Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Skolu komandu čempionātā dambretē 2. vidusskola izcīna bronzu

Dam0413

13. aprīlī Salaspils 1. vidusskolā norisinājās Skolu komandu čempionāts dambretē. 15 komandas no Jelgavas, Rīgas, Mērsraga, Ikšķiles, Drabešiem, Ķeguma, Engures, Baložiem, Ķekavas un Salaspils mērojās spēkiem par čempiona titulu.

Visvairāk pārstāvēta bija galvaspilsēta, kas piedalījās ar 4 komandām no dažādām Rīgas skolām, arī Salaspils bija plaši pārstāvēta – sacensībās piedalījās trīs komandas – divas no 1. vidusskolas un viena no Salaspils 2. vidusskolas.

Komandas sastāvā startēja 4 zēni un 2 meitenes, kopskaitā seši dalībnieki. Nolikumā noteikts, ka meitenes drīkst aizvietot zēnus un komandai jābūt pilnā sastāvā. Ja kāda spēlētāja trūkst, tam galdiņam tiek piešķirts zaudējums.

Atšķirībā no individuālajām sacensībām komandas spēlē ne vienmēr nepieciešama kāda komandas spēlētāja atsevišķa uzvara, dažreiz pietiek ar neizšķirtu, lai komandas savstarpējā vērtējumā būtu uzvara. Tāpēc katra spēle jāizvērtē, vai riskēt par uzvaru vai tomēr atstāt drošu neizšķirtu. Šādās situācijās personīgās intereses jāatstāj otrajā plānā, uz pirmo izvirzot komandas vajadzības.

Vislabāk spēle izdevās Jelgavas 4. sākumskolas dambretes komandai, kuras sastāvā bija Marks Kristapsons, Tomass Kristapsons, Emīls Brakše, Samvels Hairepatjans, Marta Kokta, Elīze Mackeviča un Keita Beitlere - rezervē (treneris Miks Kapsis). Jelgavnieki spēja uzvarēt septiņas spēles no septiņām, tādējādi, nezaudējot nevienu maču un izcīnot 1. vietu kopvērtējumā. Tā pirmo reizi kļūstot par Skolu čempionāta uzvarētajiem komandu spēlē dambretē.

2. vietā atstājot  Rīgas 22. vidusskolu: Bogdanu Podgorniju, Severinu Dmitrievu, Makaru Podgorniju, Edgaru Vālandu, Arinu Rjabiņinu un Niku Rabo-Fedosejevu (treneris Igors Jovļevs), kuriem bija tikai viens zaudējums.

Savukārt 3. vietu izcīnīja Salaspils 2. vidusskolas komanda: Artūrs Ivanovs, Aleksejs Šarovs, Sofija Gončarova, Aleksandrs Rojs. Daniils Mileika (rezervē), Evelīna Orlovska un Svetlana Ščipakova (treneris Raimonds Vipulis). Jāpiebilst, ka bronzas godalgas ieguvēji - 2. vidusskolas dalībnieki - ar dambreti nodarbojas jau no  6 gadu vecuma jeb pirmskolas izglītības iestādē.

Bildes un komandu rezultāti šeit

Vitauts Budreika,
Dambretes attīstības biedrības
priekšsēdētājs

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis