Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

R. Čudara uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltītā svinīgā sarīkojuma viesiem

Augsti godātie Goda salaspilieši!

Augsti godātie Salaspils novada domes deputāti!

Dāmas un kungi!

Cienījamiem salaspilieši un mūsu novada viesi!

Mums ir dota iespēja, par ko mūs apskaudīs nākamās paaudzes, un tā ir iespēja svinēt Latvijas Simtgadi.

Mūsu kopējās svinības ir notikums, par ko vēl pirms 50 gadiem uzdrīkstējās sapņot tikai retais. Okupācijas laikos lielākā daļa tautas nepieļāva šādu svētku iespējamību. Un tomēr te nu tie ir!

Arī pirms simts gadiem lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju neuzskatīja, ka tāda neatkarīga valsts vispār ir iespējama un vajadzīga. Zīmīgi, ka Latvijas Republiku proklamēja tikai 38 cilvēki. Simboliski – tieši tikpat daudz, cik šogad ir Goda salaspiliešu.

Visos laikos liela nozīme ir bijusi dažu cilvēku drosmei uzdrīkstēties darīt to, ko neviens pirms viņiem nav darījis, ko vairums uzskata par neiespējamu vai nevajadzīgu. Visos laikos liela nozīme ir bijusi cilvēku spējai sapņot, iztēloties nākotni un mainīt tagadni. Jāatzīst, ka Latvija pastāv tikai tāpēc, ka mēs visi to iztēlojamies. Tā vispirms pastāv mūsos, mūsu prātos, mūsu ticībā un mūsu gribā. Tajā brīdī, kad pēdējais cilvēks pārstās iztēloties un gribēt Latviju, tā izzudīs.

Bieži nākas dzirdēt jau par klasisku kļuvušu izteikumu, ka “viss ir slikti!” - zemas algas, mazas pensijas, augsti nodokļi, dārgs degvīns un benzīns, slikti laika apstākļi, zaglīgi politiķi un muļķīgi vēlētāji… Lai arī šis pastāvīgais negāciju fons daudziem var likt strādāt valsts attīstībai uzcītīgāk, godīgāk un labāk, tomēr šīs fons nedrīkst nomākt pašu galveno. Un galvenais ir - Latvija ir izdevusies valsts! Grūti noticēt, bet Latvija saskaņā ar ANO datiem ir 41. attīstītākā valsts pasaulē. Mēs apsteidzam, piemēram, Portugāli un Ungāriju! Mūsu dzīves līmenis nekad nav bijis tik augsts kā tagad! Un, ja nenotiks kāda briesmīga nelaime vai paši nepieļausim kļūdas, mēs dzīvosim tikai labāk. Pat tad, ja kāds tam neticēs.

Varbūt mēs arī nevaram mainīt laika apstākļus, taču mēs noteikti varam mainīt attieksmi pret tiem. Ar Latviju ir tāpat – mūsu valsts ir tāda, kādi esam mēs, kādu mēs to veidojam paši. Šodien man ir īpašs gods sveikt cilvēkus, kuri ir Latvija un kuri ir mūsu novads – mūsu Goda salaspiliešus Dainu Lasmani, Knutu Skujenieku, Aiju Kušķi, Viju Reču, Maiju Gauši, Veltu Putnu, Emīlu Kūmiņu, Benitu Dzidru Drozdovu, Jadvigu Rižkovu, Lūciju Sniķeri, Saulcerīti Rudzīti, Jāni Šrēderu, Žannu Maļinovsku, Ņinu Kacko, Ilonu Koroševsku, Ēvaldu Mugurēviču, Juri Seili, Ņinu Prohorovu, Luciju Kristapsoni, Lilitu Vanagu, Annu Gulbi, Edīti Ābeltiņu, Dzintru Knapi, Rūtu Kalnāju, Ausmu Orlovu, Kasparu Brunovski un Ēriku Miķelsonu.

Atcerēsimies aizsaulē gājušos goda salaspiliešus Osvaldu Gasjūnu, Ojāru Bērziņu, Vizmu Maču, Robertu Grīnvaldu, Māri Daugavieti, Tomašu Malahovski, Arturu Mauriņu, Aiju Neiburgu, Jāni Bērziņu, Moniku Vlasenko, Mariju Šenni.

Angļiem ir teiciens – neaudziniet bērnus, bet audziniet sevi, jo viņi tāpat izaugs jums līdzīgi. Jāatzīst, ka tas ir grūts uzdevums, jo audzināt citus noteikti ir vieglāk un arī patīkamāk. Tomēr mēs visi varētu saņemties un pasniegt savai Latvijai un sev dāvanu simtgadē – mainīt attieksmi. Kļūsim laipnāki, iecietīgāki, godīgāki un izpalīdzīgāki, kļūsim labāki! Caur mums labāka kļūs Latvija, jo mēs visi esam Latvija! Dievs, svētī Latviju!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis