Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Par pašvaldībai piederošu telpu piešķiršanu priekšvēlēšanu periodā

Šī gada 3. jūnijā Latvijā notiks republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanas, kurās būs jāievēl deviņu republikas pilsētu un 110 novadu domju deputāti. Tāpēc Salaspils novada dome 11. janvārī skatīja jautājumu par pašvaldībai piederošu telpu piešķiršanu priekšvēlēšanu periodā, lai rīkotu tikšanos ar vēlētājiem.

Priekšvēlēšanu aģitācijas kārtība ir noteikta Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā. Priekšvēlēšanu aģitācijas periods ir laika posms no 120.dienas līdz vēlēšanu dienai. 2017.gada pašvaldību vēlēšanās priekšvēlēšanu aģitācijas periods sāksies 4.februārī un ilgs līdz 3.jūnijam.

Likuma VI nodaļa nosaka pašvaldības tiesības daļēji regulēt atsevišķas priekšvēlēšanu aģitācijas formas, kā arī noteikt telpu piešķiršanas nosacījumus aģitācijas veicējiem. Pamatojoties uz to, Salaspils novada dome noteica, ka šogad aģitācijas veicēji par katra nosaukuma deputātu kandidātu sarakstu ir tiesīgi bez maksas vienu reizi priekšvēlēšanu periodā izmantot pašvaldībai piederošās telpas iestādēs k/n “Rīgava”, Acone 1 (bijušā pasta telpas) un PII „Daugaviņa” (tikai brīvdienās un svētku dienās), lai rīkotu tikšanos ar vēlētājiem laikā, kad saskaņā ar apstiprināto pasākumu plānu tās nav aizņemtas.

Tāpat noteikts, ka aģitācijas veicēji ir tiesīgi par maksu izmantot pašvaldībai piederošās telpas un īpašumus, izņemot pašvaldības izglītības iestādēs, maksājot atbilstoši domes lēmumiem noteiktās maksas par iznomāšanu.

Atļauju bez maksas izmantot pašvaldības telpas dod domes izpilddirektors šādā kārtībā:

 

  • aģitācijas veicējs iesniedz rakstisku pieteikumu domes Apmeklētāju apkalpošanas centrā konkrētās telpas bezmaksas izmantošanai priekšvēlēšanu aģitācijai, kurā norādīts aģitācijas veicēja vārds, uzvārds, adrese, tālrunis, aģitācijas veicēja pārstāvētā politiskā partija, politisko partiju apvienība vai vēlētāju apvienība, pārstāvības pilnvarojums;

  • pieteikums telpu bezmaksas izmantošanai jāiesniedz ne vēlāk kā piecas darba dienas pirms plānotā aģitācijas pasākuma;

  • ja ir saņemti vairāki pieteikumi uz vienu un to pašu telpu vienā un laikā vienu tajā pašā laikā, telpas tiek piešķirtas saņemto pieteikumu secībā;

  • atļauja telpu bezmaksas lietošanai tiek noformēta ar domes izpilddirektora rīkojumu.

 

Aģitācijas veicēji ir tiesīgi tikšanās laikā ar vēlētājiem izplatīt bukletus, avīzes un citus priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus, nodrošinot, ka pēc tikšanās ar vēlētājiem atlikušie vai potenciālo vēlētāju atstātie materiāli tiek savākti un iznesti no ēkām, kurās atrodas telpas, kurās notika tikšanās ar vēlētājiem.

Lēmums

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis