Valda Vasariete izcīna uzvaru dambretē gan skolas, gan valsts mērogā

9. martā ceturto gadu pēc kārtas Salaspilī norisinājās dambretes čempionāts Salaspils 1. vidusskolas sākumskolas skolēniem. 1.-4. klašu uzvarētāji un godalgoto vietu ieguvēji tika noteikti katrā klašu grupā atsevišķi kā zēniem, tā arī meitenēm.

Pirmo vietu un galveno balvu - ceļojošo kausu izcīnīja 3.klases skolniece Valda Vasariete. Arī pagājušajā gadā Valda uzvarēja un ieguva ceļojošo kausu, ar to apliecinādama, ka dambretē viņa joprojām ir labākā starp sākumskolas skolēniem.

Šogad sacensībās piedalījās rekordliels un apaļš skaits – 100 skolēnu. Lai arī sākumā likās, ka šādu skaitli neizdosies sasniegt, jo bija pieteikti 99 dalībnieki, kur viens no skolēniem neieradās, taču tā vietā atnāca divi citi, tā iegūstot trīsciparu skaitli – 100.

2014. gadā, kad aizsākās Salaspils dambretes čempionāts sākumskolā, tajā piedalījās 71 skolēns, savukārt 2015. gadā 80 bērnu un tikai par diviem bērniem vairāk sacentās 2016. gadā - 82.

Spēles notika septiņās kārtās pēc Šveices sistēmas. Zēni un meitenes, kuri bija izcīnījuši pirmās trīs vietas katrā klašu grupā, saņēma balvas un diplomus.

1. klašu grupā 1. vietu zēniem izcīnīja Ralfs Jānis Brokāns. Starp meitenēm labākā bija Madara Upeniece.

2. klašu grupā uzvarēja Kristaps Šuvcāns, savukārt 1. vietu meitenēm ieguva Sindija Priede.

3. klašu grupā uzvarētāja bija jau pieminētā Valda Vasariete un starp zēniem labākais bija Olafs Priževoits.

Mūsu vecākie sākumskolas skolēni (4. klašu audzēkņi) Marta Aurēlija Auguste starp meitenēm un Mārtiņš Budreika zēnu konkurencē bija labākie un abiem izcīnītā 1. vieta.

Šo daudzskaitlīgo pasākumu noorganizēja skolotāja un dambretes nodarbību vadītāja Ilze Čudare, kas bija arī turnīra galvenā direktore. Sacensībās viņai palīdzēja skolotājas Inga Grima, Dace Kontrimiene, Sintija Laure un Nadežda Pavlova.

Ilze Čudare jau piekto gadu vada dambretes pulciņu Salaspils 1. vidusskolā. Uz viņas nodarbībām bērni nāk jau pirms laika, jo skolotāja ar savu labvēlību un taisnīgu prasīgumu pret bērniem spēj sniegtās profesionālās zināšanas pārvērst intelektuālajā apmierinājumā par sasniegtajiem rezultātiem. To var redzēt arī skolēnu sekmēs eksaktajos priekšmetos, kur ir vērojami uzlabojumi. Par to liecina arī dalība dažādās olimpiādēs, t.sk. matemātikas un sasniegtie labie rezultāti tajās.

Ilze spēj emocionālos pacēlumus un kritumus, kas bija redzami arī sacensību laikā, virzīt uz pārvarēšanu un motivēt turpmākai personīgai, kā arī intelektuālai izaugsmei.

Prāta treniņi un šāda veida nodarbības ir arī vecāku atbalstīti, jo tas ir viens no trijiem bērnu attīstības balstiem:

  1. fiziskā attīstība (Salaspilī ir ļoti plašs piedāvājumu klāsts, sākot no dejām, Austrumu cīņām, biedrību piedāvātajām sporta aktivitātēm, līdz pat sporta skolai);

  2. muzikālā izglītība (novadā ir ļoti augstā līmenī). Ja tā tiek vēl vērtēta no prāta attīstības aspekta, tad māka spēlēt mūzikas instrumentu ar abām rokām veicina abu smadzeņu pusložu savstarpēju darbību, iegūstot plašāku un jaudīgāku domāšanu;

  3. un jau pieminētā prāta attīstība.

Vairāk attēlu un rezultāti šeit

Valda Vasariete – Latvijas čempione dambretē U-10 vecuma grupā meitenēm

valda

11. martā Siguldā norisinājās Latvijas čempionāta fināls 100 lauciņu dambretē U-10 vecuma grupās. Sacensības notika atsevišķi zēniem un meitenēm divās disciplīnās- pamatturnīrā un ātrspēlē.

Jāuzteic Raimonda Vipuļa (profesionāli vada dambretes nodarbības Salaspilī) audzēkņi, kuri Latvijas čempionātā ieguva četras medaļas. Divkāršo uzvaru svinēja Valda Vasariete (1.vsk.), uzvarot abos turnīros. Savukārt bronzas medaļas ieguva Kirils Gavlass (2.vsk.) - pamatturnīrā un Diāna Stecka (2.vsk.) – ātrspēlē. Turpat aiz godalgotā trijnieka palika Alise Orlova.

Līdz ar godalgotām vietām Latvijas čempionātā Valda Vasariete un Kirils Gavlass ieguvuši iespēju piedalīties Eiropas čempionātā, kurš notiks augustā Baltkrievijā, kā arī tiesības pārstāvēt Latviju pasaules čempionātā Polijā šā gada novembrī.

Vitauts Budreika,
Dambretes attīstības biedrības priekšsēdētājs

 

 

pd2018 v1

skriesim2018ban

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis