Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Daugava, jaunība un pavasaris Salaspils jaunajā videorullītī

Salaspils shooting_1

Ļoti lielu atsaucību jau pirmajās divās dienās sociālajos tīklos guvusi filmiņa par Salaspili. Vairāk kā 6000 skatījumu sociālajos tīklos - tas pašvaldības profilam ir ievērojams skaitlis.

Video tapis sadarbībā ar Vides filmu studiju, un nav noslēpums, ka šo sadarbību "iekustināja" Latvijas tūrisma eksperta Paula Timrota viesošanās Salaspilī - "novadā ar bezkaunīgu, bet labu devīzi "Salaspils - pirms Rīgas"," toreiz teica Timrots. Tik jaunam Latvijas tūrisma nozares dalībniekam, kāda ir Salaspils pilsēta, sižets bija ļoti laba reklāma, turklāt deva arī lielus pluspunktus salīdzinājumā ar citiem pieredzējušajiem un ainaviskajiem "dūžiem", kuri saņēmuši krietni lielāku Timrota kritiku.

Tāpēc skaidrs, ka jauno reklāmas filmu pašvaldība aicināja veidot tieši VFS - sak, nu tad parādiet to labāko variantu!

Zīmīgi, ka veidot filmu VFS producenti uzticēja jaunajai režisorei salaspilietei Kristiānai Turlajai. Arī galvenajā lomās darbojas paši salaspilieši.

Galvenais uzdevums bija parādīt trīs Salaspils tūrisma "vaļus" - Daugavas muzeju, Botānisko dārzu un Memoriālu. Jāatzīst, ka vissarežģītāk filmēšanas laikā bija noķert saulainu dienu ābeļziedu laikā. Ziedošās ābeles maijā ir viena no mūsu zīmēm, jo liela daļa Salaspils ir uzbūvēta ābeļdārzā.

Un te nu ir rezultāts - Daugava, Salaspils, pieredze un jaunība, pavasaris un svētki.

Video tiks izmantots gan Salaspils novada pieteikšanai dažādās aktivitātēs, gan arī tūrisma iespēju piedāvāšanai. Iespēju ir daudz – sākot no demonstrēšanas uz mūsu pašu apmeklētāju apkalpošanas centra monitora līdz pat izrādīšanai sabiedriskajā transportā. Un, protams, šīs rullītis tiks izmantots arī dažādās tūrisma aktivitātēs, arī izstādēs Latvijā un ārvalstīs, jo tūristi – tā bija šī darba galvenā mērķauditorija.

Paldies novadniekiem, kuri palīdzēja tapt filmai: režisorei Kristiānai Turlajai, Tomam Ķikustam, Arnim Čakšam, Jānim Počam ar kundzi un galvenajiem varoņiem Sandrai Poļegoško un Tomam Čudaram! Tāpat paldies arī Salaspils memoriālam, Nacionālajam Botāniskajam dārzam un Daugavas muzejam par filmēšanai atvēlētajām vietām un Komunālā dienesta darbiniekiem par palīdzību!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis