Gaidām Salaspils peldbaseinā

1 baseins_1

Ar katru gadu Salaspilī arvien vairāk attīstās sporta infrastruktūra, un šeit ir iespējams nodarboties ar teju visiem populārākajiem sporta veidiem. Nu tiem ir pievienojusies arī peldēšana, jo no oktobra Salaspils peldbaseins ir vēris durvis ikvienam gribētājam. Jau tad, kad baseins bija būvniecības stadijā, pašvaldība regulāri saņēma iedzīvotāju jautājumus- kad tad varēs peldēt? Nu ir pienācis brīdis, kad salaspiliešu sen lolotais sapnis ir kļuvis par īstenību.

Sākoties jaunajam mācību gadam, pirmie baseinu testēja 2. līdz 4. klašu skolēni, kuriem peldēšana ir iekļauta mācību programmā. Tās kopā ir 22 klases no abām skolām. Savukārt pārējiem, 5. līdz 12. klašu skolēniem, peldēšanu sporta skola piedāvā kā interešu izglītības programmu. Skolēnu aktivitāte ir ļoti liela, un šobrīd pulciņam ir pieteikušies 448 bērni. Vienā nodarbībā treneri strādā ar 15 bērniem. Tā kā interese ir ļoti liela, un noteikti būs vēl gribētāji, tad nosacījumi ir ļoti strikti. Proti, ja bērns mēneša laikā vismaz divas reizes neattaisnoti kavē nodarbību, tad tiek atskaitīts. Šīs nodarbības skolēniem ir bez maksas.

Baseinā ir pieejams viss nepieciešamais inventārs, un, protams, pats galvenais- ar bērniem strādā profesionāli treneri Andrejs Latiševs un Gaļina Mazitova. “Baseinā bērniem visvairāk patīk lēcieni, vingrinājumi ar rokām un kājām, kas rada šļakatas. Mazākajiem bērniem interesē spēles un rotaļas, savukārt lielākie mēģina sacensties peldēšanā uz ātrumu. Es parasti esmu kopā ar bērniem ūdenī, lai viņi justos drošāk. Sākam ar elpošanas vingrinājumiem, kāju kustībām, lai nebūtu bail no ūdens,” stāsta treneris Andrejs. Bērniem, kuri ūdenī jūtas nedroši, tiek doti palīglīdzekļi- uzroči. Kā saka treneris- primārais ir iemācīt nebaidīties no ūdens.

No 26.septembra ir iespēja iegādāties abonementus brīvā laika apmeklējumam arī pārējiem interesentiem 4 un 12 peldēšanas reizēm. Jau pirmās nedēļas laikā tika pārdoti 150 abonementi. Ir jau vairāki peldētāji, kuri baseinu apmeklē pat sešos no rīta. Vakara stundas, protams, ir daudz noslogotākas. Ja arī jūs vēlaties peldēt, dodieties uz baseina administrāciju, iegādājieties abonementu un rezervējiet brīvā apmeklējuma laiku. Cenrādi meklējiet www.salaspilssporto.lv.

Arī vairākas biedrības un treneri ir izrādījuši interesi par Salaspils baseinu, un jau drīzumā piedāvās dažādas nodarbības gan pašiem mazākajiem, gan arī pieaugušajiem. Papildu sporta skolas interešu izglītības nodarbībām bērniem būs iespēja apmeklēt biedrību maksas pulciņus, kurus piedāvās klubi "Vētra" un "Gauja", kā arī treneris Andrejs Latiševs. Būs nodarbības arī zīdaiņiem kopā ar vecākiem. Savukārt treneres- Dace Dienava, Irina Iļjiča un Arina- vadīs ūdens aerobiku. Par nodarbību laikiem un cenām jāinteresējas pie sporta biedrību treneriem.

Tiekamies jaunajā Salaspils baseinā! 

pd2018 v1

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis