Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Salaspils novada karogs būs jaunības, miera un Daugavas krāsās

Pirms desmit gadiem valstī sākās teritoriālā reforma. Agrāk bija rajoni, turpmāk to vairs nebūs. Radās jauni novadi. Pilsētiņas, kas līdz tam bija vienkārši mazpilsētas vai pat ciemati, kļuva par to centriem.
2004. gada 23. novembrī Latvijas Republikas Ministru Kabinets izdeva noteikumus Nr. 953 „Par Rīgas rajona Salaspils novada izveidošanu”. Dzīvē jau nekas nemainījās, kā vien tas, ka pirms tam garās, smagnējās un locīšanai neērtās „Salaspils pilsētas ar lauku teritoriju” vietā nu lietojām latviski lepni skanošo „Salaspils novadu” un viens otru varējām sākt saukt par novadniekiem.
Pirms diviem gadiem obligātu, sarežģītu, bet arī patīkamu pārvērtību procedūru piedzīvoja kādreizējais pilsētas ģerbonis. Tas uzsāka jaunu dzīvi – ieguva sudraba apmali un kļuva par novada ģerboni.
Tai pašā laikā novadam nekad nav bijis sava oficiālā Heraldikas speciālistu apstiprinātā karoga.
Savā 10. gadadienā mūsu novads ir saņēmis brīnišķīgu dāvanu - nu jaunais ģerbonis rotās mūsu novada jauno trīskrāsu karogu.

karogs
Karogs simboliski attēlo Salaspils novietojumu telpā un laikā.
Tā zilā krāsa simbolizē Daugavu. Zilā krāsa ir debesu, ūdens un miera krāsa, tā apliecina uzticamību, pastāvību un apņēmību.
Baltā krāsa simbolizē garīgumu, mieru, aizsardzību, drošību, ticību, godīgumu un kārtību. Tā ir vienotāja. Tajā mēs varam saskatīt gan ūdenskrātuves dambi, gan lielceļus, kas caurvij pilsētu.
Zaļā krāsa ir dabas, auglības, pārpilnības un veselības krāsa. Tā simbolizē mieru un harmoniju, jaunību, izaugsmi un līdzsvaru. Tā ir Salaspils daba, zeme un meži.
Karoga baltā josla sasaucas arī ar Latvijas Republikas karogu, bet krāsas – zila, balta, zaļa -, norāda uz novada pirmiedzīvotājiem līviem, kuru nacionālajā simbolā tās ataino mežu, liedagu  un jūru.

Karoga autors ir medaļu mākslinieks un grafiskais dizaineris, Latvijas Zinātņu akadēmijas goda loceklis Jānis Strupulis. Viņš ir Latvijas monētu modeļu un
Latvijas Valsts ģerboņa plastiskā etalona autors, Latvijas un ārvalstu mākslinieku apvienību biedrs. J. Strupulis ir augsti vērtēts simbolikas speciālists, īpaši uzsverot vēl vienu viņa mākslinieciskās daudzveidības šķautni – ģerboņu mākslu.
Salaspils novadam ir tas gods jau izsenis sadarboties ar cienījamo mākslinieku. Viņa radīts ir gan pilsētas ģerbonis, gan Pašvaldības policijas karogs, gan arī novada ģerbonis. Nu ir tapis arī karogs. Šo karogu par ļoti profesionāli radītu un atbilstošu visām prasībām ir atzinusi arī Heraldikas komisija. Decembrī dome lems par jaunā karoga apstiprināšanu un izstrādās tā lietošanas noteikumus.
Lai mēs turpmāk lepni nesam sava Salaspils novada karogu Dziesmu un Novada svētkos, Lāčplēša dienā un citos novada un valsts godos, lai tas plīvo pie novada iestādēm, pie mūsu mājām, un lai mūsu lepnums par savu novadu ar katru dienu aug, atbalstīsim mūsu jauno simbolu!

Valsts prezidents pasniedz Salaspils pašvaldībai jauno novada ģerboni

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis