Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Handbolisti gūst vērtīgu pieredzi Polijā

handbols160414

Aprīļa pirmajā nedēļas nogalē Salaspils sporta skolas jaunie handbolisti piedalījās starptautiskajā handbola turnīrā "LAJKONIK CUP 2016" Polijas pilsētā Krakovā. 80 komandu konkurencē startēja mūsu trīs komandas: 2001.g.dz. meitenes, 2002.g.dz. meitenes un 2002.g.dz. zēni. 

"LAJKONIK CUP" ir lielākais un tradīcijām bagātākais jauniešu handbola turnīrs Polijā, kurš šogad notika jau 36. reizi, pulcējot dalībniekus no tādām valstīm kā Polija, Ukraina, Baltkrievija, Latvija, Čehija, Zviedrija, Portugāle un Spānija. Salaspilieši šogad bija vienīgie pārstāvji no Latvijas. Sacensību organizatori bija parūpējušies gan par interesantu atklāšanas ceremoniju, augstvērtīga līmeņa dalībnieku komandām, ļoti mājīgām sporta zālēm un ērtu izmitināšanu vietējā handbola sporta skolā.

Krakova, kas ir otrā lielākā Polijas pilsēta aiz Varšavas, ir ļoti īpaša poļu nacionālai apziņai, jo laika posmā no 1038. līdz 1596.gadam tā bija Polijas valsts galvaspilsēta. Iebraukšanas dienā mūsu handbolistiem bija iespēja apmeklēt Vāveles paugura karaļu pili, kurā atrodas kādreizējo Polijas karaļu un izcilu, slavenu poļu kapenes, pastaigāt pa slavenāko Krakovas tirgus laukumu un iepazīties ar Krakovas vecpilsētu. 

Visveiksmīgāk no mūsējiem sportistiem nospēlēja trenera Inala Doguzova 2001.g.dz. meiteņu komanda. Meitenes izcīnīja augstu 6.vietu 16 komandu konkurencē. Iespēja iekļūt stiprāko četriniekā bija pavisam tuvu, tomēr vietējie tiesneši neļāva apspēlēt Polijas vicečempiones - Krakovas komandu "Kusy Krakow". Sāpīgs zaudējums šajā spēlē ar mīnus 1 liedza salaspilietēm kvalificēties spēlēm par 1.-4.vietu. Rezultātā - nokļuvām izspēlēs par 5.-8.vietu. Mūsu "pāridarītājas" - "Kusy Krakow"  tika līdz pat finālam un galu galā izcīnīja turnīra sudraba medaļas. Trenera komentārs pēc turnīra: "Varam līdzvērtīgi cīnīties ar ikvienu pretinieku, tas priecē. Vairāk psiholoģiskās noturības un pārliecības saviem spēkiem un rezultāts būtu daudz labāks!"

Mūsu jaunākās zēnu un meiteņu komandas noslēdza turnīru 8.vietā. Trenera Nika Remesa vadībā zēni aizvadīja piecas saspringtas spēles pret poļu komandām no Gdaņskas, Krakovas, Glagovas un Kīlces. Pēdējā spēlē par 7.vietu tikāmies ar titulētāko Polijas handbola klubu - KS “Vive Tauron Kielce”, kas pieaugušo līmenī veiksmīgi startē EHF Čempionu līgā. Kaut arī mūsu zēni godam cīnījās līdz spēles pēdējām sekundēm, tomēr tika atzīts pretinieku pārākums ar rezultātu 18:20. "Zēni ļoti labi saprata, ka nevar paļauties tikai uz komandas ierastajiem līderiem, bet ar maksimālo atdevi jāspēlē katram spēlētājam jebkurā no pozīcijām laukumā. Turnīrs ir ļoti labi organizēts, iespaidīgas zāles, mūsu handbola līmenis. Priecāsimies atgriezties šeit nākotnē," pēc spēlēm atzina treneris.

Savukārt treneres Jūlijas Šamrickas komanda izspēlēja sešas spēles, kurās četras reizes tikās ar polietēm, bet divas - ar čehietēm. Vietējā "Kusy Krakow" tika pieveikta ar vienu vārtu pārsvaru (15:14), bet pārējās spēlēs diemžēl piedzīvoti zaudējumi. Pirmajā dienā salaspilietes aizvadīja ļoti dinamiskas un kvalitatīvas spēles ar apakšgrupas spēcīgajām komandām "Polonia Laziska" un "Pogon 1945 Zabrze", piekāpjoties tām ar 12:18 un 11:21. Savukārt nākamās divās dienās mūsu sniegums bija pieticīgāks. Izšķirošajā spēlē tikai pašu kļūdas liedza izcīnīt 7.vietu. Sāpīgs zaudējums pret čehu "SC Bohumin" ar 9:12. "Tādi turnīri tiek spēlēti vairākas dienas pēc kārtas. Meitenes vēl tikai mācās pareizi sadalīt savus spēkus. Pirmajā dienā nodemonstrējām labāko handbolu mūsu komandas vēsturē, bet otrajai un trešajai dienai pietrūka spēka rezerves. Turpināsim strādāt ne tikai pie tehniskām un taktiskām prasmēm, bet galvenokārt - pie vispārējās fiziskās sagatavotības, kas mūs šoreiz pievīla," tā secināja trenere Jūlija.

Visi handbola treneri un viņu audzēkņi izsaka lielu pateicību Salaspils sporta skolas direktorei Anitai Trumpei un Salaspils novada pašvaldībai par lielisku iespēju pilnveidoties, veicināt starptautisku sadarbību ar handbolistiem no citām valstīm un smelties pieredzi un iedvesmu šī brauciena laikā! 

Turnīra oficiālā mājas lapa: www.lajkonikcup.pl

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis