Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Daugavā ielaisti vimbu mazuļi

Vimba vimba

Kā jau katru gadu, arī šopavasar Daugavā tika ielaisti zivju mazuļi. Šoreiz tās bija mazās vimbiņas, kuru bērnība paies Sausajā Daugavā. Salaspils novada pašvaldībai jau vairāku gadu garumā ir izveidojusies laba sadarbība ar Doles salā esošo zivjaudzētavu. Regulāri Daugavā tiek papildināti zivju krājumi, kuru ceļu uz nārsta vietām ir pārtraucis Rīgas HES. Katru gadu pašvaldības budžetā ir paredzēti 2000 eiro zivju mazuļu krājumu papildināšanai.  Iepriekšējos gados Daugavā tika ielaisti nēģu kāpuri, kuriem nu jau vajadzētu atgriezties savā bērnības upē.

Pamatojoties uz pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta pētījumiem, Daugavas baseinā kopumā ikgadējie zaudējumi ir ap 400 tonnām dažādu zivju sugu. Kaut arī A/S "Latvenergo" piešķir līdzekļus zivju mazuļu audzēšanai, tas tomēr nespēj kompensēt zivju resursus Daugavā.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis