Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Diskutē par administratīvi teritoriālo reformu

VARAM01082019

31. jūlijā “Rīgavā” Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji un ministrs Juris Pūce tikās ar Salaspils, Ropažu un Stopiņu novada deputātiem, lai apspriestu jautājumus par gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu. Atgādinām, ka tās ietvaros ir plānota Ropažu, Stopiņu un Salaspils novadu apvienošana.

Kā norāda J. Pūce, tad reforma ir jāveic, jo pastāv liela nevienlīdzība pašvaldību starpā: administratīvās izmaksas svārstās 50-200 eiro apmērā uz vienu iedzīvotāju, turklāt Pašvaldību izlīdzināšanas fonda dotācijas saņem 104 no 119 pašvaldībām. 57 pašvaldības spēj nodrošināt ar darbavietām vairāk nekā 40% darbaspējas vecuma iedzīvotāju, un tikai 46 pašvaldībām ir iespēja veikt investīcijas 1 milj. apmērā, lai pašvaldība spētu attīstīties un veikt ieguldījumus infrastruktūrā. Kā viens no svarīgākajiem argumentiem tiek minēts tas, ka tikai 38 pašvaldības vidusskolās ir pietiekams skolēnu skaits, lai izveidotu vidusskolu ar vismaz divām paralēlklasēm.

“Mēs uzskatām, ka šī reforma ir nepieciešama, tikai mēs, balstoties uz savu pieredzi, to redzam mazliet citādāk. Spēcīgāk mēs varētu attīstīties kopā ar Ropažiem, jo mums ir blīvi apdzīvoti ciemati, un gan mūsu Attīstības programma, gan teritorijas plānojums ir vērsts uz visu ciemu teritoriju attīstību. Nepārprotiet, mums nav nekas pret Salaspili. Mums ir ļoti laba sadarbība “Stopiņu un Salaspils partnerībā”, kur mēs kopā apgūstam LEADER līdzekļus. Salaspils novads un pilsēta ir ļoti pašpietiekami. Tā kā mums šīs pilsētas nav, tad ciemu iedzīvotāji  satraucas, ka reformas rezultātā lielākā daļa finanšu līdzekļu aizplūdīs uz pilsētu,” teica Stopiņu novada domes priekšsēdētāja Vita Paulāne.

Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars uzsvēra, ka Salaspils likumā noteiktos kritērijus ir izpildījusi jau sen, jo mums ir gan pietiekams iedzīvotāju skaits, gan teritorija un citi aspekti. “Es saprotu, ka lielākās bažas par teritorijas izmaiņām ir tiem kolēģiem, kuri tiek apvienoti ar novadiem, kuri šos kritērijus ir sasnieguši.  Pierīgas situācijā ir pilna ar izaicinājumiem attiecībā uz reformu, jo reģionālās nozīmes attīstības centru princips te nedarbojas,” uzskata R. Čudars. 

Kā šī reforma tiks ieviesta dzīvē, to redzēsim tuvākajā laikā, bet galvenais, kā arī izskanēja tikšanās laikā, ir tas, lai novadi tiktu izveidoti tādi, kuros mums visiem būtu prieks dzīvot.

Ar izstrādāto projektu ikviens var iepazīties VARAM mājaslapas sadaļā “Administratīvi teritoriālā reforma”, bet jautājumu gadījumā var zvanīt pa tālruni 68 806 999.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis