Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Kas ir jāzina katram suņa īpašniekam?

sunc

Teju visi mēs zinām teicienu, ka “suns ir cilvēka labākais draugs”, jo suns ir uzticams dzīvnieks, kurš vienmēr mīlēs savu saimnieku. Taču jāatceras, ka par suni ir jārūpējas, ne tikai barojot un vedot pastaigās, bet arī potējot, reģistrējot, čipējot u.c. Tāpēc atgādināsim jums svarīgākās lietas, kas ir jāzina, ja esat nolēmuši savā īpašumā iegūt šo dzīvnieku. 

No 2017. gada 1. janvāra ir noteikta obligāta visu suņu mikročipēšana un reģistrēšana. Mājdzīvnieka reģistrācija sastāv no vairākiem soļiem. Apzīmēšana jeb mikročipēšana – rīsa graudiņa mikroshēmas ievadīšana dzīvniekam zem ādas. Mikroshēma satur unikālu kodu, kuru nolasot ar tam speciāli paredzētu iekārtu var iegūt informāciju par dzīvnieka īpašnieku, informāciju par vakcinācijām un citus datus. Lai čipēšanas mērķis darbotos, īpašniekam jānodrošina arī čipa piereģistrēšana Lauksaimniecības datu centra (LDC) datubāzē.

Salaspils novadā reģistrēšanu un čipēšanu iespējams veikt:

  • pie veterinārārsta, taču jāņem vērā, ka reģistrācija izmaksās dārgāk, nekā to darot pašam, jo par datu ievadi tiek ņemta papildu samaksa;
  • elektroniski, izmantojot elektronisko pakalpojumu portālā www.latvija.lv.

Mājdzīvnieka reģistrācija vienotajā LDC valsts reģistrā ir maksas pakalpojums – 3.50 eiro. No maksājuma par dzīvnieka reģistrāciju LDC datubāzē ir atbrīvoti:

  • īpašnieki suņiem, kuri apmācīti kā pavadoņi, asistenti vai terapeiti,
  • valsts pārvaldes iestādes, kas savā darbā izmanto suņus,
  • dzīvnieku patversmes. 

Norēķināties par reģistrāciju var, veicot apmaksu internetbankā vai izmantojot pasta nodaļas pakalpojumus. Pārbaudīt sava mājdzīvnieku statusu var Dzīvnieku reģistrā, ievadot saņemto identifikācijas numuru. Mājdzīvnieku čipēšanas un reģistrēšanas kārtību nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 491 "Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība".

Salaspils pašvaldībā ir reģistrēti 1630 suņi, no kuriem atzīme par mikročipa ievietošanu ir 544 suņiem. Noklīdušajiem suņiem čipu var nolasīt tikai Pašvaldības policija, tāpēc aicinām pie siksniņas pielikt arī dzīvnieka saimnieka telefona numuru, lai jūsu mīlulis varētu ātrāk atgriezties mājās.  

Atbilstoši saistošajiem noteikumiem Salaspils novada suņu īpašniekiem ir pienākums divu nedēļu laikā pēc suņa iegūšanas īpašumā to pieteikt uzskaitei pašvaldībā, bet kucēni to īpašniekiem ir jāpiesaka uzskaitei divu nedēļu laikā no dienas, kad tie sasnieguši trīs mēnešu vecumu. Piesakot suni uzskaitei pašvaldībā, Apmeklētāju apkalpošanas centrā ir jāuzrāda suņa vakcinācijas apliecība. Par suņa turēšanu jāsamaksā arī nodeva, taču no tās ir atbrīvoti vientuļie nestrādājošie pensionāri, personas ar 1. un 2. grupas invaliditāti, valsts iestādes, kurās tiek audzēti dienesta suņi, personas ar redzes un dzirdes traucējumiem (redzes un dzirdes invalīdi), zemnieku saimniecību īpašnieki un īpašnieki, kuru suņi pastāvīgi, ievērojot mājas dzīvnieku labturības prasības, tiek turēti iežogotās teritorijās.

Savukārt pensionāriem,  sterilizēto dzīvnieku īpašniekiem un maza izmēra dekoratīvo suņu, kuru skausta augstums nepārsniedz 35 cm, īpašniekiem nodeva ir par 50 % mazāka.

Katru gadu pēc nodevas samaksas, uzrādot Apmeklētāju apkalpošanas centrā suņa vakcinācijas apliecību, kurā ir atzīme par ikgadējo vakcināciju pret trakumsērgu, suņa īpašniekam tiek izsniegts jauns attiecīgā gada žetons, kas jāpiestiprina pie suņa kakla siksnas.

Saistošie noteikumi nosaka, ka suni nedrīkst vest pastaigā izglītības iestāžu teritorijās, bērniem paredzētās rotaļu vietās, izklaides vietās un sporta laukumos, vest suni pastaigā peldvietās un tur viņus peldināt. 

Rūpējoties par tīru un sakoptu vidi, atgādinām, ka aiz sava mīluļa ir jāsavāc. Pilsētas teritorijā ir izvietotas 22 atkritumu urnas suņu ekskrementiem. Turpat var paņemt arī maisiņu, kuru iegādei pērn no pašvaldības budžeta līdzekļiem iztērēti vairāk nekā 3000 eiro. Paldies visiem apzinīgajiem suņu saimniekiem, kuri ciena savu novadu un līdzcilvēkus! 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis