Paplašinās Daugavas muzeja funkcijas

Pēdējā laikā Daugavas muzejs piedzīvo dažādas pārmaiņas - no pērnā gada tā vadības grožus ir pārņēmis Zigmārs Gailis, kā arī ir tapusi pilnīgi jauna pastāvīgā ekspozīcija. Šobrīd iestāde ir vēl citu pārmaiņu priekšā, jo vakardienas domes sēdē deputāti lēma par tā funkciju paplašināšanu, iekļaujot jaunu struktūrvienību - Salaspils memoriālu.

Ielūkojoties vēsturē, saskaņā ar LR Augstākās Padomes 20.04.1993. lēmumu “Par Salaspils memoriālu” memoriāla saglabāšana, uzturēšana un remonts tika finansēts no valsts budžeta. Rīgas pilsētas valde, pamatojoties uz likumu “Par valsts budžetu 1994. gadam”, nolēma  Rīgas pilsētas pašvaldības uzņēmuma “Rīgas dārzi un parki” pārziņā un apsaimniekošanā esošo Salaspils memoriālā ansambļa teritoriju 22 ha platībā ar visām skulptūrām, metronomu, galeriju, celtnēm un citām materiālajām vērtībām nodot Salaspils pašvaldībai, kuras deputāti apstiprināja iestādes direktoru.

Salaspils pašvaldība papildu valsts piešķirtajam finansējumam regulāri iegulda pašvaldības budžeta līdzekļus memoriāla uzturēšanai. Tuvojoties memoriāla 50 gadu pastāvēšanas gadadienai, ievērojamus līdzekļus pašvaldība ieguldīja tā restaurācijā. Šo darbu kurators ir Daugavas muzeja direktors Zigmārs Gailis. Memoriāla teritorijā esošā galerija pašlaik tiek izmantota arī Daugavas muzeja izveidoto ekspozīciju izvietošanai, tā kļūstot par nozīmīgu muzeja darbības vietu.

DSC01274

“Daugavas muzeja darbība pēdējo pāris gadu laikā ir bijusi visai cieši saistīta ar Salaspils memoriālu. Nākamajā gadā memoriālā tiks atvērta jauna ekspozīcija, kuru sadarbībā ar Latvijas Okupācijas muzeju ir veidojis Daugavas muzejs un kuru nākotnē arī aprūpēs Daugavas muzeja speciālisti. Ņemot vērā minētos apstākļus, kā arī to, ka Daugavas muzeja viena no būtiskākajām funkcijām ir Salaspils novada vēsturisko vērtību izpēte, apzināšana un saglabāšana, tikai loģiski ir arī Memoriāla saimniecisko pārvaldi deleģēt muzejam un nodrošināt vienotu zinātnisku un saimniecisku Salaspils memoriāla pārraudzību,” saka Z. Gailis.

Memoriālais ansamblis kā viens no  ievērojamākajiem nacisma upuru piemiņas kompleksiem Eiropā harmoniski iekļaujas muzeja darbības jomā. Memoriālu kā muzeja struktūrvienību turpinās vadīt Juris Vrubļevskis.

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis