Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Labiekārtošanas un būvdarbu sezona noris pilnā sparā

3 etak atskaite zeimulisPašvaldība un tās iestādes strādā tā, lai izveidotu pēc iespējas kvalitatīvāku dzīves vidi saviem iedzīvotājiem, realizējot dažādus projektus un veicot darbus infrastruktūras uzlabošanai. Ekonomiskās un teritoriālās attīstības komitejā ik reizi izskatām jautājumus par teritoriālo attīstību un labiekārtošanu, kam pašvaldība piešķir apjomīgus budžeta līdzekļus, bet atsevišķiem projektiem piesaista Eiropas Savienības līdzfinansējumu. Šovasar darbu apjoms ir īpaši liels- sākot no ikgadējiem ielu remontdarbiem un beidzot ar vairākiem  pilsētvides labiekārtošanas projektiem.  

Visapjomīgākos būvdarbus ar ES atbalstu šobrīd veic un vasarā turpinās pašvaldības SIA „Valgums- S” projekta “Ūdensapgādes un kanalizācijas infrastruktūras objektu projektēšana un būvniecība Salaspilī, II kārta” ietvaros. Šobrīd darbi noris Miera, Meža, Maskavas, Celtnieku un citās novada ielās. Šī projekta mērķis ir paaugstināt pašvaldības ūdens apgādes un notekūdeņu apsaimniekošanas kvalitāti atbilstoši ES direktīvām un nacionālajiem standartiem. Finiša taisnē ir iegājis projekts „Ūdenssaimniecības attīstība Salaspils novada Acones ciemā”. Vasarā „Valgums- S” plāno uzsākt būvdarbus arī Saulkalnē. Bet tad, kad ūdensapgādes būvniecības darbi tiks pabeigti Miera ielā, nekavējoties sāksies 400 metrus gara ielas posma rekonstrukcija, kurā tiks izveidoti veloceliņi, auto stāvvieta, tiks labiekārtota šī teritorija, kā arī izveidots Tūrisma un informācijas centrs.  

Kā jau katru gadu, arī šogad aktīvi noris ielu un bedrīšu remonta darbi. Stājoties spēkā jaunajam Teritorijas plānojumam, pašvaldība labo bedrītes ne vien tai piederošajās ielās, bet arī atsevišķās caurbraucamajās ielās pie daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām. Vasarā bedres tiks saremontētas visās pašvaldības ielās. Arī šogad ir panākta vienošanās ar SIA „Mārupes ceļinieks”, kas namu apsaimniekotājiem dod iespēju iekšpagalmu bedres salabot par salīdzinoši zemāku cenu- 14, 4 eiro par m2, ieskaitot PVN. Aicinu iedzīvotājus vērsties pie sava namu apsaimniekotāja ar šādu priekšlikumu!

Šovasar noslēgsies darbi Kalnrozes ielā, kur tiek rekonstruēts trotuārs līdz Doles stacijai. Šeit tiks izveidots arī apgriešanās laukums un uzstādīts apgaismojums. Rūpējoties par gājēju drošību īpaši diennakts tumšajā laikā, tiks rekonstruētas trīs gājēju pārejas Rīgas ielā- pie Maskavas ielas 1, pie PII „Ritenītis” un pie Rīgas ielas 30. Visas pārejas būs apgaismotas, līdzīgi kā Skolas ielā. Reizē ar pāreju pie Rīgas ielas 30 rekonstruēs arī celiņu, kas ved uz Lauku ielu.

Salaspili mēs veidojam tā, lai te būtu patīkami atrasties gan mums pašiem, gan mūsu novada viesiem. Protams, viena no mūsu iecienītākajām atpūtas vietām ir pludmale, tamdēļ šovasar ar ES līdzfinansējumu realizēsim projektu „Daugavas krastmalas pieejamības uzlabošana un atpūtas vietu izveide vēsturniekā objekta "Ako" teritorijā”, kur līdzās labiekārtotai atpūtas vietai būs arī automašīnu stāvlaukums un informācijas stends.

Teritorijas aktīvajai atpūtai taps arī pilsētas teritorijā, proti,   Silavas, Agrofirmas un Zinātņu akadēmijas mikrorajonos. Meža ielā, kur ar iedzīvotāju iniciatīvu un līdzekļiem ir sakārtoti piebraucamie ceļi, šovasar tiks izvietots aktīvās atpūtas iespējas un bērnu rotaļu laukuma aprīkojums un izveidoti kvalitatīvi gājēju celiņi. Tā kā Dienvidu ielas futbola laukums ir ļoti iecienījuši bērni un jaunieši, tad  nolēmām šo vietu padarīt sportiski daudzveidīgāku, izveidojot petanka un parkūra laukumus, kā arī uzstādot stacionāro galdu tenisam. Lai sportot jaunieši varētu arī vakara krēslā, tiks uzstādīti trīs prožektori. Ja šie divi parki tiek plānoti kā aktīvās un sportiskās izklaides zonas, tad Mūzikas un mākslas skolas dārzs būs vieta, kur atpūsties. Šeit, labirintveidīgajā dārzā, būs skatuve koncertiem, muzikālās iekārtas, augsti dzīvžogi, soliņi. Plānots, ka parkā norisināsies koncerti, būs āra kino, Zaļumballes un citi pasākumi. Bet pārējā laikā teritorija būs brīvi pieejama jebkuram interesentam. Projektu mērķis ir radīt katrā vietā ko savādāku, lai iedzīvotāji neatpūstos vien savā pagalmā, bet dotos arī uz citiem novada parkiem. Aicinu iedzīvotājus izteikt viedokli par parku skicēm, sūtot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Jāpiemin, ka jau jūnija beigās savus apmeklētājus gaidīs arī atjaunotais atvērtā tipa skeitparks.

Saprotams, ka darbu īstenošanas gaitā radīsies neērtības iedzīvotājiem, īpaši autobraucējiem raizes sagādās ielu rekonstrukcija, tamdēļ aicinu regulāri sekot līdzi aktuālajai informācijai un satiksmes organizācijas izmaiņām! Aicinu iedzīvotājus būt saprotošiem, jo visi projekti tiek veikti jūsu labklājībai un novada infrastruktūras attīstībai.

Zigmārs Zeimulis, priekšsēdētāja vietnieks ekonomiskās un infrastruktūras attīstības jautājumos

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis