Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Pašvaldība paraksta sadarbības līgumu ar Latvijas Kultūras akadēmiju

LKlīgums

No 12. līdz 14. novembrim Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA) notika jau devītā kultūras zinātnēm un aktualitātēm veltītā starptautiskā konference „Kultūras Krustpunkti 2015”. Konferences mērķis ir publiskot nozīmīgu, starptautiski aktuālu kultūras un mākslas jomas problēmu izpētes rezultātus, kā arī aktivizēt akadēmisko diskusiju, kas ļautu paplašināt kultūras nozīmes izpratni sabiedrībā.

Konferences norises dienās bija iespējams iepazīties ar vairāk nekā 90 pētījumiem, kurus prezentēja kultūras procesu eksperti, zinātnieki, augstskolu pasniedzēji, kā arī studenti. 13.novembrī konferences ietvaros notika “Pašvaldību rīts”, kur par kultūras dzīves un kultūrpolitikas aktualitātēm Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībās referēja pašvaldību pārstāvji. Pašvaldību rītā tika svinīgi parakstīts sadarbības līgums kultūras jomā starp akadēmiju un Salaspils pašvaldību, kuru parakstīja Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars un Latvijas Kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela.

Līgums paredz izdevīgu sadarbību abām pusēm. Piemēram, nodrošinot LKA studentu prakses iespējas pašvaldībā un LKA studentu pētniecisko darbu izstrādi par pašvaldībai aktuālām tēmām, kā arī savstarpējo informācijas apmaiņu. Tuvākajā laikā tiek plānots arī apjomīgs pētījums par kultūras pakalpojumiem Salaspils novadā, kura realizācijai tiks piesaistīta akadēmijas palīdzība.

LKA jau ir veiksmīga sadarbības pieredze ar Rīgas, Lielvārdes, Ogres, Ventspils un Valkas pašvaldībām, kā arī tiek plānota arī ar Jūrmalas, Siguldas, Jēkabpils un citām pašvaldībām.

Indra Trofimoviča, Salaspils novada domes kultūras metodiķe

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis