Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Jūsu viedoklis mums ir ļoti svarīgs

1 aptauja

Šogad ir notikušas jau vairākas aptaujas un apspriedes, kurās esam lūguši iedzīvotāju viedokli par norisēm pašvaldībā un nākotnē plānotajiem darbiem. Jautājumu loks ir ļoti plašs – sākot no lokālu objektu apspriešanas kā, piemēram, dažādi detālplānojumi vai Parka ielas rekonstrukcija, līdz pat Rail Baltica apspriešanām un pamatīgākam pētījumam par kultūras patēriņu novadā. Sabiedriskās apspriešanas tiek izsludinātas vietnes www.salaspils.lv sadaļā “Sabiedrības līdzdalība”. Lasiet, piedalieties!

Nav svarīgi, kāda ir uzdotā jautājuma vieta prioritāšu sarakstā – visas atbildes tiek pieņemtas, analizētas un ņemtas vērā, plānojot darbus nākotnē.

Pavisam nesen noslēdzās interneta aptauja, kas ļāva ātri noskaidrot vērā ņemamas iedzīvotāju daļas viedokli par iedzīvotāju apmierinātību ar dzīvi Salaspils novadā.

Paldies visiem 243 aptaujas dalībniekiem, kuru ziedotās sava laika minūtes ir nozīmīgas kopīgā viedokļa izzināšanai un situācijas redzējumam!

Visvairāk atsaucās 30-40 gadus veci respondenti, un aktīvākās, kā tas bieži notiek, bija tieši sievietes.

Uz aicinājumu uzskaitīt trīs labākās lietas - interesantākos pasākumus vai veiksmīgākos projektus, kas notikuši jebkurā nozarē Salaspils novadā pēdējo 3 gadu laikā, nepārspēti favorīti ir Botāniskā dārzs ar jauno oranžēriju, gadatirgiem un salaspiliešu brīvbiļetēm, Salaspils novada svētki ar pusmaratonu un jaunais Sporta nams ar tā sniegtajām iespējām.

Pozitīvu novērtējumu saņēma arī Rīgas ielas rekonstrukcija, Rīgavas Mūzikas un mākslas dārzs, atpūtas vietas pie Daugavas, īpaši jaunā peldvieta, Salaspils dzelzceļa stacijas apkārtnes sakārtošana, luksoforu uzstādīšana krustojumos uz Daugavpils šosejas, Miera ielas rekonstrukcija un Tūrisma informācijas centra izveidošana, Ģimenes dienas pasākums un ģimeņu godināšana, Zinātnes nedēļa Salaspilī, bezmaksas pusdienas skolā un interešu izglītība bērniem, atbalsta programma daudzbērnu ģimenēm, kā arī pilsētvides uzlabošanās vispār.

Savukārt kā svarīgākās problēmas, kuras novadā būtu jārisina pirmām kārtām, jau tradicionāli ir dzelzceļa pārbrauktuve, daudzdzīvokļu māju iekšpagalmi, ēku siltināšanas un atjaunošanas nepieciešamība, suņu īpašnieku bezatbildība, bērnudārzu rindas, atpūtas vietu trūkums, drošības un sabiedriskās kārtības jautājumi, izglītības iestāžu pakalpojuma līmenis un citas objektīva un subjektīva rakstura problēmas. Tiesa, ļoti daudz no uzskaitītā ir arī pašu iedzīvotāju un uzņēmēju iniciatīvas ziņā, bet par to, ko dara pašvaldība, lai atrisinātu lielu daļu uzskaitītā, un vēl daudz ko citu, lasiet šajā “SV” numurā.

Daudzi no risināmajiem jautājumiem, problēmām vai pakalpojumiem jau ir atrisināti vai pieejami. Ir saprotams, ka mūsu informācijas pārbagātajā un steidzīgajā laikmetā daudz kas paslīd garām nepamanīts, tomēr - viss notiek! Par norisēm pašvaldībā var uzzināt mūsu mājaslapā www.salaspils.lv, un to izmanto 30,5% aptaujāto, facebook kontā “Salaspils novada pašvaldība” (19%) un tviterī, bet nemainīgi pieprasīts jau gadiem ir informatīvais izdevums “Salaspils Vēstis” (22,4%). Aicinām pieteikties arī jaunumu saņemšanai e-pastā no Salaspils mājas lapas. Protams, vienmēr tiksiet uzklausīti tieši pašvaldības administrācijā un iestādēs, tikai jautājiet – un saņemsiet atbildi, palīdzību.

Neraugoties uz iepriekšējos jautājumos aprakstītajām problēmām, ar pašvaldības vadības, darbinieku un iestāžu darbu pārliecinošs vairākums respondentu (vidēji 60 – 70 %) ir apmierināti un drīzāk apmierināti. Arī ar pašvaldības sniegto un pieejamo pakalpojumu kvalitāti izglītības, kultūras, sporta, sabiedriskās kārtības, infrastruktūras un sociālajā jomā apmierināti ir no 50 līdz 80 % aptaujas dalībnieku.

Aptaujas kopsavilkums: ar dzīvi Salaspils novadā un pašvaldības darbu apmierināti un ļoti apmierināti ir 93% aptaujas dalībnieku. Tas ir ļoti iepriecinošs rādītājs, tomēr pašvaldības darbinieki tāpēc neieslīgst pašamierinātībā.

Vēlreiz paldies jums visiem, kas nepalika malā, bet piedalījās aptaujā! Darbs turpinās.

No aptaujas anketām:

“Grūti izdalīt trīs labākās lietas, jo viss, kas ir atjaunots vai uzbūvēts no jauna pēdējo trīs gadu laikā (un ne tikai), Salaspilī ir lielisks. Mums te patīk ! ;)”

“Salaspils sporta nama aktivitātes ir apsveicamas, tā tik turpināt, gan skriešanas otrdienas, gan visas citas aktivitātes ko organizē. Sporta spēles bērniem, Fitnesa deserta diena Sporta hallē, tas, ka BEIDZOT tiks pabeigts baseins, ko gaida visi Salaspils iedzīvotāji, ne tikai skolēni.”

“Neglīts un nesakopts pilsētas cents, kur ir uzbūvēti neglīti veikali un izliktas miskastes visu apskatei (Maxima, RIMI, Drogas), bet nav sakārtota vide apkārt. Salaspils centrs no estētiska viedokļa ir apkaunojums visai pilsētai.”

“Manuprāt, Doles salā akūti nepieciešams sabiedriskais centrs - dolēniešiem reāli nav kur pašiem sanākt kopā, nav nekādu iespēju uz vietas saņemt pašvaldības pakalpojumus (kaut vai pāris reizes mēnesī), saturīgi pavadīt brīvo laiku, nebraucot uz Salaspili vai Ķekavu - piemēram interešu izglītības pulciņi, kultūras pasākumi. “

“Salaspilī iedzīvotāju skaits tikai pieaugs un vajadzība pēc bērnudārziem tāpat, jo attīstāmies Rietumeiropas virzienā, kur ir ļoti normāli dzīvot piepilsētā un doties uz darbu Rīgā.”

“Sporta halle uzcelta, oranžērija uzcelta, notiek Rīgas ielas rekonstrukcija - Salaspils kļūst par modernu, dzīvei pievilcīgu vietu.”

“Atrisināt ēdināšanas jautājumu 1.vidusskolā, lai pašvaldība netērētu lieki naudu par brīvpusdienām skolā, jo diemžēl ēdināšanas firma nespēj vai negrib barot garšīgi un ēdami. Līdz ar to daudzi bērni skolā neēd, firma naudu saņem, kāpēc censties, ja nauda tā pat nāk. Varbūt tomēr vajadzētu mainīt ēdināšanas firmu.”

“Jāorganizē vairāk un pēc iespējas dažādākā veida sporta aktivitātes (un ne tikai bērniem), piedzīvojumu sacensības, utml. Tas piesaista cilvēkus jau tagad un piesaistīs vēl vairāk. Būtu pozitīvi, ja tiktu izbūvēti veloceliņi Salaspils novadā - tā kā satiksme uz ceļiem ir diezgan intensīva, vairums riteņbraucēju vienkārši baidās braukt pa šādām vietām.”

“Mani priecē Salaspils novada pašvaldības profils facebook.com mājas lapā. Tas palīdz man būt lietas kursā par Salaspilī notiekošo. Lielisks aizvietotājs avīzei “Salaspils Vēstis”, jo jauniešu vidū tā nav īpaši aktuāla. Lieliski temati, to apraksti un, galvenais, patīkama valoda. Prieks lasīt un skatīt.”

“Nepieciešams viens un liels bērnu rotaļu un izklaižu parks (kā Ventspilī, kā Mežaparkā, kā Jūrmalas Mežaparkā) ar skanīgu vārdu un pievilcīgu gan maziem un lieliem ķipariem, gan vecākiem-pieskatītājiem. Tas veicinātu arī kaimiņpilsētu ģimenes atbraukt uz Salaspili - pavadīt laiku bērnu izklaižu laukumā, tad aiziet uz Botānisko dārzu, pēc tam iegriezties "Ancē" vai "4pēdās" un mājupceļam iegadāties "Agro Rogas" bulciņas.”

“Visvairāk gribētos, lai tiktu atrisināta dzelzceļa pārejas problēma, nodrošinot lielāku drošību bērniem un mums pašiem. Bet vispār neizjūtu, ka man Salaspilī dzīvojot kaut kā trūktu”

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis