Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Dzimusi vienā dienā ar Latviju

Ņina Ignatjeva savu dzimšanas dienu atzīmē 18. novembrī, taču šoreiz šim datumam ir pavisam īpaša nozīme -  viņa ir dzimusi 1918. gada 18. novembrī Omskā, un šajā pašā dienā 3000 kilometrus uz rietumiem dzima arī jauna neatkarīga valsts – Latvijas Republika.

Šogad gan Latvija, gan sirmā kundze svin katra savu un arī kopīgo simtgadi.

DSC03487

Ņinas kundzi apsveikt jubilejā bija ieradies domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars. Gaviļniece saņēma krāšņu puķu pušķi,  dzimšanas dienas torti un daudz laba vēlējumu. Kopā ar jubilāri bija arī viņas tuvākie cilvēki – dēls un meita.

Pārsteidzoši – savos gados Ņinas kundze lasa un raksta, neizmantojot brilles. Uz apvaicāšanos par veselību viņa atbild, ka jūtas labi, tikai ceļgals reizēm nedaudz iesmeldzas. Ir patiešām grūti noticēt, ka šai sievietei aiz muguras ir gadsimts. “Pirms kāda laika dēls mani aizsūtīja uz izmeklējumiem. Viss medicīnas personāls ieradās un brīnījās, ka šādā vecumā man var būt tik laba veselība. Es vispār pie ārstiem neeju un zāles nedzeru.  Man ļoti garšo gaļa, dārzeņi, augļi. Nelietoju vitamīnus un pārtikas piedevas,” stāsta Ņina Ignatjeva, un viņas teikto apliecina augļi turpat uz šķīvja -  hurma, mandarīni.

Arī viņas bērni – dēls un divas meitas, neraugoties uz ievērojamo mūža gājumu, izskatās daudz jauneklīgāki par saviem gadiem. Ir acīmredzams, ka kopā viņi visi ir stipra un saticīga dzimta.

 “16 gadu vecumā, vēl dzīvojot Omskā, ieraudzīju sludinājumu, ka Maskavas Valsts mūzikas, estrādes un cirka apvienība uzņem studentus. Konkurss bija milzīgs, bet es vienīgā tiku uzņemta un  bez vecāku atļaujas aizbraucu uz Maskavu. Nodarbojos ar gaisa akrobātiku – biju ļoti droša, pat pārgalvīga meitene. Jaunībā man ļoti patika lēkt upē no tiltiem. Citi krastā sauļojās, bet lēcu lejā no tilta,” stāsta Ņinas kundze.

nina ignatjeva1Ņinas Ignatjevas karjera cirkā beidzās, kad satika savu nākamo vīru un mūža mīlestību Diju Veselovski. Tie gan bijuši tikai divi laimīgas kopdzīves gadi– vīrs gāja bojā kara sākumā.  

Pēc kara Ņinas kundze ieradās Latvijā un apmetās uz dzīvi Rīgā. Dzīve nav bijušas tikai vieglas dienas, gājis visādi, tomēr Ņinas kundze ir pārliecināta: “Nekad nevajag skaust, cilvēkiem ir jāvēl vislabākais. Smejieties, un dzīvosiet ilgi!”

Ikvienam no mums ir paredzēts savs liktenis, katram tas ir atšķirīgs, un, lai kādas laikmetu griežu “birkas” arī netiktu piekarinātas, mēs visi esam tikai cilvēki – katrs ar savu dzīvi, dzimtas saknēm, priekiem un raizēm. Tāpat arī Ņinas kundze, kura ir dzimusi Krievijā, šobrīd šeit, Latvijā, svin savu gadsimta jubileju. “Esmu ļoti priecīga, ka esmu dzimusi kopā ar Latviju - valsti, kuru es ļoti mīlu un esmu priecīga būt daļa no tās,” saka Ņina Ignatjeva.DSC03498

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis