Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Adventa laiku Salaspilī ievada Labestības dienas

titulbilde

Jau astoto gadu pēc kārtas Salaspils novadā notiek Labestības dienas. Tām esam devuši īpašu nosaukumu - “No manas sirds tavai”.

29. novembrī Sociālajā centrā sanāca kopā cilvēki ar īpašām vajadzībām, lai piedalītos radošajā darbnīcā “Sargeņģeļi pār Salaspili”. Darbnīcas dalībnieki bija radošām idejām bagāti, darinot atstarojošos piekariņus eņģeļu formā, auskarus, kuloniņus un dzijas eņģelīšus, kas pasargās gada tumšajā laikā.

30. novembrī aicinājām uz tikšanos Sociālā centra telpās valdības pārstāvjus - Inesi Ikstenu, Normundu Žunnu un Nauri Gūtmani, kuri uzklausīja cilvēkiem ar īpašām vajadzībām svarīgos jautājumus. Uzaicinātie viesi skaidroja izstrādātos likuma grozījumus. Salaspilieši aktīvi iesaistījās diskusijā, izteica savus priekšlikumus un atklāja savu sāpi. Jaunie politiķi aicināja salaspiliešus iesniegt priekšlikumus, kas būtu jāizskata Saeimas Sociālajā un darba lietu komisijā, lai tos izvērtētu un spriestu par to nepieciešamību ieviest dzīvē, jo jau vairākus gadus tie nav apspriesti, bet vienkārši atstāti pašplūsmā.

Labestības dienu noslēgumā 2. decembrī, kad svinam pirmo Adventi, pulcējāmies k/n “Rīgava” uz svinīgo Labestības dienu noslēguma pasākumu. Katrs dalībnieks saņēma garšīgu un mīļu dāvaniņu no Labestības dienu patroneses Maldas Caunes.

Īpašu paldies par sagatavotajām dāvanu paciņām sakām Salaspils 1. vidusskolas skolotājai Ingai Vītumai-Brūverei un 12. klases skolniekiem, kuri atrada laiku un iespējas iesaistīties brīvprātīgajā darbā, darot labu citiem.

Šogad mūsu pasākumu vadīja TV3 dīva Evelīna Strazdiņa, kura ar savu sirds siltumu un labestību sasildīja pasākuma atmosfēru. Viņa arī uzaicināja atklāt svinīgo dienas pasākumu Salaspils novada domes priekšsēdētāju Raimondu Čudaru, kurš vienmēr ir atbalstījis un bijis kopā ar mums. Turpinājumā par sirsnīgu darbu un līdzdarbošanos Malda Caune pateicās BJIB vadītājai Rūtai Kalnājai un Invalīdu biedrības vadītājai Dainai Jakovļevai, kā arī pārējiem aktīvajiem dalībniekiem: Jeļenai Zvjagincevai, Venerandai Treikalei, Dzintrai Graudiņai, Tatjanai Staroņenkovai, Inārai Kačkānei, Mihaelam Ļeonovam, Aleksandram Doilido, Vladimiram Čizovam, Lienei Adatai, Jurim Priedem, Karīnai Tugovai.

Pēc sirsnīgajiem pateicības vārdiem un dāvanām Malda Caune aicināja Adventes sveci iedegt īpašus cilvēkus  - Venerandu Treikali ar meitiņu Elīnu un Dienas centra klientu Rolandiņu.

Pasākuma muzikālajā daļā ar daudzām populārām melodijām klausītājus priecēja grupa “Bruģis”, aktīvi aicinot arī iesaistīties dejās. Paldies arī Salaspils jauniešu deju kolektīvam “Austriņš” un vadītājam Mārtiņam Pēdājam par skaistajām dejām!

Īpašs paldies Sociālā dienesta vadītājai Guntai Gumbinai par nesavtīgo darbu cilvēku labā. Ne tikai darba pienākumus veica, bet arī no sirds savu darbu darīja Dienas centra un Sociālā centra darbinieki. Īpaši šogad izcēlās Labestību dienas noformējums - skaistie eņģeļi - Daigas Gulbes un Kristiānas Šteinblūmas izpildījumā. Rūpes par pasākumu izdošanos koordinēja jaunā centra vadītāja Astra Beķere, piestrādājot pie pārdomātām Labestības dienu aktivitātēm, lai visiem būtu interesanti, neviens netiktu aizmirsts, katram būtu palīdzēts un katrs atcerētos šīs burvīgi pavadītās dienas.

Kristiāna Šteinblūma, Sociālā centra vadītājas palīgs organizatoriskajos jautājumos

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis