Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Ar jaunu trases rekordu aizvadīts Salaspils Ezerkauliņu pusmaratons

pusmaratons0605

Tāpat kā par tradīciju jau ir kļuvis mūsu Ezerkauliņu pusmaratons, tāpat esam pieraduši, ka skrējējus jau 4. gadu pēc kārtas trasē pavada gana karsta saule. Neskatoties uz to, ka termometra stabiņš 2. jūnija priekšpusdienā krietni vien tuvojās 30 grādu atzīmei, Salaspils pilsētas ielās devās vairāk nekā 600 skrējēju. Lai labāk sagatavotos sevis izvēlētajai distancei, dalībniekiem bija iespēja iesildīties kopā ar vienu no Latvijas labākajām maratonistēm Anitu Kažemāku. Paldies Anitai! Bet pasākuma vadītāja lomā šoreiz bija iejuties atraktīvais sporta ziņu meistars Lauris Lizbovskis. Pēc domes priekšsēdētāja Raimonda Čudara uzrunas un laba vēlējumiem pulksten 10 tika dots starts 5 kilometru tautas distancei, 10 kilometru “Knauf” skrējienam, kā arī nopietnākajai- pusmaratona distancei, kas nodēvēta galveno atbalstītāju - “Ezerkauliņi” vārdā. Atkarībā no izvēlētās distances skrējējam bija jāveic viens, divi vai četri apļi pa pilsētu. Neilgi pēc šī starta notika bērnu skrējiens, kurā 700 metru garā distancē devās 205 mazākie sportisti.

5 kilometru distancē absolūtais līderis bija Sergejs Trokmanis no Aizkraukles, kurš finišu sasniedza pēc 18 minūtēm un 20 sekundēm, no meitenēm ātrākā- ventspilniece Viktorija Bodganova. Savukārt veiklākais no salaspiliešiem bija Anatolijs Purviņš (00:18:36), kopvērtējumā ierindojoties 3. vietā. Šajā distancē jaunāko zēnu grupā 3. vietā ierindojās salaspilietis Ēriks Anspaks (00:22:34). Vēl uz goda pjedestāla kāpa šādi mūsu sportisti: Markuss Ozols (3. vieta 2V grupā; 00:21:51), Alīna Sokunova ( 2. vieta 2S grupā; 00:25:39), Viktorija Ziediņa (3. vieta 2S grupā; 00:27:54), Ieva Rence (2. vieta 2S grupā; 00:27:53) un Jeļena Čerkasova no “Knauf” komandas (2. vieta 5S grupā; 00:50:01).

“Knauf” jeb 10.55 kilometru distancē startēja 165 skrējēji, no kuriem ātrākais bija mūsu olimpietis Valērijs Žolnerovičs ar laiku 00:33:29. Kā otrais finišā ieskrēja Salaspils sporta skolas treneris Aigars Feteris (00:37:02), bet dāmu konkurencē nepārspēta palika Jeļena Ābele (00:41:44). Arī “Knauf” distancē trijniekā izdevās iekļūt vairākiem salaspiliešiem- VKJ grupā 3. vieta Mārtiņam Rencim (00:43:47), VK50 grupā 2. un 3. vieta Askoldam Bušmanim (00:46:36) un Igoram Budkevičam (00:54:32), SKJ grupā 3. vieta Anetei Vircavai (00:59:30), SK 30 grupā 2. vieta Gintai Zēbergai (00:44:35), SK 50 grupā 3. vieta Kristinai Siliņai (01:01:23) un 1. vieta S60 grupā Maldai Caunei (00:59:20), kura ir šī pusmaratona patronese, jo tieši, pateicoties viņai, jau 4. gadu pēc kārtas tiekamies šajos skaistajos svētkos.

Šogad īpaši interesanta un spraiga cīņa izvērtās pusmaratona distancē, kur absolūtais līderis tika noskaidrots pēdējos metros. Elites skrējēji- Jānis Girgensons, Jānis Višķers un Dmitrijs Serjogins- visu distanci skrēja plecu pie pleca, un tikai pašā finišā par sekundi savus pretiniekus apsteidza Jānis Girgensons (01:08:46). Otro un trešo vietu šķīra sekundes simtdaļas- tā 2. vietā ierindojās otrs Jānis, savukārt Dmitrijs palika trešais. Dāmu konkurencē jau 4. gadu pēc kārtas savām konkurentēm cerības uz uzvaru neatstāja Ilona Marhele, kura finišēja pēc stundas un 25 minūtēm. Otrā vieta Leldei Neimandei (1:27:16), savukārt trešā- Kitijai Valterei (1:27:34). No Salaspils skrējējiem vislabāk veicās Jekaterinai Sokunovai (1:28:38), kura bija 4. ātrākā no dāmām kopvērtējumā, bet savā vecuma grupā izdevās izcīnīt 3. vietu. Vēl viens pjedestāls mūsējiem pusmaratona distancē Dainai Fišerei no S50 grupas.

Arī bērnu distancē vairākiem salaspiliešiem izdevās izcīnīt vietas godalgoto trijniekā. Tie ir Arsenijs Serkovs, Rodions Hripčenko, Toms Lazda, Gustavs Līpenīts, Ksenija Mamonova, Elīza Ligere un Sofija Pilāte. Jāpiemin, ka Sofijai ir ne tikai pirmā vieta M3 grupā, bet kopvērtējumā 3. vieta no visiem vairāk nekā 200 bērniem.

Tos, kuri jau bija noskrējuši, vai bija atnākuši just līdzi, ar priekšnesumiem izklaidēja kultūras nama kolektīvi “Karuselis”,“Fantāzija” un “Sunrise”, bet par sportiskām aktivitātēm rūpējās “Body Factory”, piedāvājot savus spēkus pārbaudīt āra trenažieru zālē un piedalīties dienas uzdevumā – “noslēpot” kalorijas uz SkiErg trenažiera.

Arī šogad mūsu galvenie atbalstītāji “Ezerkauliņi” pusmaratona uzvarētājiem dāvināja 100 kg svaigu gurķu. Tā nu Jānis Girgensons un Ilona Marhele uz kādu laiku ir gan sevi, gan savus tuviniekus nodrošinājuši ar šiem veselīgajiem dārzeņiem. Par ļoti noderīgām un vērtīgām balvām bija parūpējušies “Knauf”, dāvinot gan celtniecības materiālus, gan arī velosipēdu, kuru izlozēja viens dalībnieks.

Trīs pusmaratona dalībnieki varēs turpināt trenēties ar jauniem apaviem, kurus viņiem dāvināja “Sportland”. Liels paldies arī pārējiem sponsoriem par sarūpētajām dāvanām- Nacionālajam botāniskajam dārzam, “Body factory”, “RIMI Latvia”, “DION”. Paldies arī “Valgums-S”, kuri nodrošināja skrējējus ar dzeramo ūdeni. Sirsnīgs paldies Zemessardzes 19. nodrošinājuma bataljona zemessargiem un pašvaldības policijai, paldies visiem, visiem brīvprātīgajiem, kuri iesaistījās, lai palīdzētu šī pasākuma norisē. Paldies sporta skolas kolektīvam par skrējēju dzirdināšanu!

Katrs, kurš sasniedza finišu, kā piemiņu no Ezerkauliņu pusmaratona saņēma medaļu, kurā izmantots sens Salaspils iedzīvotāju kaklarotas motīvs. Šādas rotas, veicot arheoloģiskos izrakumus Salaspils Laukskolas kapulaukā, tika atrastas ne viena vien. Pirmo desmit vietu ieguvēji pusmaratona distancē gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē ieguva naudas balvas. Tāpat pie vērtīgām balvām tika katras distances un vecuma grupas pirmo trīs vietu ieguvēji.

Pasākumu organizēja Salaspils sporta nams, sadarbojoties ar kultūras namu un Komunālo dienestu.

Attēlu galerija  

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis