Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Šogad Mobilitātes nedēļas aktualitāte - bērnu drošība

Eiropas Mobilitātes nedēļa ir ikgadēja kampaņa par ilgtspējīgu mobilitāti. Kopš 2002.gada tā katru gadu notiek no 16. līdz 22.septembrim, kad pašvaldības visā Eiropā organizē aktivitātes ar mērķi uzlabot cilvēku drošību uz ielām, popularizēt aktīvu dzīvesveidu, kā arī paaugstināt sabiedrības atbildību par apkārtējo vidi.

Jau kopš 2008. gada Eiropas Mobilitātes nedēļu atbalsta arī Salaspils novads. 2013. gada moto ir „Tīrs gaiss – tā ir Tava iespēja”, kas aicina iedzīvotājus domāt par gaisa kvalitātes uzlabošanu, kas vistiešākā veidā ir atkarīga no mums katra.

Salaspils novadā pēdējā gada laikā labiekārtotas vairākās ietves ar veloceliņiem 2485 m kopgarumā (Budeskalnu iela – 1170 m, Miera iela – 172 m, Rīgas iela – 728 m un Lauku iela – 212 m). Uz divām ielām izvietotas papildus zīmes veloceliņa apzīmēšanai. Uzstādīti 46 jauni velostatīvi.

Stāsta Mobilitātes nedēļas koordinatore Indra Trofimoviča: „Šogad vairāk esam iesaistījuši pašvaldības iestādes. Mobilitātes nedēļas ietvaros Salaspilī jau par tradīciju kļuvušas valsts un pašvaldības policijas lekcijas izglītības iestāžu bērniem par drošības aspektiem un bērniem tiek dāvināti atstarotāji, lai tumšajos rudens vakaros nodrošinātu viņu „redzamību”.

Domājot par bērnu drošību, abās skolās notiks tikšanās ar AS „Latvenergo” pārstāvjiem „Elektrodrošības ABC”, kad tiks runāts par to, kā pareizi rīkoties ar elektrību, kā pasargāt sevi un citus no iespējamiem nelaimes gadījumiem.

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad ir iespēja apmeklēt velo apmācības un nokārtot eksāmenu, lai iegūtu velosipēda vadītāja apliecību, ko šogad nodrošina autoskola „Credo”. Tās speciālisti ne tikai bez atlīdzības novadīs Salaspils 1. un 2.vidusskolas 6.klašu skolēnu velosipēda vadītāja apliecību iegūšanas apmācību, bet arī noorganizēs eksāmenu Ceļu satiksmes drošības direkcijā.

Jau otro gadu Mobilitātes nedēļas aktivitātes atbalsta arī Salaspils Džosui Ašihara karatē klubs un treneris Vitālijs Berezņevs, kurš vada iepazīšanās treniņus bērniem izglītības iestādēs, lai jau no mazotnes radītu viņos interesi par aktīvu dzīvesveidu.

Popularizējot alternatīvus pārvietošanās līdzekļus, pirmdien 1.vidusskolas skolēni iepazinās ar Ditu un Raiti Šmitiem un viņu četrkājainajiem draugiem haskijiem, uzzinot par iespējām vizināties un pašiem izbraukt šo suņu vilktajos pajūgos.

Atbalstot Eiropas Mobilitātes nedēļu, dažādas aktivitātes rīko arī pašas iestādes. Paldies visām iesaistītajām pusēm par aktīvu līdzdalību,” saka I.Trifimoviča.

Jau otro gadu tieši 22. septembrī Salaspils novada dome aicina iedzīvotājus atstāt mājās savas automašīnas un doties ceļā ar sabiedrisko transportu, kājām, velosipēdu vai citu dabai draudzīgu transporta līdzekli, tādejādi mazinot auto radīto gaisa piesārņojumu un atbalstot Eiropas kustību „Diena bez auto!”.

Vadība rāda piemēru: uz apspriedēm novada iestādēs domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars (vidū), vietnieks Zigmārs Zeimulis un Tehniskās daļas vadītājs Mareks Kalniņš dodas ar jaunajiem velosipēdiem.

Ievadot Mobilitātes nedēļas pasākumus, dienu bez auto pagājušajā piektdienā aizvadīja arī pašvaldības administrācijas darbinieki. Viņi sēdās uz divriteņiem un devās izbraucienā pa novada ceļiem. Moto „Tīrs gaiss – tā ir Tava iespēja” ir viens no pašvaldības vadības darba pamatprincipiem. Ne velti Salaspils novada dome ir pievienojusies Pilsētu mēru paktam, kurā iesaistītās pašvaldības savās teritorijās uzņēmušas „zaļās domāšanas” kursu, taupot energoresursus, samazināt izplūdes gāzu apjomus. Neilgi pirms Mobilitātes nedēļas pašvaldības administrācijas rīcībā nonāca pieci jauni velosipēdi, kurus nu domes darbinieki varēs izmantot, darba darīšanās dodoties uz objektiem novada robežās. Jauno divriteņu „ugunskristības” notika tieši šajā izbraucienā, un nu ir skaidrs, ka tie ir piemēroti ne tikai pilsētas ielām, bet arī novada zemes ceļiem. Paredzams, ka velosipēdus izmantos galvenokārt Tehniskās daļas darbinieki.

Attēlā: vadība rāda piemēru - uz apspriedēm novada iestādēs domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars (vidū), vietnieks Zigmārs Zeimulis un Tehniskās daļas vadītājs Mareks Kalniņš dodas ar jaunajiem velosipēdiem.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis