Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Pašvaldības mazdārziņi ir ļoti pieprasīti

Pēdējos gadus aizvien vairāk Salaspils iedzīvotāji, kuri dzīvo daudzdzīvokļu mājās, vēlas nomāt pašvaldības mazdārziņus. Turklāt tie nebūt nav tikai vecāka gadagājuma cilvēki. Skaidrs, ka siltajā sezonā sākam domāt par paša audzētiem ziediem un dārzeņiem vai vienkārši mierīgu atpūtu svaigā gaisā. 

Salaspils novada pašvaldībai ir vairākas mazdārziņu teritorijas pilsētā, piemēram, Budeskalnu ielā 17B, Zvaigžņu ielā 2, Miera ielā 2/1, Dienvidu ielā 11/1, Dienvidu iela 9/4, Rīgas ielā 49/2, 127 un 129, Lazdu ielā 6, aiz Fizikas institūta (“Mazdārziņi Nr.6” un “Mazdārziņi Nr.7”), kā arī pagasta teritorijās- Aconē (Granīta ielas 31/17, Granīta ielas 31/8 un Granīta ielas 31/9 mazdārziņu teritorijas), Saulkalnē (“Jaunkalnes”, “Jaunsaulkalne”, “Laukkalnes”, “Lielkalni”, “Mazdārziņi”, “Mazdārziņi Nr.10”), “Jaunbajāros” u.c.

Saprotams, ka cilvēki sev mazdārziņu grib nomāt pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai, tādēļ vislielākā interese tiek izrādīta par Dienvidu ielu, Zvaigžņu ielu, Miera ielu, Lazdu ielu, kā arī par mazdārziņiem Saulkalnē un Aconē. Piemēram, rindā uz dārziņiem Zvaigžņu ielā 2 šobrīd ir 19 cilvēki, taču rinda īpaši nesamazinās, jo šie mazdārziņi tiek rūpīgi kopti, un nav iemesla pārtraukt nomas līgumus ar to nomniekiem. Savukārt uz Budeskalnu ielas 17B dārziem vēl gada sākumā rindā bija 37 salaspilieši, no kuriem desmit pie dārziņiem tika, jo no dažiem dārziem iepriekšējie nomnieki atteicās, bet citi jau gadiem bija stāvējuši tukši. Arī visiecienītākajās teritorijās ir pa kādam brīvam dārziņam, taču cilvēki tos reizēm atsakās nomāt, jo lielākoties šos dārziņus iepriekšējie nomnieki nav pienācīgi kopuši.

Nomniekam ir pienākums līdz 31.maijam apstrādāt savu dārzu, tad pašvaldības speciālisti sāk to apsekošanu. Apsekošanu veic vienreiz gadā, izņemot situācijas, ja konstatēts, ka dārziņš nav sakopts un ir nosūtīts brīdinājums. Tad pēc mēneša apseko vēlreiz, pārbaudot, vai situācija ir mainījusies. Ir gadījumi, kad tiešām tiek sakopts dārzs, savukārt citreiz nekas nemainās, un cilvēki ir neizpratnē, kādēļ tiek lauzts zemes nomas līgums.  Mazdārziņu nomas līgumus pārtrauc arī, ja tiek konstatēts, ka nomnieks ir deklarējis dzīvesvietu citā pašvaldībā vai arī ir iegādāta lauksaimnieciskai apstrādei paredzēta zeme.

Ja arī jums ir vēlēšanās nomāt pašvaldības mazdārziņu, ir jāaizpilda iesniegums Klientu apkalpošanas centrā un jāizvēlas trīs vēlamās teritorijas. 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis