Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Nacionālajā botāniskajā dārzā nāk “Cīruļu diena”

ciruludiena2019

27.aprīlī Nacionālajā botāniskajā dārzā ar “Cīruļu dienu” tiks atklāta stādu gadatirgu sezona. Stādu audzētāji no visas Latvijas plašā klāstā piedāvās augļu un dekoratīvo koku un krūmu, daudzgadīgo puķu un citus stādus. Lai dārzkopji varētu realizēt savas ieceres, tiks piedāvāti dārza instrumenti un amatnieku izstrādājumi. Varēs iegādāties arī mājražotāju roku gatavotos lauku labumus no tuvākiem un tālākiem novadiem. Par svētku noskaņu rūpēsies Salaspils kultūras nama bērnu deju kolektīvs “Sienāzītis”  un vokālais ansamblis “Fantāzija”.

Pavasara saulīte atmodinājusi ziedus un pumpurus, to skaitā, protams, viskošākie ir cīrulīši, kuri arī devuši nosaukumu šim gadatirgum. Aicinām izstaigāt akmeņdārzu, lai papriecātos par pavasara krāsām.

Pavasara atnākšana sajūtama arī oranžērijā, kuru rotā gan ziedoši, gan augļus nogatavinājuši kaktusi, zied un ienākas citroni, saldi smaržo Austrālijas kordilīnes ziedkopas, sāk atvērties arī cita austrālieša - kalistemona pudeļbirstēm līdzīgās ziedkopas, bet aiz stikla telpaugu kolekcijā kupli uzziedējušas greznas karaliskās pelargonijas. Apmeklētājus sveic korellas papagailīši, kuru jautrais pulks nupat pieaudzis līdz pieciem, un baseinos mītošie bruņurupuči un zivtiņas.

PROGRAMMĀ:

  • Stādu un amatnieku gadatirgus 9:00 – 15:00.
  • 10:00–13:00 Praktiskā darbnīca “Lietu otrā dzīve” Salaspils Vides mēneša ietvaros (oranžērijas semināru zālē)
  • 11:00  Bērnu deju kolektīva “Sienāzītis” un vokālā ansambļa “Fantāzija” koncerts (oranžērijas laukumā)
  • 12:00–13:30 Ekskursija pa oranžēriju ar NBD gidu
  • Visas dienas garumā – putnu būrīšu darināšana kopā ar Salaspils Dabas Draugu savienību un izjādes zirga pajūgā.

Ieeja gadatirgū: uzrādot derīgu ieejas biļeti botāniskajā dārzā.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis