Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Tiksimies pie “Ezerkauliņu” pumpja!

pumpis

Paldies Brunovsku ģimenei par dāvinājumu! No kreisās: Vera, Jānis Juris, Kristīne un Kaspars Brunovski. 

Salaspils novada pašvaldība no Brunovsku ģimenes un viņu uzņēmuma - Latvijā pazīstamo dārzeņu audzētājiem z/s “Ezerkauliņi” ir saņēmusi lielisku un noderīgu dāvanu - ūdens pumpi, kurš ir uzstādīts pie Salaspils dzelzceļa stacijas. 18. augustā, klātesot Brunovsku ģimenei, domes vadības pārstāvjiem, deputātiem un citiem interesentiem, pumpis tika svinīgi atklāts.

Lai saglabāta Ezerkauliņu vārdu, 1997. gadā “Ezerkauliņu” saimnieku mazmazmazbērni deva savai jaundibinātajai zemnieku saimniecībai vārdu “Ezerkauliņi”. Sākotnēji visi dārzkopības darbi tika veikti ar rokām. Pakāpeniski ir iegādātas lauksaimniecības zemes, ēkas, siltumnīcas. Katrai no nozarēm ir izveidoti atsevišķi uzņēmumi, kas turpina un attīsta z/s “Ezerkauliņi” iesākto. 2005. gada nogalē tika izveidota kooperatīvā sabiedrība “Baltijas dārzeņi”, kas veic dārzeņu iepirkumu, konsultē audzētājus, plāno audzējamo kultūru apjomus un šķirnes. Paplašinot darbību, 2009. gadā tika iegādāta saimniecība SIA “Sabiedrība Mārupe”.

Sagaidot atjaunotās saimniecības 20. gadadienu, kas apritēs 2017. gada 8. janvārī, “Ezerkauliņi” Salaspils novadam uzdāvināja atjaunoto dzeramā ūdens sūkni.

“Atceros no bērnības, ka šeit bija ūdens sūknis, kuru salaspilieši bija ļoti iecienījuši. Tas gan bija rokas sūknis, šis ir modernizēts. Vēl viena svarīga nianse ir tā, ka esam padomājuši arī par mūsu četrkājainajiem draugiem, kuriem pie sūkņa ir izveidota vieta, kur padzerties. Lai sūknis labi kalpo,” klātesošos uzrunāja “Ezerkauliņu” valdes priekšsēdētājs Kaspars Brunovskis.

Jaunais pumpis atrodas turpat, kur jau iepriekš gadu desmitiem bija ūdens ņemšanas vieta. Agrāk tas bija pašsaprotami, ka publiskās vietās, tai skaitā pie dzelzceļa stacijām, bija ūdens pumpji, kur ikviens ceļinieks varēja dzesēt slāpes. Domes izpilddirektora vietnieks Dainis Vagalis atzinīgi novērtē sadarbību ar “Latvijas Dzelzceļu”, kam pieder teritorija pie stacijas: “Paldies viņiem par šāda iepriekš neplānota darba ātru saskaņošanu, un tas nav vienīgais objekts, par ko pēdējā laikā esam atraduši kopīgu valodu un savstarpēju sapratni.”

Nu atjaunotais un modernais pumpis atkal ikvienam sniegs svaigu dzeramo ūdeni no pilsētas ūdensvada, jo ūdens pievades līniju un novadīšanas sistēmu ir izbūvējis pašvaldības SIA “Valgums S”.

Svinīgajā atklāšanas ceremonijā domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars teica, ka Salaspils ar pateicību un prieku no Brunovsku ģimenes pieņem šo skaisto un praktisko dāvanu novadam:

“Šodien esam liecinieki vienai lieliskai tradīcijai – dzimta, kas nākusi no mūsu novada, tajā augusi, attīstījusies, ar savu darbu sasniegusi panākumus uzņēmējdarbībā, – šī dzimta visiem mūsu novada ļaudīm un, protams, tuviem un tāliem viesiem dāvina augstvērtīgu ārtelpas priekšmetu – vecajā vietā esošo ūdens pumpi. Jā, šodien veco “Ezerkauliņu” māju vietu klāj Daugavas ūdeņi, bet palicis un turpinās cilvēks, ģimene, dzimta. Paldies jums par šo dāvinājumu, kas, iespējams, pamudinās citus sekotājus – mūsu pilsēta un novads aug un attīstās. Viena pati ielu un trotuāru ierīkošana bez mākslinieciskiem elementiem, bez mūsu novada stāstiem, bez dvēseles ir nepilnvērtīga. Mums ir un vēl būs daudz labiekārtotu vietu, kurās vides dizaina objekts varēs “uzlikt punktu uz “i””.

Arī vieta, kur pašreiz atrodas pumpis, arī ir simboliska – tā ir viena no vecākajām dzelzceļa stacijām Latvijā. Padomju laikos, kad gadījās elektrības pārrāvumi, salaspilieši ar ūdens spaiņiem pulcējās tieši šeit, lai uz mājām nestu tik nepieciešamo ūdeni. Arī tagad viņi noteikti nāks uz šejieni, tikai jau ar citu mērķi – baudīt vidi un atpūtu.

bilde

“Tiksimies pie Ezerkauliņu pumpja!” – iespējams, ka tieši tā daudzi mīlētāji turpmāk aicinās uz “randiņu”, lai pēc tam dotos uz botānisko dārzu vai Daugavas krastu.

“Vēlos pateikties mūsu kapitālsabiedrībai “Valgums-S”, tās vadītājam Ilgonim Igauņa kungam un viņa komandai, pirmkārt, jau par kvalitatīvo dzeramo ūdeni, ko viņi šeit nodrošina, kā arī par pumpja ierīkošanas darbiem.

Tāpat liels paldies “Latvijas Dzelzceļam”, kas kopumā pārrauga šo teritoriju un deva atļauju pumpja ierīkošanai. Paldies arī pašvaldības administrācijas vīriem par darbu, īpaši Dainim Vagalim! Paldies mūsu ainavu arhitektei Daigai Veinbergai! Paldies dāvinātājiem! Lai labi un ilgi kalpo,” novēl domes priekšsēdētājs. 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis