Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Pirmais NBA Junioru līgas čempionu kauss atceļo uz Salaspili

nba14022017

11. februārī “Detroit Pistons” jeb Salaspils 1. vidusskolas komanda devās uz Ventspili, lai cīnītos par NBA Junioru līgas čempionu titulu. Tas mūsu puišiem un meitenēm izdevās, dramatiskā cīņā ar 32:30  pārspējot “Minnesota Timberwolves” jeb Rīgas Āgenskalna sākumskolas vienību. Tādējādi salaspilieši ir kļuvuši par pirmajiem NBA Junioru līgas čempioniem un čempionu kausa un gredzenu īpašniekiem.

NBA Junioru līgas pirmajā turnīrā Latvijā startēja 30 vispārizglītojošo skolu komandas no visiem Latvijas reģioniem, kuru sastāvā spēlēja meitenes (2004.gadā dzimušas un jaunākas) un puiši (2005.dzimšanas gads un jaunāki). Komandas spēlēja izlozēto NBA komandu kreklos. Pamatturnīrā 30 komandas bija sadalītas divas konferencēs (Rietumi un Austrumi) un sešās grupas (divas Rīgā, pa vienai Kurzemē, Latgalē, Vidzemē un Zemgalē). Katras grupas ietvaros komandas aizvadīja divu apļu turnīru, spēlējot četros sabraukumos. 16 labākās vienība ieguva tiesības startēt izslēgšanas turnīrā, kas norisinājās Salaspilī. Tieši mājās 1. vidusskolas basketbolistiem izdevās uzveikt visus pretiniekus, kas ļāva iekļūt finālā un cīnīties par pirmo vietu.

“Pēc pirmā puslaika bijām vadībā ar 20:16. Kad bija palikušas  3 minūtes līdz spēles beigām, jau bijām iedzinējos ar – 7. Taču pateicoties Ričarda Pinkuļa un Krišjāņa Āboltiņa veiksmīgajai spēlei uzbrukumā un lieliskai komandas aizsardzībai, spēles pašā galotnē (5 sekundes līdz beigām) izdevās jau izvirzīties vadībā ar 31:30. Tad nopelnījām sodu, kas deva iespēju vadības grožus pārņemt pretiniekiem. Taču Āgenskalna sākumskolas basketbolisti nerealizēja nevienu soda metienu. Mēs izcīnījām atlēkušo bumbu, un šoreiz noteikumus pārkāpa mūsu pretinieki, dodot iespēju mest  “sodus”. Krišjānim pirmais metiens izdevās precīzs, taču otro viņš apzināti raidīja garām, lai Āgenskalna komandai nebūtu laika gūt punktus. Beigās izcīnīta laimīga uzvara, un Salaspils 1. vidusskola kļuva par pirmajiem Jr.NBA līgas čempioniem Latvijā. Zvaigžņu spēles puslaikā izsauca visas četras labākās komandas, kurām tika pasniegtas medaļas, un uzvarētājiem – čempionu gredzeni un kauss,” nervus kutinošo finālspēles gaitu komentē treneris Valdis Razumovskis.   

1 NBA

Kā zināms, ASV jau gadiem ir iedibināta tradīcija, ka NBA čempioni pēc uzvaras dodas vizītē pie prezidenta uz Balto namu. Tā nu arī mūsu mazie basketbolisti ar čempionu gredzeniem un kausu 14. februārī viesojās Salaspils novada domē pie priekšsēdētāja Raimonda Čudara, kur katrs kopā ar rokasspiedienu saņēma piemiņas dāvanas un dalījās piedzīvojumos un pārdzīvojumos par aizvadīto līgu. “Tāds īpašs notikums Salaspilij, jo es nekad nebiju domājis, ka man būs jāsveic NBA čempioni,“  puišus un meitenes uzrunāja domes priekšsēdētājs. “Es patiesi ar jums lepojos. Basketbols Salaspilī ir bijis vienmēr, bet šāds panākums ir pirmo reizi. Un to paveicāt jūs.”

Mūsu “Sapņu komandā” spēlēja Krišjānis Āboltiņš, Kristiāns Pastors, Kristiāns Armanovs, Evelīna Augustauska, Sanija Lāčauniece, Elīza Zelča, Annija Stepiņa, Aleksis Narkēvičs, Emīls Skujenieks, Ričards Pinkulis, Toms Dobriks, Gustavs Stirāns, Emīls Gelašs, Adrians Lūsis, Edvards Krasnais, Ervīns Karavackis, Reinis Krauja, Mārtiņš Sjomkāns, Ēvalds Bērziņš un Matīss Toms Ķiploks. Treneris- Valdis Razumovskis. Par finālspēles vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Krišjānis Āboltiņš. Paldies komandai un viņu trenerim par lielisko sniegumu un novēlam veiksmi un panākumus arī turpmāk! 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis