Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

LVAF projekta ietvaros tiks izceltas dabas vērtības

Lvidesaizs

Sagaidot Latvijas simtgadi, Salaspils novada dome piedalās Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) atbalstītajā aktivitātē “Latvijas vides un dabas vērtību apzināšana un izcelšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”. Projekts “Lejasdaugavas novadu iedzīvotāju iesaiste velo un ūdenstūrisma maršrutu par godu Latvijas simtgadei izstrādē, kā arī vides izglītošanā” tiks realizēts, sadarbojoties sešu novadu (Ogres, Ķeguma, Lielvārdes, Ikšķiles, Stopiņu un Salaspils) pašvaldībām.

Projekta mērķis ir, godinot Latvijas simtgadi, iesaistīt Lejasdaugavas novadu iedzīvotājus velomaršrutu izstrādē un vides izglītošanā, tādā veidā popularizējot dabas un kultūrvēstures objektus gan vietējā, gan valsts mērogā. Projekta ilgtermiņa mērķis ir stiprināt Latvijas sabiedrības piederības sajūtu un mīlestību pret savu zemi, kultūrvēsturi, vidi un dabu.

Projekts tiek realizēts, lai parādītu Lejasdaugavas novadu dabas un kultūrvēsturiskā mantojuma daudzveidību un bagātību, kā arī lai uzturētu un saglabātu dabas un kultūrvēsturieskos objektus nākamajām paaudzēm kā Latvijas vērtības.

Projekta ietvaros tiks sagatavota informācija par Lejasdaugavas novados esošajām NATURA 2000 teritorijām, dabas vērtībām dižkokiem, alejām, akmeņiem u.c. dabas objektiem, kā arī kultūrvēsturiskajiem objektiem visos sešos novados. Apzinātais dabas un kultūrvēsturiskais mantojums tiks popularizēts, organizējot vides gidu kursus, seminārus, nodarbības, dižkoku sakopšanas talkas, kā arī aktīvās atpūtas pasākumus.

Pašlaik ir apzinātas dabas un kultūrvēsturiskās vērtības, notiek darbs pie kopējā velomaršruta un lokālo maršrutu izstrādes un testēšanas, vienotā Latvijas maršruta numura saņemšanas un marķējuma saskaņošanas.

Aprīlī un maijā notiks informatīvie semināri, talkas un velobraucieni iedzīvotājiem, popularizējot Lejasdaugavas novadu maršruta posmus. Līdz projekta noslēgumam šī gada 30.jūnijā plānota arī dabas un kultūrvēsturisko objektu un norāžu marķēšana.

Salaspils novada pašvaldība ir atbildīga par “Doles salas dabas parka” popularizēšanu pārējo 5 novadu iedzīvotājiem un visu Lejasdaugavas novadu maršrutu un objektu popularizēšanu Salaspils iedzīvotājiem. Salaspils novada pašvaldība projekta vadības sanāksmēs ir atbildīga par projekta aktivitāšu, it sevišķi, par talku, semināru un velobraucienu organizēšanas koordinēšanu un īstenošanas kontroli saskaņā ar projekta laika grafiku.

Projekta ietvaros Salaspils novadā aprīlī paredzēta Saulesdārza priedes attīrīšanas talka Saulkalnē, nodarbības skolēniem par dabas vērtību saglabāšanu, koka apmārtmēra un augstuma noteikšanu, bet 28.aprīlī notiks tūrisma sezonas atklāšanas velobrauciens, kura laikā būs iespēja iepazīt Salaspils pilsētas dižkokus.

Kopējais Salaspils novada domes finansējums dalībai projektā ir EUR 4368,70;

LVAF finansējums – EUR 3479,00;

Salaspils novada domes līdzfinansējums -  EUR 889,70.

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis