Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Domes priekšsēdētāja sveiciens Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienā

Dārgie novadnieki!

Cudars ar_karogiemSveicu Jūs Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienā! No 1990. gada 4. maija iesākās mūsu valsts otrā elpa. Paldies Dievam, ka deviņdesmitajos gados bija vēl tā paaudze, kura pieredzēja pirmskara Latviju! Lai arī okupācijas gados daudz kas tika iznīcināts, mēģināts dzēst no cilvēku prātiem, tomēr arī pašos grūtākajos brīžos palika atmiņa – gan lepnumā par neatkarības laikā sasniegto, gan spītā pret svešu ideoloģiju. Protams, pāri nodarījuma sajūtu nedrīkst likt mūsu valsts pamatos. Tomēr to nevar būvēt arī uz vēstures nezināšanas un pastāvošo draudu neapzināšanās akmeņiem. Mūsu pensionāri nedzīvo Dānijas labklājības līmenī, protams, tāpēc, ka neesam pa šiem 25 gadiem izdarījuši visu iespējamo, lai tā būtu. Bet mēs, pirmkārt, nedzīvojam Dānijas vai Somijas (valstis, kurām bija līdzīgs ar Latviju attīstības līmenis trīsdesmitajos gados) labklājības līmenī arī tādēļ, ka Latvijas valsts attīstība četrdesmitajos gados tika pārrauta varmācīgā veidā, un šim noziegumam ir konkrēti veicēji totalitāro režīmu un to līdzskrējēju izskatā.

Mūsu atpalicības no Rietumeiropas iedzīšanā dažreiz nolaižas rokas! Dažreiz gribas sevi pažēlot! Draugi, tam nav nekāda pamata! Mēs dzīvojam valstī, kuru daudzi apbrīno gan par tās dabas skaistumu, gan mūsu pilsētu būvēm, gan arī par to, ka esam spējuši uzcelties no aizmirstības pīšļiem 1990. gada 4. maijā! Mēs ceļam savu valsti, mēs ceļam mūsu Salaspils novadu, un neviens mums nevar traucēt, vienīgi mēs paši.

Priecīgus svētkus Jums un Jūsu ģimenēm!

Jūsu Raimonds Čudars

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis