Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Dienas centrā noslēdzies projekts ”Māksla dziedē”

Salaspils novada Sociālā dienesta Dienas centrs personām ar funkcionāliem traucējumiem  sadarbībā ar Salaspils novada Bērnu un jauniešu ar invaliditāti biedrību  “Zelta Atslēdziņa” projektu konkursā „Mūžizglītības kursu organizēšana un īstenošana Salaspils novada iedzīvotājiem”  iesniedza ideju par  projektu, kura ietvaros cilvēki ar īpašām vajadzībām varētu gleznot, zīmēt, iegūt jaunas zināšanas un sajūtas mākslā.

Pateicoties Salaspils novada domes atbalstam, tika īstenots nodarbību cikls ‘’Māksla dziedē – nodarbības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām”, kuru mērķis bija  uzlabot cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ikdienas dzīves kvalitāti, palīdzēt socializēties, izzināt savas individuālās spējas, veicināt piederības un savstarpējā atbalsta izjūtu, atgūt psiholoģiskos resursus. Šādu nodarbību pieejamība palīdz cilvēkiem ar īpašām vajadzībām sevi pilnveidot, atraisa radošo enerģiju un veido stabilu profilaksi, lai nepakļautos stresa sindromam. Māksla atraisa un ļauj noticēt saviem spēkiem, tādejādi ceļot cilvēka pašvērtējumu, mazinot mazvērtības kompleksus.

Palīdzēt īstenot šo projektu tika uzaicināta māksliniece un pedagoģe Vita Beikerte, kurai ir ilggadēja pieredze mākslas jomā. Viņai viegli  izdevās atraisīt nodarbību dalībniekus un izpildīt projekta mērķi, ko atspoguļo nodarbībās tapušie darbi un dalībnieku atsauksmes.

Projekta ietvaros notika šādas lekcijas un nodarbības, kurā  vidēji piedalījās 14 cilvēki:

  1. Brīvās plūsmas tehnika. Psihodinamiskais raksturojums.
  2. Mandala. Meditācija.
  3. Māksla kā enerģija. Gaisma krāsās. Gleznošana.
  4. Mākslinieciska rakstīšana. Vingrinājumi.
  5. Ideja un konteksts mākslas darbā. Sadarbības raksturojums.
  6. Māksla kā informācija. Vizualizāciju analīze. Gaume.

Projekta noslēgumā dalībnieki atzīmēja, ka bija ļoti apmierināti ar nodarbībām un vēlējās, kaut projekts turpinātos ilgāk. Nodarbību rezultātā ir tapuši skaisti mākslas darbi, kas rosina fantāziju, iztēli. Dalībnieki anketās kā galvenās atziņas atzīmēja, ka jebkurš cilvēks prot gleznot, kaut lai kā sanāk, bet kaut kas tomēr sanāk, ka māksla ir interesanta un skaista! Viena no dalībniecēm savā anketā  izteicās šādi: ‘’Manā uztverē māksla ir daļa no rehabilitācijas, kura mums ir ļoti vajadzīga!”

Nākamais pasākums, kas jāveic, ir izstādes rīkošana, lai ar projekta ietvaros radītajiem darbiem iepazītos jebkurš interesents.

Projekta īstenotāji un dalībnieki saka paldies Salaspils novada pašvaldībai par atbalstu šī projekta realizācijā!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis