Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Mūsu vecākā novadniece atzīmējusi 101. jubileju

101

Šis gads ir ļoti nozīmīgs mūsu Latvijai, jo novembrī ar krāšņu pasākumu programmu atzīmēsim tās simtgadi. Spēcīgu valsti veido stipri un sirds gudri cilvēki, un ir patiess prieks, ka mūsu vidū ir tādi ļaudis, kuri ir “pārdzīvojuši” Latviju. 20. augustā 101 gada jubileju atzīmēja mūsu vecākā novadniece Emma Pētersone, kura kopā ar mazmeitas Ramonas ģimeni mīt Salaspils novada “Jaunļipās”. Kundze dzimusi gadu pirms Latvijas Republikas proklamēšanas. Viņas dzīves ceļš, tāpat kā mūsu valstij, bijis līkločiem pilns.

101 2

Tāpat kā pērn arī šogad Emmu Pētersoni jubilejā sveica Salaspils novada pašvaldība. Tieši dzimšanas dienā pie kundzes ar ziediem, naudas velti un torti ieradās priekšsēdētāja vietniece Malda Caune, vēlot veselību, enerģiju un vēl daudz skaistu mirkļu kopā ar saviem mīļajiem.

Emma Pētersone ir Menģelē dzimusi saimniekmeita, tur uzaugusi un apprecējusies. Karš un bēgļu gaitas viņu izšķīra ar vīru, kurš kā leģionārs bija spiests doties trimdā, bet Emmas kundze palika Latvijā ar mazu bērnu uz rokām. Pirms 40 gadiem viņa pārcēlās uz Salaspili, lai palīdzētu auklēt nu jau mazbērnus. Mūža otrajā pusē notika atkalredzēšanās ar vīru, kurš atgriezās Dzimtenē no emigrācijas gaitām.

“Kad vecāmamma sāk stāstīt savu dzīves stāstu, liekas, ka mēs, šodienas cilvēki, nemaz to visu nespētu izturēt – gan bēgļu gaitas kara laikā un bombardēšanas, gan izdzīvošanu pēc kara,” stāsta mazmeita Ramona. Emma Pētersone ir arī čakla rokdarbniece – viņas rokām tapuši cimdi, zeķes, jakas, segas un citi ar sirds siltumu pilni rokdarbi, ar ko ļoti lepojas viņas pēcteči.

Tas ir patiess lepnums, ka Salaspils novadā dzīvo tik moži un stipri cilvēki, kuri kopā ar saviem tuviniekiem var nosvinēt tik nozīmīgu jubileju. Lai, Emmas kundze, Jūsu bagātīgi nodzīvotais mūžs kalpo par piemēru citiem!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis