Uz gadu pagarināts līgums par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu

2014. gadā pašvaldība noslēdza līgumu ar SIA “Eco Baltia vide” par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Salaspils novadā uz laiku līdz 2017. gada 1. oktobrim. Līgums paredz, ka, abām pusēm vienojoties, tas var tikt pagarināts sākotnēji uz vienu gadu, pēc tam arī uz vēl vienu.

Šī gada 27. martā Salaspils novada pašvaldība pieņēma lēmumu izsludināt atklātu konkursu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu un apstiprināja iepirkuma komisiju. Komisija izstrādāja visus nepieciešamos iepirkuma dokumentus un 15. maijā publicēja informāciju par iepirkumu atbilstoši normatīvajam regulējumam.

20. jūlijā komisija dažu pretendentu klātbūtnē fiksēja saņemtos piedāvājumus, bet aploksnes atvērtas netika, jo Iepirkumu uzraudzības birojs saņēma divu pretendentu iesniegumus ar norādēm uz atsevišķu nolikuma punktu, viņuprāt, neatbilstību normatīvajam regulējumam, ierobežojot pretendentu loku, tādējādi līdz IUB lēmuma pieņemšanai iepirkuma procedūru nevarēja turpināt.

Atkritumu apsaimniekošanas likums nosaka, ka līgumi par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu, šķirošanu un uzglabāšanu, kurus noslēdz sadzīves atkritumu radītājs vai valdītājs un sadzīves atkritumu apsaimniekotājs, kas nav noslēdzis līgumu ar pašvaldību, zaudē spēku triju mēnešu laikā no dienas, kad pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar sadzīves atkritumu apsaimniekotāju. Tas nozīmē, ka līgumam uz turpmāko periodu bija jābūt noslēgtam līdz 30. jūnijam. Pagarinot piedāvājumu iesniegšanas termiņu, bija nepārprotami skaidrs, ka nodrošināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanas nepārtrauktību būs iespējams, tikai pagarinot esošā  līguma darbību.

Tādēļ 26. jūlija domes sēdē deputāti nolēma pagarināt līgumu “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu” uz vienu gadu – līdz 01.10.2018., nemainot tā nosacījumus.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis
jūlijs 2018
Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
23
> Visi notikumi