Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

No sirds uz sirdi 2016. gadā!

3. decembris ir nozīmīgs datums cilvēktiesību kalendārā visā pasaulē. Šo dienu 1982. gadā Apvienoto Nāciju Organizācija ir pasludinājusi par starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti.

Salaspils novadā jau sesto gadu pēc kārtas mīlestības gaisotnē aizvadītas Labestības dienas „No sirds uz sirdi”. Trīs dienas pēc kārtas tās notika Salaspils novada Sociālā dienesta Sociālajā centrā un Dienas centrā personām ar funkcionāliem traucējumiem un noslēdzās k/n “Rīgava”.

Pirmajā dienā pasākumos aktīvi bija biedrības „Zibsnis” jaunieši, kuri palīdzēja cilvēkiem ar īpašām vajadzībām sveču rotāšanas darbnīcā izdaiļot svecīti, lai tā iepriecinātu pašu izgatavotāju vai noderētu kādam kā dāvaniņa. Saku mīļu paldies jauniešiem par sapratni un kopā pavadīto laiku.

Salaspils 1. vidusskolas direktore Vera Kalniņa atbalstīja ideju, ka skolas jaunieši Labestības dienās varētu apciemot Dienas centru un piedalīties spēļu pēcpusdienā. Direktores vietniece Inga Vītuma-Brūvere kopā ar jauniešiem ieradās Sociālajā un Dienas centrā, kur pēc iepazīšanās ar centru darbu un klientiem pavadīja laiku labestības gaisotnē. Tika nolemts, ka šādi apmeklējumi kļūs regulāri. Paldies Ingai Vītumai-Brūverei  un jauniešiem par sirsnību.

2. decembris pulcēja Sociālajā centrā iedzīvotājus uz tikšanos ar Saeimas deputāti Ilzi Viņķeli. Iedzīvotāji interesējās par pabalstiem, pensijām, garajām rindām invaliditātes statusa atjaunošanai, asistentu pakalpojumiem, par Valsts budžetu, deputātu kvotām. Pēc saņemtajiem jautājumiem Viņķeles kundze apsolīja atkārtotu tikšanos. Paldies viņai par to.

Dienas otrajā daļā klātesošos priecēja dziesminiece Elīna Līce ar savu daudzveidīgo repertuāru- dziesmām, dzeju un klavierspēli.

3. decembrī, kad atzīmējam Starptautisko invalīdu dienu, Labestības dienu kulminācija notika k/n “Rīgava”. Pasākumā piedalījās vairāk nekā simts cilvēku ar invaliditāti, viņu asistenti un piederīgie. Paldies par jauko sniegumu deju kolektīvam „Ūsa”, mūziķim Kasparam Antesam, kurš ar savām dziesmām aizrāva klātesošos, iesaistot viņus dejās un līdzdziedāšanā, un, protams, mūsu labestības eņģelītim Agnesei Reķei, kas visus šos sešus gadus ir bijusi kopā ar mums un vadījusi noslēguma pasākumus. Gribu pateikt paldies Bērnu un jauniešu invalīdu biedrības „Zelta atslēdziņa” un Salaspils invalīdu biedrības vadītājām Rūtai Kalnājai, Dainai Božei, asistentēm Venerandai Treikalei, Jeļenai Kozlovskai par viņu mīļajiem vārdiem Sociālajam centram, Dienas centram, Sociālajam dienestam.

Paldies Sociālā dienesta vadītājai Guntai Gumbinai par darbu un sirsnīgajiem vārdiem.

Īpašs paldies Sociālā centra vadītājai Daigai Možeikai un visām Centra darbiniecēm par pasākuma organizēšanu.

Ik pa laikam dzirdam aicinājumu kādam palīdzēt, īpaši Ziemassvētku laikā. Daudzi tad sāk domāt, ka būtu jāizdara kāds labs darbs. Vienīgi skumji, ka labestībai mūsu sirdīs nepieciešama īpaša diena. Vai tad labestība nav kaut kas vairāk par pāris latiem, ko pārskaitīsi uz ziedojumu kontu? Vai mēs nevaram darīt labu saviem līdzcilvēkiem katru dienu, negaidot īpašu aicinājumu? Un ne jau vienmēr labestība ir tikai ziedošana. Labestība var būt arī pavisam vienkārša. Tas ir smaids ikdienas rūpju sagrauztai sievietei, kas pa ielu dodas savās gaitās, tā ir durvju pieturēšana veikalā, kad pa tām mēģina iekļūt māmiņa ar bērnu ratiem. Tas ir atbalsts vecam, slimam cilvēkam, kurš ar grūtībām izkāpj no autobusa. Būt labam – tas neprasa daudz laika un naudas. Tam nepieciešama vien izdoma un vēlēšanās. Tieši no šādiem maziem dzīves sīkumiem, no maziem notikumiem, kuru iniciators tu vari būt, dzīve kļūs gaišāka. Mums visiem ir atvēlēts laiks, ko pavadīt uz planētas Zeme. Un tikai no mums pašiem ir atkarīgs, kāds tas būs. Sena filozofijas mācība pauž, ka debesis un elle nav kāda mītiska vieta, tā ir mūsu dvēsele, kurā esam ieslēgti un tikai mēs paši varam to mainīt. Darot labu, tu padari labāku arī savu dzīvi. Nepieklājību vislabāk var iznīdēt ar pieklājību, ļaunumu un bezcerību – ar labestību.

Gribu novēlēt visiem brīnišķīgus, miera pilnus un gaišus Ziemassvētkus! Lai mums izdodas un lai labestība katrā no mums mājo ik dienu!

Dziļā sirsnībā - Salaspils novada domes priekšsēdētāja vietniece sociālajos un sporta jautājumos Malda Caune

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis