Domā, analizē, uzvari!

P1610827top

Ar vērienu Salaspils 1. vidusskolā sākusies dambretes sezona. 4. novembrī projekta “Bērnu prāta spēju attīstīšana ar dambretes spēli” ietvaros norisinājās sākumskolu individuālās sacensības.

Tajās piedalījās 14 skolu komandas no Ikšķiles, Ķeguma, Ķekavas, Rīgas, Imantas, Engures, Ādažiem, Saulkrastiem, kā arī mājinieki – Salaspils 1. un 2. vidusskolas sākumskolas skolēni. Šogad sacensībām pievienojās arī Jelgavas 4. pamatskola un Mērsraga vidusskola, kopā pulcējot 98 dalībniekus.

Pie diplomiem un vērtīgām balvām tika sākumskolas katru klašu pirmie trīs labākie zēni un meitenes (kopumā 24 sākumskolas skolēni), arī pārējie dalībnieki izlozes kārtībā saņēma pārsteiguma balvas - spinerus, cepurītes, tematiskos suvenīrus, galda spēles, dambretes komplektu u.c. balvas.

Apsveicam salaspiliešus, kuri izcīnījuši godalgotās vietas (katrs savā klašu grupā): Alīnu Vasiļjevu, Maksimu Kuzminovu – abi uzvarētāji (1. vieta). Otrās vietas izcīnījuši Māris Jasinskis un Ralfs Taurītis, savukārt Dārta Novika, Māra Upeniece, Krista Jeroščeva, Jeļena Bogačenkova un Gustavs Lipenītis spēja ierindoties 3. vietā. Viņu uzvaras pamatakmens bija spējā domāt un analizēt labāk par konkurentiem.

Lai arī sacensības notika mierīgā gaisotnē, tomēr galvenajam tiesnesim nācās aizrādīt vecākiem par priekšā teikšanu. Atgādinām, ka godīgas spēles principi ir jāievēro visiem sportistiem, kā arī vecākiem, kuriem šie pamatprincipi būtu jāmāca bērniem.

Jaunu dalībnieku pievienošanos un daudzskaitlīgo interesi par dambretes spēli veicināja Dambretes attīstības biedrības nesen plaši organizētais seminārs pedagogiem, kurā, pamatojoties uz zinātnes atklājumiem, konstatēts, ka bērna prāta attīstība jāsāk veicināt jau no 5 gadu vecuma ar dažādām spēlēm, t.sk. dambreti.

Dambretes attīstības biedrība jau domā par bērna prāta attīstību agrīnajā vecumā un piedāvā interešu izglītības programmu, kas ir saskaņota ar pašvaldību, dambretes pulciņu organizēšanai pirmsskolas izglītības iestādēs.

Visi attēli un rezultāti: https://photos.app.goo.gl/USPOeFHHNxhSJAdp2

Vitauts Budreika,
Dambretes attīstības biedrība

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis