Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Par Salaspils Dienas centru personām ar funkcionāliem traucējumiem

2011. gada maijā Salaspilī tika atvērts Dienas centrs personām ar funkcionāliem traucējumiem. Tas tika izveidots, domājot par Salaspils novadā dzīvojošajiem cilvēkiem ar invaliditāti.

Centrā katru darba dienu var saņemt sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, piedalīties dažādās aktivitātēs (tematiskās nodarbības, radošās darbnīcas, sports, dažādas terapijas - mūzikas terapija, fizioterapija, mākslas terapija,), doties pastaigās, braukt ekskursijās, darboties Botāniskajā dārzā un satikties ar dažādu jomu (uzņēmumu, ražotņu) pārstāvjiem, entuziastiem un kolekcionāriem, piedalities pasākumos un svinēt svētkus.

Tāpat Dienas centrā atbalstu, informāciju un konsultācijas var saņemt klientu (cilvēku ar invaliditāti) likumiskie pārstāvji - vecāki, aizbildņi, aizgādņi un tuvinieki.

Centrā ļoti gaidām arī brīvprātīgos palīgus, kuriem ir daudz brīva laika un vēlēšanās savas zināšanas nodot mūsu klientiem. Nepieciešama vien vēlme atnākt uz Dienas centru un novadīt kādu rokdarbu nodarbību - iemācīt klientiem šūt, locīt papīru, darboties ar ādu, veidot kolāžas, apgleznot stiklu vai kādas citas prasmes, apmācīt klientus kādā datorprogrammā (Excel, Power Point, Photoshop u.c.), doties kopīgās pastaigās pa Salaspili vai uz Nacionālo botānisko dārzu, dalīties ceļojumu un kolekcionēšanas pieredzē vai arī vienkārši uzspēlēt kopā galda spēles - šahu, dambreti, domino, cirku, loto.

Dienas centrā var iestāties Salaspils novadā deklarēti cilvēki ar 1., 2. un 3. grupas invaliditāti. Klientus uz centru un no centra uz mājām nogādā specializēts transports, kurā ir pacēlājs ratiņkrēslu iecelšanai busiņā. Līdzi tiek vests speciāls pacēlājs, lai varētu pārvietot cilvēkus ratiņkrēslā.

Centrs strādā katru darba dienu no 8.30 līdz 17.00. Katrs klients var pats izvēlēties laiku, kad uzturēties Dienas centrā. Ja klients apmeklē centru katru darba dienu un piedalās visās aktivitātēs, tad ir iespēja kļūt par pilna laika klientu un saņemt centrā arī siltas pusdienas. Ja ir vēlme apmeklēt tikai konkrētas nodarbības, tad var kļūt par nepilna laika klientu.

Par visām formalitātēm un iesniedzamajiem dokumentiem lūdzam interesēties Dienas centrā, Skolas ielā 7, 1. stavā pie Dienas centra vadītājas Rasas Riekstas – Riekstiņas vai sociālā pedagoga Oskara, vai zvanot uz Dienas centra tālruni – 67942294.

Gaidīsim ciemos ikvienu interesentu, kuram būtu vēlme iestāties Dienas centra nodarbībās un lietderīgi un saturīgi pavadīt laiku jaukā kompānijā, daloties savā pieredzē un prasmēs.

Dienas centrs izsaka pateicību visiem atsaucīgajiem cilvēkiem, kas līdz šim iesaistījušies Dienas centra darbībā, aktivitātēs, kā arī kļuvuši par brīvprātīgajiem! Ikviens brīvprātīgais ir laipni aicināts pievienoties mūsu radošajam kolektīvam un iegūt jaunu dzīves un darba pieredzi sociālajā jomā.

ESF ES

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis