Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Salaspils daudzdzīvokļu namu pagalmu labiekārtošanas pieredze saņem atzinīgu vērtējumu

17. martā Salaspilī, Nacionālā botāniskā dārza oranžērijā, notika Latvijas Pašvaldību savienības un Norvēģijas finansētā projekta “Lietpratīga pārvaldība un Latvijas pašvaldību veiktspējas uzlabošana” noslēguma sanāksme. Salaspils šajā projektā piedalījās apakštīkla “Pašvaldību mājokļu politika” sadaļā. Projektā piedalījās vēl 18 pašvaldību pārstāvji, kuri visa projektā laikā dalījās pieredzē par savu pašvaldību veiktajiem pasākumiem mājokļu politikas attīstībā. Bija interesanti apmainīties pieredzē ar tādām pašvaldībām kā Jelgava, Tukums, Smiltene, Gulbene un vēl citām. Jāsaka, ka Salaspilī daudzas lietas, kas saistītas ar daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanu, ir krietni sakārtotākas kā citviet. Par to klātesošie pārliecinājās, klausoties Salaspils domes izpilddirektora A. Jaunkalna uzrunu.

Mēs esam spēruši soli tālāk, un, kaut tas nav nācis viegli, Salaspilī dzīvokļu īpašnieki ir sapratuši, ka par savu īpašumu sakārtošanu atbildība ir jāuzņemas pašiem. Mūsu pašvaldība varēja dalīties labo darbu pieredzē par pašvaldības iespējām līdzfinansēt daudzdzīvokļu māju pagalmu labiekārtošanu. Četru gadu laikā pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai no 146 mājām, kurām bija tiesības piedalīties šajā projektā, ir pieteikušās 64 daudzdzīvokļu mājas. 18 māju pieteikumi atbilda vērtēšanas nosacījumus un saņēma līdzfinansējumu no pašvaldības kopumā 63 8838 eiro, savukārt dzīvokļu īpašnieki projektu realizēšanā ieguldīja 64747 eiro jeb vidēji 15%. Šīs aktivitātes ļāvušas pilsētā labiekārtot pagalmus vairāk kā 13 ha platībā, katrā kvadrātmetrā ieguldot 5 EUR. Salaspilieši saņēma daudz atzinīgu vārdu par šiem sasniegumiem un pateicību no citu pašvaldību kolēģiem par sanāksmē iegūto pieredzi.

Gandarījumu vairoja pēc sanāksmes saņemtā Pašvaldību savienības priekšsēža Andra Jaunsleiņa vēstule, kurā teikts: “Latvijas Pašvaldību savienība izsaka pateicību Salaspils novada domes projekta koordinatorei Rudītei Ķikustei, domes izpilddirektoram Andrejam Jaunkalnam un Nacionālā botāniskā dārza direktoram Andrejam Svilānam par teicamu projekta “Lietpratīga pārvaldība un Latvijas pašvaldību veiktspējas uzlabošana” apakštīkla “Pašvaldību mājokļu politika un infrastruktūras politikas sinerģija” sanāksmes organizēšanu.

Pateicoties teicamajai darba organizācijai, domes darbinieku, Botāniskā dārza direktora ieinteresētībai un patiesam lepnumam par savu darbu, mums šajā dienā bija iespēja kvalitatīvi veikt projektā paredzēto darba apjomu un redzēt, ka Salaspilī cilvēki patiesi lepojas par savu darbu.”

Taču vispatiesāko gandarījumu sniedz ar katru gadu arvien vairāk atjaunoto un labiekārtoto māju pagalmu, kas ir pierādījums cilvēku spējai vienoties kopīgas labklājības vārdā.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis