Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Papildus informācija par pakalpojumu

Par mājas dzīvnieku reģistrāciju
Salaspils novada dome atkārtoti ir noslēgusi līgumu ar z.s. „Mežavairogi” par klaiņojošo un bezsaimnieka dzīvnieku (suņu un kaķu) izķeršanu novada teritorijā un šo dzīvnieku izmitināšanu dzīvnieku patversmē.
Klaiņojošo dzīvnieku izķeršana notiks reidu veidā. Tie tiks organizēti reizi mēnesī, nepieciešamības gadījumā 2-3 reizes mēnesī.
Lūgums Salaspils novada iedzīvotājiem sagādāt saviem mīluļiem identifikācijas pazīšanās zīmes – kaķiem kakla siksniņas, suņiem žetonus, lai nenotiktu nepatīkami starpgadījumi.
Dzīvnieku īpašnieku pienākumi ir:
  • dzīvniekus profilaktiski katru gadu vakcinēt pret slimībām;
  • piešķirt dzīvniekam identifikācijas numuru (čip, žtonu vai citu piederības zīmi)
  • pildīt Salaspils novada domes pieņemtos noteikumus par dzīvnieku turēšanu;
  • nodrošināt dzīvniekiem atbilstošus dzīves apstākļus;
  • apdzīvotu vietu teritorijās savākt savu dzīvnieku ekskrementus;
  • līdz š.g. 1.maijam reģistrēt savu suni pašvaldībā. 
Dzīvnieka īpašniekam katru gadu ir jāsamaksā nodeva 6 latu apmērā par katru suni līdz attiecīgā gada 1.maijam vai divu nedēļu laikā pēc tā iegādāšanās, pretī saņemot kvīti un suņa žetonu.
Saņemt suņa žetonu un samaksāt gada nodevu var domes Klientu apkalpošanas centrā, uzrādot suņa vakcinācijas apliecību vai suņa pasi.     
No ikgadējās nodevas ir atbrīvoti 1.un 2.grupas invalīdi, vientuļie, nestrādājošie pensionāri, redzes invalīdi, kā arī privātmāju īpašnieki un zemnieku saimniecības, savukārt nodeva 50% apmērā noteikta pensionāriem, sterilizēto dzīvnieku īpašniekiem un maza izmēra dekoratīvo suņu, kuru skausta augstums nepārsniedz 35 cm, īpašniekiem.
Izturēsimies atbildīgi pret saviem mīluļiem, lai Salaspils novadā nerastos draudīgas situācijas saskarsmē ar dzīvniekiem, un pēc iespējas mazāk klaiņojošu dzīvnieku mājvieta būtu jāmeklē patversmē.
 
 
Par suņu reģistrāciju
Vēlamies atgādināt, ka suņi ir jāreģistrē un jāizņem žetons pašvaldībā līdz attiecīgā gada 1.maijam. Informācija par reģistrāciju, pašvaldības nodevas atlaidēm un iesnieguma veidlapa ir ievietota Salaspils mājas lapā sadāļā Pakalpojumi 3.Vides jautājumi.
Pirms dažām dienām notika arī kāds priecīgs notikums – pateicoties tam, ka suņuks bija reģistrēts un viņam bija kakla žetons, ar atsaucīgu cilvēku palīdzību ātri vien taksītis laimīgi atrada savu saimnieku.
Vienlaicīgi arī vēlamies informēt, ka saskaņā ar Ministru kabineta 2011.gada 21.jūnija noteikumiem Nr.491 „Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība” mājas mīluļus, kuriem ir implantēti mikročipi, var reģistrēt bez maksas Rīgā – valsts aģentūrā „Lauksaimniecības datu centrs”. Tuvāku informāciju par reģistrācijas kārtību var iegūt mājas lapā www.ldc.gov.lv sadaļā „Veidlapas un iesniegumi”.
Mājas dzīvnieku reģistrācijas kārtība paredz, ka līdz 2012.gada 1.jūlijam visiem suņiem, kas piedalās izstādēs vai uz laiku tiek izvesti ārpus valsts, ir jābūt implantētai mikroshēmai un tiem jābūt reģistrētiem datubāzē.
 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis