Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

No Pufaikciema līdz sapņu pilsētai

bernu laukums_5

„Pirms kāda laika uz manu atbildi, ka es dzīvoju Salaspilī, saņēmu ļoti skarbu komentāru- šajā Pufaikciemā?” stāsta biedrības „Daugavas 2” pārstāve Olga Brūvere. „Šī skabarga joprojām dzīvo manā dvēselē.”

Pirms diviem gadiem mēs izveidojām biedrību un nomainījām mūsu nama Daugavas ielā 2 apsaimniekotāju. Tagad šo funkciju veic „Rīgas namu pārvaldnieks”. Process nebija ātrs un viegls, tas ilga četrus gadus.

Mūsu māja ir uzcelta 1973. gadā, un pa šo laiku kapitālais remonts veikts netika.  Tehniskais stāvoklis bija ļoti slikts. Mēs ļoti gaidām no Ekonomikas ministrijas jauno nolikumu renovācijas procesam. Kamēr gaidām, liekam “ielāpus” jumtā un pamatos, pagrabos un kāpņu telpās. Bet visu šo laiku lolojām sapni – pārveidot mūsu māju un tai pieguļošo teritoriju. Ar šo sapni padalījāmies ar apkārtējām mājām (Daugavas 1, Maskavas 3, 5, 7) un Salaspils novada pašvaldību.

2014. gadā Salaspils pašvaldība piešķīra mūsu mājām (Daugavas 1, Daugavas 2 un Rīgas 2) finanšu līdzekļus atkritumu laukuma izbūvei, bet  2015. gadā - līdzekļus kopēja daudzfunkcionāla rotaļu un sporta aktivitāšu laukuma uzbūvei. Pateicoties mūsu iniciatīvai un saimnieciskajai pieejai, pašvaldības speciālisti apsekoja iekšpagalmu teritoriju un pieņēma lēmumu par drenāžas sistēmas izbūvēšanu, lai bērniem  uz savu spēļu laukumu nebūtu jāpeld ar laivām.

2014. gadā mūsu iniciatīvu pārveidot visu kvartālu atbalstīja Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauku inženieru fakultātes Ainavu arhitektūras un plānošanas 4. kursa studenti- Elīna Kalniņa, Ruta Gabranova, Līva Jumeja, Oļegs Kandrica- docentes Dr.arch Natālijas Ņitavskas vadībā. Studenti bija ļoti radoši un veltīja šim darbam savu brīvo laiku. „Projekta prezentācijas laikā man neizdevās iztikt bez asarām –tik fantastiska atšķirība starp sapni un realitāti,” stāsta O. Brūvere.

Šobrīd mēs iesniedzām šo projektu Salaspils pašvaldībai. Lielu paldies sakām domes priekšsēdētājam Raimondam Čudaram, kas ir atvērts arvien jaunām iniciatīvām, izpilddirektoram Andrejam Jaunkalnam par viņa saimniecisko pieeju, domes priekšsēdētāja vietniekam Zigmāram Zeimulim par viņa atbalstu. Tāpat arī sirsnīgs paldies ainavu arhitektei Daigai Veinbergai par radošo pieeju, Rudītei Ķikustei par palīdzību tehniskajos jautājumos, Marekam Kalniņam par atbalstu un tehnisko informāciju, kā arī Ivaram Leingartam par veltīto laiku un palīdzību.

Izsakām pateicību arī domes deputātei Olgai Pāvulītei, kura palīdzēja mums visus piecus gadus, atbalstīja mūsu iniciatīvu pašiem apsaimniekot māju un sniedza padomus, piedalījās kopsapulcēs un visu laiku „turēja roku uz pulsa”.

Bilžu galerija palīdzēs jums novērtēt  padarīto darbu apjomu un redzēt, kā izskatās mūsu sapnis.

Mēs aicinām Salaspils iedzīvotājus  domāt  ne tikai par savu mazo īpašumu – dzīvokli, bet globālāk – par savu māju, savu pagalmu, savu kvartālu,  savu pilsētu.

Padarīsim savu pilsētu tikpat skaistu kā Jūrmala, Ventspils, Jelgava, Valmiera, Ogre! Lai ne tikai mūsu bērni brauc uz tām pilsētām, bet arī mēs sagaidām ekskursantus no citām pilsētām!

Bilžu galerija

Biedrība "Daugavas 2"

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis