Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Salaspils pašvaldība piedalās Eiropas Mobilitātes nedēļas apbalvošanas ceremonijā Briselē

4411 121Eiropas Mobilitātes nedēļa (EMN) ir ikgadēja kampaņa par ilgtspējīgu mobilitāti. Kopš 2002.gada tā katru gadu notiek no 16. līdz 22.septembrim, kad pašvaldības visā Eiropā organizē aktivitātes ar mērķi uzlabot cilvēku drošību uz ielām, popularizēt aktīvu dzīvesveidu, uzlabot velobraucēju un kājāmgājēju infrastruktūru, kā arī paaugstināt sabiedrības atbildību par apkārtējo vidi.

Ar katru gadu EMN ietekme visā Eiropā ir arvien palielinājusies. 2014.gadā kampaņā piedalījās jau 2012 Eiropas pilsētu no 44 valstīm un aptuveni 200 miljoni šo pilsētu iedzīvotāji. Budžets, ko EK piešķir EMN, ir aptuveni 300 000 eiro gadā. Šie līdzekļi tiek lietoti koordinācijai Eiropas līmenī un balvai, ko piešķir vienam pretendentam, kurš pēc žūrijas vērtējuma ir darījis visvairāk sabiedrības izpratnes veicināšanā un mobilitātes jautājumus risinājis īpaši labi. Pilsētām, kuras piedalās mobilitātes nedālā, ir jārod pašu finansējums.

 Salaspils ir viena no tām Latvijas pašvaldībām, kura atbalsta EMN jau no 2008.gada (Latvijā šajā aktivitātē iesaistās vidēji deviņas pašvaldības gadā). Salaspils novads organizē dažādus pasākumus, no kuriem par tradīciju jau kļuvušas valsts un pašvaldības policijas lekcijas izglītības iestādēs par drošību uz ielas, kā arī velo apmācības, lai iegūtu velosipēda vadītāja apliecību. Tāpat ir veikti lieli  infrastruktūras uzlabojumi aktīva dzīvesveida popularizēšanai – uzcelta jauna sporta halle, atjaunots skeitparks, izveidoti veloceliņi, uzstādīti velosipēdu turētāji, nodrošināti regulējami ceļu krustojumi, nopirkti elektromobīļi u.c.

Eiropas Komisija (EK) katru gadu aicina Mobilitātes nedēļas valstu nacionālos koordinatorus piedalīties apbalvošanas ceremonijā. EMN Latvijas nacionālais koordinators ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), kura tālāk aicina Latvijas pašvaldības iesaistīties aktivitātēs un organizēt savus pasākumus.

Salaspils pašvaldības ilggadējā iesaiste EMN pasākumos tika augsti novērtēta no VARAM puses un pašvaldības pārstāvis tika uzaicināts piedalīties EK organizētajā apmācību seminārā par daudzveidīga dzīvesveida instrumentiem un EMN gada balvas 2014 pasniegšanas pasākumā (European Mobility Week workshop „Promoting a Multimodal Lifestyle” & Awards Ceremony for European Mobility Week 2014), kas notika š.g.23. un 24.martā Briselē (Beļģijā).

Seminārā tika apkopota vairāku Eiropas valstu līdzšinējā pieredze un prezentēta turpmākā aktivitāšu kampaņa, kurā notiks būtiskas izmaiņas.

No 2015.gada EMN tiks apvienota ar Ilgtspējīgas Pilsētmobilitātes Kampaņu (IPK)„Izvēlies pareizo kombināciju” (Sustainable Urban Mobility Plan „Do the Right Mix”), kura dibināta 2012.gadā. Eiropas savienība (ES) ir izveidojusi arī šī kampaņas gada balvu, ar kuru tiek izteikta atzinība par izciliem pasākumiem, lai efektīvi un ilgtspējīgi rīkotos atbilstoši sabiedrības vajadzībām transporta jomā.

2014. gadā balvai izraudzītā IPK tēma bija “Ilgtspējīgas pilsētmobilitātes plānu uzraudzība to uzlabošanas nolūkā” un to ieguva Brēmenes pilsēta Vācijā. EMN 2014 gada tēma bija „Mūsu ielas – mūsu izvēle” un balvu saņēma Olesundas pašvaldība Zviedrijā. Balvas pasniedza ES komisāre transporta nozarē Violeta Bulc un EK Vides nozares ģenerāldirektors Karls Falkenbergs.

2015.gada kampaņas fokuss ir vērsts uz daudzveidīgu pārvietošanās plānošanu gan katrā atsevišķā pašvaldībā, valstī, gan Eiropā kopumā (Multimodal Journey Planners). Tiek apzināti ieguvumi, kas rodas, izmantojot dažādus ilgtspējīgus transporta veidus vienas pārvietošanās laikā, īpašu uzmanību pievēršot publiskam transportam (piemēram, velo noma, auto noma, park&ride, autobuss, vilciens u.tml. viena maršruta ietvaros).

Salaspils pašvaldības dalība seminārā bija ļoti noderīga un būtiska, gatavojoties 2015.gada mobilitātes nedēļas kampaņas līdzdalībai.

Pasākuma programma

Indra Trofimoviča, Salaspils novada mobilitātes nedēļas koordinatore

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis