Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Atgādinām, ka līdz gada beigām ir jāviec suņu reģistrēšana un čipošana

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) atgādina, ka visiem Latvijā mītošiem 6 mēnešus vecumu sasniegušiem kucēniem un pieaugušiem suņiem saskaņā ar Ministru kabineta 2011.gada 21.jūnija noteikumos Nr.491 “Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība” noteikto kārtību ir jābūt reģistrētiem valsts vienotajā reģistrā līdz 2017.gada 1.janvārim.
Tas nozīmē, ka pēc norādītā termiņa suņa īpašniekam valsts kontrolējošās iestādes piemēros sodu par suņa nereģistrēšanu saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 107. pantu fiziskai personai ir no 7 – 210 EUR (atkārtoti 210 – 350 EUR), savukārt juridiskai personai no 15 – 350 EUR (atkārtoti 350 – 700 EUR).
Veterinārārsti strādās arī gada nogalē, tomēr LVB aicina neatstāt suņu reģistrāciju uz decembri, kad prātā būs svētki un rūpes par dāvanām.
Lai suni reģistrētu, vispirms ir jādodas pie sertificēta veterinārārsta, kur dzīvniekam veiks apzīmēšanu jeb tautā dēvētu par mikročipēšanu.
Cenu regulē brīvais tirgus, tāpēc īpašniekam pašam ir jānoskaidro, kur viņš saņems sev tīkamāko pakalpojumu. Pēc LVB rīcībā esošajām ziņām Latvijas teritorijā cena par mikročipēšanu svārstās robežās no 8 līdz 18 EUR plus PVN.
LVB nav zināms neviens gadījums, kad cena pārsniegtu augstāko norādīto robežu, sasniedzot Zemkopības ministrijas nosauktos 35 EUR, tāpēc neskaidrību gadījumā jālūdz veterinārārstam skaidrojumu par cenas veidošanās principu.
Pēc tam, kad veterinārārsts būs mikročipējis suni, ja īpašniekam nav vēlmes pašam veikt maksājumu Lauksaimniecības datu centram un doties uz LDC vai pašvaldību, var izmantot veterinārārsta piedāvāto papildpakalpojumu – veikt samaksu un ievadi LDC bāzē turpat veterinārajā klīnikā. Pēc LVB aplēsēm šāds komforta pakalpojums veterinārajās klīnikās izmaksā no 2 līdz 5 EUR. Jāņem arī vērā, ka gandrīz visi veterinārārsti ir PVN maksātāji, tāpēc par pakalpojumu būs valstij jāmaksā arī nodoklis.

LVB vēlreiz atgādina, ka pēc tam, kad veterinārārsts sunim ir jau ievadījis mikročipu, reģistrāciju var veikt pats suņa īpašnieks, samaksājot LDC cenrādī noteiktos 7,11eiro zemāk norādītajā LDC kontā.

Pats īpašnieks elektroniski reģistrāciju var veikt, iesniedzot LDC aizpildītu un ar drošu elektronisko parakstu parakstītu veidlapu.

Obligātā suņu čipošana jāveic līdz 2017. gada 1. janvārim

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis