Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Laipni lūgti Salaspilī!

Šogad realizēsim nozīmīgus infrastruktūras attīstības projektus

1 labestiba_1Visa Latvija un arī Salaspils novads ir sagaidījuši Jauno 2019. gadu! Kā vienmēr, sagaidot jauno gadu, jāparaugās arī tajā, kas izdarīts pērn. 2018. gadā Salaspils novadā ir veikti būtiski ieguldījumi ceļu infrastruktūras attīstībā - kā nozīmīgākos būtu jāmin Lauku ielas projekta realizācija un Meža ielas rekonstrukcija un izbūve.

Lauku ielas rekonstrukcijas ietvaros tika arī veikta apakšzemes komunikāciju nomaiņa, kas, protams, prasīja lielāku ieguldījumu apjomu un arī darbu izpildes laiku. Šobrīd Lauku iela kļuvusi par vienu no pilsētas maģistrālajām ielām, kuru ikdienā izmanto daudzi Salaspils iedzīvotāji. Novārtā nepalika arī mazākas ielas - ir veikta Vīksnu, Pīlādžu un Jasmīnu ielas asfaltēšana. Turpinājās darbi arī Purva rajonā - Botāniķu ielā, Briežu-Cīruļu ielā. Nākamajā gadā ir plānots veikt ceļa seguma nomaiņu Maskavas ielā, Dienvidu ielā un arī Rīgas ielā no Daugavpils šosejas līdz dzelzceļam. Maskavas ielā nākamajā gadā notiks arī lietus ūdens novadīšanas sistēmas pārbūve. Šobrīd projektētāji izstrādā projektu dokumentāciju, un pēc tās sagatavošanas būs iespējams izsludināt iepirkumu minēto ceļu būvdarbu veikšanai. 2019. gadā plānots izbūvēt Meldru un Smilgu ielas atlikušo daļu, jo projekts ir sagatavots un atlikusi vairs tikai būvniecība. Lai uzlabotu infrastruktūru pilsētā, 2019. gadā paredzēts izbūvēt Zvanu ielu no Zemeņu ielas līdz Līvzemes ielai.

aplis0107

Tā kā attīstās tūrisms Doles salā un aizvien vairāk ir jūtama nepieciešamība uzlabot infrastruktūras kvalitāti, ir pieņemts lēmums par Doles ceļa projektēšanu, paredzot gan ceļa profilu veidošanu un ceļmalu atmežošanu, gan novadgrāvju izveidošanu. Doles ceļam paredzēts izmantot dubultās virsmas apstrādes tehnoloģiju. Tā kā paredzamais darbu apjoms un izmaksas ir augstas, plānots ceļa projektēšanas un izbūves darbus dalīt kārtās. Iepirkums par Doles ceļa projektēšanu ir noslēdzies, jau norit projekta dokumentācijas sagatavošanas darbs. Analoģiski nākamajā gadā paredzēts arī izstrādāt projektu ceļam Memoriāls-Mežezeri, kur arī plānots izmantot dubultās virsmas apstrādes tehnoloģiju.

2018. gadā tika izsludināti un notika divi metu konkursi - Salaspils 7. bērnu dārza metu konkurss un Salaspils pilsētas centrālās daļas metu konkurss. Par 7. bērnu dārza projekta izstrādi jau ir noslēgts projektēšanas līgums, un nākamā gada laikā tiks izstrādāts būvprojekts un, iespējams, uzsākta būvniecība. Arī pilsētas centrālās daļas projektēšanu ir plānots uzsākt 2019. gadā.

2018. gada nogalē tika noslēgts līgums ar Latvijas Futbola Federāciju par Salaspils stadiona seguma nomaiņu. Līdztekus seguma nomaiņai ir stadionā paredzēts arī papildu labiekārtojums un vingrošanas zonu izveide, skrejceļu nomaiņa, apgaismojuma uzstādīšana. Ir noslēdzies iepirkums par projekta izstrādi un jau norit darbs pie projekta dokumentācijas sagatavošanas. Stadiona seguma maiņu ir paredzēts veikt līdz 2019. gada septembrim.

Saulkalnes labiekārtošanas un revitalizācijas projektu ir paredzēts pabeigt 2019. gadā. Šobrīd norit būvdarbu iepirkums, un pēc līguma noslēgšanas ar uzvarētāju būvniecības sezonā tiks pabeigta Saulkalnes projekta realizācija, padarot Saulkalnes vidi pievilcīgāku un ērtāku iedzīvotajiem. Projektā paredzēti arī apgaismojuma risinājumi labiekārtotāja teritorijā.

Tā kā pieaug pieprasījums pēc park&ride stāvvietām, 2019. gadā paredzēts projektēt šādu auto novietošanas laukumu teritorijā no Salaspils stacijas līdz dzelzceļa apakšstacijai Miera ielā.

Šī ir tikai daļa no svarīgākajiem šā gada darbiem, kurus plānots realizēt infrastruktūras uzlabošanas ietvaros, un, protams, mums visiem ir jārēķinās ar to, ka tas sagādās arī neērtības, jo būvdarbu laikā tiks ierobežota satiksme un, visticamāk, ierastās ikdienas gaitas uz kādu laiku būs jāpārplāno, bet tas viss ir nieks, salīdzinot ar iegūto rezultātu!

Lai Salaspils novadam ir veiksmīgs šis gads!

Raivis Anspaks,
Salaspils novada domes priekšsēdētāja vietnieks ekonomiskās un infrastruktūras attīstības jautājumos

 

Foto pie ievada: Guntars Auders