Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Laipni lūgti Salaspilī!

Kādēļ nepieciešamas izmaiņas skolēnu autobusu maršrutos?

izglitiba

Vairāki Salaspils vecāki jautā pašvaldībai, kādēļ tiek mainīti skolēnu autobusu maršruti, jo esošie skolēniem ir ērti.

Salaspils novadā pārvadājamo skolēnu skaits katru gadu palielinās. 2015.gadā pašvaldība skolēnu pārvadājumiem iegādājās jaunu autobusu, bet jau 2017.gadā Komunālajam dienestam atkal nepieciešams iegādāties jaunu lielākas ietilpības autobusu. Jauna autobusa iegāde pašvaldībai izmaksātu 130 tūkstošus.

Kopējie pašvaldības izdevumi skolēnu transportam ir 150 tūkstūši eiro gadā. Komunālā dienesta izdevumi skolēnu pārvadājumiem ir 88 tūkstoši eiro gadā. Komunālais dienests ikdienā pārvadā ~160 skolēnus, pašvaldības izdevumi viena skolēna pārvadāšanai ir 60 eiro mēnesī. Papildu pašvaldība dotē 93% apmērā SIA “Gals Buss” mēnešbiļetes 350 Salaspils skolēniem par kopējo summu 62 tūkst. eiro gadā (lauku apvidos dzīvojošiem skolēniem pašvaldība mēnešbiļeti apmaksā 100% apmērā).

Analizējot esošos skolēnu maršrutus, tika secināts, ka pilsētas teritorijā tiek uzņemti daudzi skolēni, lai gan skolēnu autobusu maršrutu izveides mērķis ir veikt pārvadājumus no attālākām lauku teritorijām. Tika nolemts skolēnus pilsētas teritorijās, kur attālums līdz skolai ir neliels vai ir iespējams izmantot sabiedrisko transportu, skolēnus nepārvadāt. Tas pašvaldībai ļauj gan samazināt skolas autobusu reisa ilgumu, gan ietaupīt līdzekļus, nepērkot jaunu autobusu.

Lai nodrošinātu lietderīgu un efektīvu pašvaldības līdzekļu izlietošanu, plānots no 2018.gada 1.septembra sagatavot jaunus skolēnu pārvadājumu maršrutus.

Tieši tādēļ, lai savlaicīgi sagatavotos, tika nolemts atsevišķas izmaiņas ieviest jau šī gada mācību gada beigās (no 23.aprīļa), kas ļautu pašvaldībai savlaicīgi veikt nepieciešamos uzlabojumus, kā arī vecākiem pielāgoties jaunajai situācijai. Šobrīd pārkārtojumi paredz, piemēram, lielākas ietilpības autobusa pārvirzīšanu Doles maršrutā un mazākas ietilpības autobusu Cekules maršrutā, kā arī savlaicīgu sarunu uzsākšanu ar SIA “Gals Buss” par atsevišķu reisu laika izmaiņām, ja tiks konstatēta šāda nepieciešamība. Tiks analizētas iespējas novērst sabiedriskā transporta SIA “Gals Buss” un skolēnu autobusu maršrutu dublēšanos.

Piemēram, šobrīd pašvaldības autobuss uz skolu brauc ilgāk kā stundu. Maršrutā “D/s “Enerģētiķis”” – Skola” pirmais skolēns autobusā iekāpj 6.50 un viņam šobrīd atbilstoši esošajam maršrutam ceļā uz skolu jāpavada viena stunda un 3 minūtes.

Līdz šim pašvaldība vecāku iesniegumus par vēlmi izmantot pašvaldības skolēnu autobusu saņēma novēloti – vecāki vēl septembra beigās rakstīja šos iesniegumus un Komunālais dienests nevarēja izveidot precīzus maršrutus. 2018.gadā mēģināsim jau jūnijā iegūt un apkopot informāciju no vecākiem, kuriem skolēniem un (jo īpaši pirmklasniekiem) nepieciešams transports uz skolu.

Budeskalnu rajonā 8 likvidētajās pieturās skolēnu autobusā iekāpj ap 40 skolēniem, bet tikai seši no viņiem ir 1.-2.klases skolēni. Pašvaldība plāno lielāku uzmanību pievērst pirmo klašu skolēnu pārvadāšanai, bet lielākiem bērniem uz skolu būs jāiet kājām vai izmantojot sabiedrisko transportu. Salaspils pašvaldība daudzus gadus dotē mēnešbiļetes skolēniem braukšanai SIA “Galss Buss” autobusos un Budeskalna rajona skolēniem ir iespēja tās iegādāties. Skolēnam no attālākās mājas Budeskalnu rajonā līdz pieturai “Silava” Meža ielā jāiet 20 minūtes kājām.

Papildu sabiedriskajam transportam pašvaldība no š.g. 23.aprīļa plāno izveidot vienu pieturu Budeskalnu rajonā skolēnu uzņemšanai – Budeskalnu ielā 48 (pulksten 7.35), atpakaļceļā no skolas autobuss apstāsies Meža ielā pie kioska.

Tāpat informējam, ka skolēniem un arī pieaugušajiem jāievēro piesardzības pasākumi, pārvietojoties pilsētas teritorijā gan brīvajā laikā, gan dodoties uz skolu vai darbu. Ja uz skolu bērnu aizved autobuss, tas negarantē, ka, pārvietojoties pilsētā ārpus mācībām, bērns tiek pasargāts. Tādēļ zināšanas un prasmes attiecībā uz drošu ceļa šķērsošanu nepieciešamas visiem skolēniem jebkurā pilsētā jebkurā dzīves situācijā.

Informējam par plānotajiem infrastruktūras uzlabojumiem pilsētā: iepirkums par gājēju celiņa izbūvi dzelzceļa šķērsošanai kreisajā pusē beigsies 16.aprīlī, darbus plānots pabeigt līdz septembrim, savukārt Lauku ielas darbus plānots pabeigt līdz 1.jūlijam.

Ilvija Atvare, pašvaldības iekšējā auditore