo grupā, informē Latvijas Sporta deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis. Šo čempionātu papildinās vēl viens liels notikums – Eiropas kauss latīņamerikas (LA) dejās pieaugušo grupā. Visas dienas garumā dažāda vecuma grupās sacentīsies 1000 deju pāri no vairāk kā 30 valstīm.

Pavasarī Salaspils jau vairākus gadus pulcē dejotājus un deju draugus, jo šajā aktīvajā sporta un kultūras pasākumu pilsētā maija pirmajā pusē notiek tradicionālās Starptautiskās sporta deju sacensības “Salaspils Open”, kurām šogad apritēs deviņi gadi. Trešo gadu pēc kārtas sacensības iegūst arī plašu starptautisku mērogu, organizējot ne tikai Pasaules Sporta deju federācijas (WDSF) reitinga sacensības jauniešiem un jaunākiem dejotājiem, bet arī pasaules čempionātus U21 grupai ST dejās 2017.gadā un Eiropas kausu ST dejās pieaugušajiem pagājušajā gadā. Līdz ar to “Salaspils Open” pēdējos gados pulcē vairāk kā 1000 dejotājus no vairākiem desmitiem valstu, kā arī tiesnešus no 30 dažādām pasaules valstīm.

Škutāna deju skola ar Salaspils novada domes atbalstu pa šiem gadiem ir daudz izdarījusi starptautiska mēroga sacensību rīkošanā, bet šogad ir sperts vēl viens solis uz priekšu, un šoreiz sacensības ir īpašas ar to, ka to ietvaros risināsies Eiropas čempionāts pieaugušajiem ST dejās. Pie mums ir notikuši divi pasaules čempionāti pieaugušo grupā 10 deju programmā 1999. un 2014. gadā, bet individuālajās programmās ne pasaules, ne Eiropas čempionāti Latvijā līdz šim nav bijuši. Tādējādi 11. maijā Salaspilī būs zināmā mērā vēsturisks brīdis. Turklāt abi vadošie un pasaules rangā desmitniekā esošie Latvijas pāri Edgars Līnis/Elīza Ancāne un Vadims Šurins/Anastasija Meškova arī mēģinās cīnīties par iekļūšanu fināla sešiniekā.

Eiropas kausi, kas sastāva ziņā nav tik spēcīgas sacensības kā Eiropas čempionāts, jo valsti pārstāv viens pāris un ne vienmēr čempioni, pie mums ir notikuši vairākas reizes. Mūsu pārstāvji un pasaules rangā no Latvijas pāriem visaugstāk esošie Maksims Kravčenko ar Paulu Kukuti pretendēs uz finālu. Bez šiem diviem lielajiem notikumiem “Salaspils Open 2019” ietvaros deju pāri sacentīsies abās deju programmās WDSF reitinga sacensībās jauniešiem un U21 grupā, kā arī bērni Eiropas Grand Prix sacensībās.

Būsiet mīļi gaidīti 11. maijā Salaspils Sporta namā. Nāciet un baudiet pasaules klases dejotājus un atbalstiet mūsu pārus. Biļetes varat iegādāties www.bilesuserviss.lv . 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis