Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Pašvaldība saņēmusi VDK zinātniskās izpētes sējumus

VDK izpeete

Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes komisijas priekšsēdētājs Dr. hist., Dr. h. c. (LZA) Kārlis Kangeris un priekšsēdētaja vietniece juridiskās zinātnes jautājumos Kristīne Jarinovska turpina nodot izglītības iestāžu un pašvaldību bibliotēkām LPSR VDK zinātniskās izpētes komisijas rakstu sējumus.

31. maijā VDK rakstu krājuma 1. un 3. sējums nodots Salaspils novada domes priekšsēdētājam Raimondam Čudaram, lai tālāk grāmatas aizceļotu uz Salaspils novada bibliotēku un skolām. Jau kopš 2015. gada 6. marta vienbalsīgā lēmuma LPSR VDK zinātniskās izpētes komisija ir uzsvērusi, ka Satversmes aizsardzības biroja Totalitārisma seku dokumentēšanas centrā esošā LPSR VDK aģentu kartotēka un citi dokumenti ir publiskojami, tāpēc zinātnisko rakstu nodošana bibliotēkām ir lietderīgs priekšnoteikums sabiedrības iepazīstināšanai, lai pilsoņi varētu patstāvīgi izvērtēt un izprast dokumentos publicēto vārdu un uzvārdu nozīmi un lomu totalitāro represiju mehānismā. Komisija aicina arī citus novadus pieteikties krājumu ieguvei pašvaldību un izglītības iestāžu bibliotēkām.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis