Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Pa kādiem trotuāriem iesim nākamgad?

Šobrīd notiekošos Dienvidu ielas trotuāra rekonstrukcijas darbus plānots pabeigt novembra beigās – decembra sākumā. Pēc šo darbu veikšanas būs sakārtoti visi pašvaldībai piederošie trotuāri tā sauktajā Zinātņu Akadēmijas ciematā.

Publiskās infrastruktūras sakārtošanas darbu ietvaros 2014. gadā pašvaldība izbūvēs C31 ceļu līdz Doles stacijai, izveidojot arī celiņu gājējiem un riteņbraucējiem. Rekonstruējot Miera ielu, tiks izbūvēts arī trotuārs dzelzceļa stacijas rajonā.

Pašvaldības nākotnes plānos ietilpst arī pilnīgi jauna trotuāra izbūve Meža ielā un bibliotēkas pusē esošā Enerģētiķu ielas trotuāra atjaunošana, to paplašinot un izbūvējot arī veloceliņu. Vienlaikus jānorāda, ka pašvaldībai piederošās ielas mazstāvu apbūves rajonos tiks rekonstruētas, rēķinoties ar budžeta iespējām, to izmantošanas intensitāti un priekšroku dodot seguma maiņai nevis trotuāru izbūvei.

Savukārt, atbildot uz novada iedzīvotāju jautājumiem par daudzdzīvokļu māju caurbrauktuvju un trotuāru iespējamo remontu, jānorāda, ka tās pieder nevis pašvaldībai, bet ir daļa no konkrētās daudzdzīvokļu mājas kopīpašuma un tādējādi ir jāremontē un jāuztur pašiem daudzdzīvokļu māju īpašniekiem. Tomēr novada pašvaldība jaunajā Salaspils teritorijas plānojumā ir iekļāvusi virkni caurbrauktuvju (uz daudzdzīvokļu māju zemēm), kas nodrošina piekļuvi vairākām daudzdzīvokļu mājām vienlaicīgi, kā tādas, ko pašvaldība ir apņēmusies daļēji uzturēt (labot bedrītes) par kopējiem novada līdzekļiem. Lai arī rudens sākumā šie darbi vairākās caurbrauktuvēs jau tika veikti, tomēr jāapzinās, ka visu bedrīšu aizlāpīšana prasīs ilgāku laiku. Jāatgādina, ka pašvaldība bija panākusi vienošanos ar iepirkumā par asfaltbedrīšu remontu novadā uzvarējušo SIA „Mārupes ceļinieks”, ka namu pārvaldniekiem ir iespēja noslēgt līgumu ar darbu veicēju un salāpīt daudzdzīvokļu māju pagalmos esošās bedrītes par salīdzinoši zemāku cenu – remonts vienam kvadrātmetram bez malu apciršanas 5 cm biezumā izmaksātu 12,46 latus bez PVN, bet ar bedrīšu malu izfrēzēšanu 11,26 latus bez PVN. Salaspils novada pašvaldības ceļu būvuzraugs par šo iespēju informēja daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldniekus, taču diemžēl to izmantoja tikai daži.

Salaspils ir viena no dažām Latvijas pašvaldībām, kas piedāvā finansiālu palīdzību arī daudzdzīvokļu dzīvojamo māju teritorijas labiekārtošanai, tai skaitā arī trotuāru remontam. Kopš 2011. gada ir spēkā saistošie noteikumi par pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību dzīvojamās mājas teritorijas labiekārtošanas darbu veikšanai, kas nosaka kārtību kādā daudzdzīvokļu mājas var pieteikties uz pašvaldības līdzfinansējumu, tai skaitā, namu pievedceļu izbūvei. Šogad šīs atbalsta programmas finansēšanai pašvaldība bija atvēlējusi vairāk kā 100000 latu, un līdzfinansējums tika piešķirts pieciem iekšpagalmu rekonstrukcijas projektiem, kas saņēma vismaz 30 punktus (vērtēšanas kritērijus skatīt saistošajos noteikumos). Plānots, ka nākamgad pašvaldība šīs atbalsta programmas finansēšanai varētu piešķirt vairāk naudas. Tagad to daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotājiem, kuri vēlas nākamgad savest kārtībā savus piemājas trotuārus, atliek tikai sasaukt iedzīvotāju kopsapulci un pieņemt lēmumu par piedalīšanos pieteikumu konkursā!

Bedrēm iekšpagalmos jāpazūd!

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis