Salaspils novads – Eiropas Mobilitātes nedēļas zelta statusa dalībnieks

sariposanas www

Eiropas Mobilitātes nedēļas (EMN) noslēgumā, 2017.gada 22.septembrī, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) tika suminātas 23 pašvaldības, kas šogad aktīvi iesaistījušies velo infrastruktūras uzlabošanā un EMN pasākumu rīkošanā.

EMN noslegums_salaspils_wwwAtzinības raksts tostarp tika pasniegts arī Salaspils novada pašvaldībai, kas bija izpildījusi visus trīs konkursa kritērijus – bija jānoorganizē gudrākas pārvietošanās veicinoši pasākumi EMN laikā no 16. līdz 22. septembrim, jāpiedalās akcijā „Diena bez auto”, kuras laikā 22. septembrī jāslēdz automašīnu satiksme kādā ielā vai tās posmā un gada laikā jāveic vismaz viens pastāvīgs infrastruktūras uzlabojums, kas veicina iedzīvotāju paradumu maiņu par labu videi draudzīgam transporta veidam. Tādejādi Salaspils novads ir kļuvis par zelta statusa dalībnieku un ieguvis tiesības pretendēt uz EMN balvu.

EMN laikā daudzviet Latvijā norisinājās pasākumi, kuros cilvēki tika iedrošināti izvēlēties gudrākus pārvietošanās veidus. Salaspilī Mobilitātes nedēļa bija iesākusies ar Tūrisma informācijas centra organizētu velobraucienu „Atklāj Doles salu!”, kur dalībnieki veica vairāk nekā 20 km un gida pavadībā iepazina Doles salas kultūrvēsturiskās vietās. Sadarbībā ar izglītības iestādēm tika organizēts zīmējumu konkurss par tēmu „Pārvietojies gudrāk, dzīvo labāk!”. Labākie bērnu darbiņi tika izstādīti Nakts saripošanās pasākumā Zinību ielā, bet trīs autori no tiem apbalvoti - Valters Lazdāns (5 gadi; PII "Ritenītis"), Natela Grdzelidze (10 gadi, Salaspils 2.vidusskola) un Dima Sviridenko (7a klase, Salaspils 2.vidusskola).

Jauniešu kluba „Zibsnis” dalībnieki ielās iepazīstināja ar akciju „Diena bez auto”, 22. septembrī satiksmei pa dienu tika slēgts Ceru ielas posms, bet vakarā – Zinību iela, kur notika „Nakts saripošanās”. Braucienā piedalījās reģistrēti dalībnieki  ar 96 velosipēdiem, 64 skrejriteņiem, 11 skrituļdēļiem, 15 skrituļslidām un 17 bērnu ratiņiem.  Pēc naksnīgā brauciena pa Skolas un Ceru ielām kopīgi tika radīts grafiti darbs skeitparkā.

Paldies ikvienam, kas atbalstīja, piedalījās un palīdzēja, lai šādi svētki notiktu! Īpašs paldies sakāms Valsts policijai un Salaspils pašvaldības policijai, kā arī Komunālajam dienestam par sadarbību Eiropas Mobilitātes pasākumu nodrošināšanā.

Agnese Reķe, k/n "Rīgava"

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis
jūlijs 2018
Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
> Visi notikumi