Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Ar skaļām ovācijām Salaspilī nosvinēta Olimpiskā diena

olimpiskā diena2015

25. septembrī vienlaikus ar citām Latvijas pilsētām un novadiem arī Salaspilī tika svinēta Olimpiskā diena 2015. Pasākumā piedalījās vairāk kā 1000 dalībnieku no Salaspils izglītības iestādēm – pirmsskolas izglītības iestāžu “Saime”, “Atvasīte”, “Jāņtārpiņš”, “Saulīte”, “Daugaviņa”, “Ritenītis” audzēkņi un skolēni no Salaspils 1. vidusskolas un 2. vidusskolas.

Šogad Olimpiskā diena bija veltīta basketbolam. Jau tradicionāli to atklāja svinīgais mirklis, kad mūsu olimpieši Anita Trumpe, Ilonda Lūse un Andris Reiss ienesa Latvijas olimpiskās komitejas karogu un, skanot himnai, to pacēla mastā. Visus dalībniekus sveica domes priekšsēdētāja vietniece sociālajos un sporta jautājumos Malda Caune. Pēc svinīgā brīža dalībnieki kopā ar pasākuma vadītāju Pepiju Garzeķi piedalījās Rīta vingrošanā, kam sekoja iepazīšanās ar Bokwa fitnesa paveidu.

Pasākuma turpinājumā ar skaļu bungu rīboņu uzstāšanos sāka Oļgerts Dreimanis un Salaspils Mūzikas un mākslas skolas sitamo instrumentu ansamblis. Tieši viņi palīdzēja visiem Olimpiskās dienas dalībniekiem kļūt par labākajiem Salaspils līdzjutējiem. “Salaspils, labākie!” “Nebrīnies, piedalies!” – ar skaļām ovācijām, tika veidots improvizēts skaņdarbs “Salaspils līdzjutēji, labākie līdzjutēji!” Un pasākuma dalībnieki, sekojot diriģenta Oļģerta Dreimaņa norādēm un bungu ritmam, sita plaukstas un dejoja. Šķiet, ka viss stadions rībēja no bungu skaņām, ovācijām un prieka. Sajūsmu bija grūti slēpt, jo nedomājām, ka bērniem un jauniešiem tik ļoti patiks uzdevums – kļūt par labākajiem līdzjutējiem.

Par pasākuma kulmināciju kļuva basketbola skaļu saucienu un ovāciju pavadīta stafete, jo abu Salaspils vidusskolu komandas centās iegūt LOK galveno balvu – hanteli. Šoreiz veiksmīgāka bija Salaspils 1. vidusskola, kura gan skrējienā, gan arī basketbola bumbas metienos apsteidza Salaspils 2. vidusskolu.

Tāpat iestāžu audzēkņi bija rūpīgi gatavojušies radošajam konkursam “Basketbols ir mana spēle”, kurā no katras iestādes bija iesniegti zīmējumi un esejas. Radošo konkursu laureāti – Anastasija Stoļarova (Saulkalnes PII “Daugaviņa”), Roberts Kalve (Salaspils PII “Ritenītis”), Laima Eze (Salaspils PII “Atvasīte”), Fina Gromatovich (Salaspils 2. vidusskolas 3.B klase), Danils Andrejevs (Salaspils 1. vidusskolas 6.A klase), Annija Oldenburga (Salaspils PII “Saime”), Viktorija Dortāne (Salaspils PII “Jāņtārpiņš”), Deniss Ostapčuks (Salaspils PII “Saulīte”), Nika Ingatovska (Salaspils 2. vidusskolas 9.A klase).

Visi dalībnieki saņēma piemiņas diplomus, hanteles, karodziņus, bet iestādes - sportiskas dāvanas par piemiņu no 2015. gada Olimpiskās dienas.

Pasākumu rīkoja Salaspils sporta nams sadarbībā ar Salaspils Mūzikas un mākslas skolas sitaminstrumentu ansambli, “Igora Miglinieka sporta skolas” treneriem Valdi Razumovski un Edgaru Vakuļčiku un kultūras namu “Enerģētiķis”.

Notikums fotoattēlos

Zanda Zēberga,
Salaspils sporta nama sabiedrisko attiecību speciāliste

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis