Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Ielikts jaunā skolas korpusa un peldbaseina pamatakmens

22. janvārī, klātesot Salaspils novada pašvaldības vadības pārstāvjiem un būvniekiem, topošā vidusskolas 4. korpusa pamatos tika likts pamatakmens - simboliska tradīcija, kas iezīmē būvdarbu uzsākšanu. Jau pavisam te drīz durvis vērs vēl viens jauns, moderns objekts, ko ļoti gaida salaspilieši.

Novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars, uzrunājot klātesošos, teica:

“Jaunajā skolas korpusā, ko šobrīd uzsākam būvēt, būs vieta 400 vecāko klašu skolēniem, piepildīsies arī salaspiliešu sen lolotais sapnis par baseinu. Ceru, ka jau rudenī varēsim sirsnīgi pateikties celtniekiem par labi izpildītu darbu.

Šeit savulaik bija sākts būvēt izklaides centru, turpretī mūsu nodomi un mērķis nav izklaide, bet gan daudzpusīga izglītība.”

Tradicionāli pamatakmenī tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, kurā teikts:

“Šodien Salaspils 1. vidusskolas topošā 4. korpusa pamatos mēs iemūrējam kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Kopā ar šo vēstījumu kā laikazīmes ieliekam tajā arī Salaspils novada karodziņu, avīzes “Salaspils Vēstis” 22. janvāra numuru, un divu eiro monētu ar stārķi, jo stārķis daudzu tautu ticējumos ir tas, kas atnes bērnus, un šī ēka taps, īpaši domājot par viņiem.

Mūsu svarīgākais uzdevums ir nodrošināt bērniem izcilas un daudzveidīgas izglītības iespējas tagad un nākotnē.

2012. gadā pašvaldība iegādājās šo uzsākto, bet nepabeigto būvi, un jau tad bija skaidrs, ka te ir jābūt mācību telpām un baseinam.

Šā gada 5. janvārī Salaspils novada pašvaldība noslēdza līgumu par skolas 4. korpusa un peldbaseina izbūvi Salaspilī, Ceru ielā 1.

Ēkā atradīsies 1. vidusskolas ceturtais korpuss ar vidusskolas klašu telpām, arī moderni ķīmijas, fizikas, darbmācības un citi kabineti.

Piepildīsies salaspiliešu ilgi lolotais sapnis – ēkā būs arī baseins.

Jaunais skolas korpuss kopā ar abām vidusskolām, stadionu un sporta halli veidos mūsdienīgu un sakoptu izglītības un sporta centru, kur izaugs daudzas jauno salaspiliešu paaudzes.

Šodien vēlam, lai ēka pārtop jaunā kvalitātē un kļūst izturīga, ērta un skaista, lai ilgi kalpo Salaspils novada iedzīvotajiem, savukārt salaspiliešiem novēlam neatlaidību arī turpmāk, īstenojot vispārdrošākās idejas un sapņus.”

Vēstījumu parakstīja novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars, būvfirmas SIA “Modus būve” valdes priekšsēdētājs Jānis Sprūga un nākamā ēkas saimniece Salaspils 1. vidusskolas direktore Vera Kalniņa.

“Šis ir emocionāls brīdis skolēniem, skolotājiem un vecākiem – visiem. Mēs vienmēr meklējam ko zīmīgu, un šis jaunais korpuss top zīmīgi - šo kapsulu ieliekam skolas pusgadsimta jubilejas priekšvakarā. 2017. gadā skolai apritēs 50 gadi. Šī svētība nāks mums līdzi ar labām domām un darbiem, lai vienmēr varam teikt, ka izglītība Salaspilī ir patiesi augstā līmenī,” tā svinīgajā brīdi teica skolas direktore.

Svētību topošajai skolai deva arī prāvests Gaitis Dubults un mācītājs Krišjānis Bulle.

“Dievs nekad nesvētī grēku un paviršību, tāpēc nepietiks tikai ar svētību, ko lūgsim šodien. Darbs būs arī jāpadara pēc vislabākās sirdsapziņas gan pasūtītājiem, gan izpildītājiem, lai ar godu un drošu sirdi varētu skatīties viens otram acīs. Uz to lai Dievs mūs svētī,” tā klātesošos uzrunāja Krišjānis Bulle.

Kapsula tika ievietota ēkas pamatos, un ikviens no klātesošajiem varēja pielikt roku tās iebetonēšanā, arī 1. vidusskolas skolēni, kuri jau nākamgad uzsāks mācības jaunajā ēkā.

Jaunā skolas korpusa nodošanu var gaidīt oktobrī, novembrī, protams, ja darbu veikšanas laikā neparādīsies neplānoti, bet nepieciešami papilddarbi. Nodošanas brīdī pašvaldība saņems telpas, kuras vēl būs nepieciešams aprīkot ar IT tīkliem, mēbelēm, un arī tas prasīs laiku. Jaunais korpuss pilnībā būs gatavs uzņemt skolēnus nākampavasar, bet ar pilnu jaudu mācību darbs tajā sāksies 2017. gada 1. septembrī.

Savukārt jauno baseinu salaspilieši varēs iemēģināt drīz pēc ēkas nodošanas - jau šogad.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis