Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Salaspilieši tiekas ar Saeimas deputātu Hosamu Abu Meri

4 hosams

Ar prieku var konstatēt faktu, ka mūsu pašvaldības iedzīvotāji ar katru gadu paliek aktīvāki sabiedriskajā dzīvē. Pašvaldības vadība ir atvērta salaspiliešu iniciatīvai un priekšlikumiem, jo īpaši tas ir nepieciešams cilvēkiem ar smagu invaliditāti, ka arī viņu tuviniekiem.

Tā kā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, tai skaitā faktiski rīcībnespējīgiem invalīdiem no dzimšanas ir daudz līdz šodienai neatrisinātu jautājumu, domes priekšsēdētāja vietniece sociālajos un sporta jautājumos Malda Caune uzaicināja uz Salaspili Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputātu Hosamu Abu Meri. Tikšanās notika 8. septembrī, un tās laikā dalībnieki gan uzdeva sev interesējošus jautājumus, gan izteica dažādus priekšlikumus par jautājumiem, kas steidzami būtu jārisina valsts mērogā. Jau iepriekš sarunā ar mūsu domes priekšsēdētāja vietnieci Hosams Abu Meri bija ļoti atsaucīgs un bija gatavs uzklausīt salaspiliešu viedokli, lai sniegtu ierosinājumus Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā par cilvēku ar īpašām vajadzībām dzīves kvalitātes uzlabošanu. Protams, ka tas ir ļoti svarīgs jautājums, plānojot 2018. gada budžetu, lai netiktu aizmirsta mūsu sabiedrības vismazāk aizsargātā daļa - cilvēki ar īpašām vajadzībām.

Prieks, ka deputāts atrada laiku, lai tiktos ar mūsu biedrību pārstāvjiem, jo ne katrai augsti stāvošai amatpersonai arī mūsu domē ir drosme satikties aci pret aci ar cilvēkiem, kuriem dzīve ir krietni sarežģītāka smagas invaliditātes dēļ.

Gribētos izteikt milzīgu pateicību visiem BJIB „Zelta atslēdziņa” un Salaspils invalīdu biedrības aktīvistiem un atbalstītājiem, kuri atrada laiku un spēku ierasties uz šo mums visiem nozīmīgo pasākumu. Deputātu zāle bija pilna. Jautājumu bija daudz. Piemēram, nav skaidrs, kāpēc ir tik zemi invalīdu pabalsti cilvēkiem ar smagu invaliditāti pēc 18 gadiem un tie regulāri nav pārskatīti tā kā minimālā alga valstī. Par to arī 2017. gada augustā bija iesniegts iesniegums ar invalīdu parakstiem attiecīgajām instancēm, un viens eksemplārs tika iedots personīgi Hosamam Abu Meri. Viņš kā ārsts savā ikdienā arī saskaras ar cilvēku problēmām, tāpēc uzskata, ka ir nepieciešams organizēt pēc iespējas vairāk publisku pasākumu, pievēršot visas sabiedrības uzmanību ar mērķi veicināt iedzīvotāju līdzdalību problēmas risināšanā (finansiālu palīdzību, morālu atbalstu, dažāda veida kampaņām un akcijām).

Mūsu biedrību aktīvistiem arī turpmāk vajadzētu cīnīties par savām vajadzībām un būt gataviem uzstāties ar konstruktīviem priekšlikumiem arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā šī gada oktobrī.

Paldies pašvaldības vadībai par atsaucību un pasākuma organizēšanu. Ceram arī turpmāk uz tālāku veiksmīgu sadarbību mūsu iedzīvotāju labā.

Pasākuma dalībnieku vārdā-
BJIB “Zelta atslēdziņa” valdes locekle Jeļena Zvjaginceva

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis