Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Jaunā oranžērija apmeklētājiem durvis vērs pavasarī

Pašlaik tiek iekārtota Nacionālā Botāniskā dārza stikla pils – oranžērija, un šobrīd visas kolekcijas pārceļo uz jaunajām telpām.

Oranžērijas kolekcijas sāka veidot 1956. gadā, un tajās aplūkojami ap 1700 augu taksoni no visiem kontinentiem, izņemot Antarktīdu. Šeit atradīsiet botāniskā dārza lepnumu – sukulentu kolekciju, kurā ietilpst agaves, kaktusi un alvejas. Īpaši no tās var izcelt kaktusu kolekciju, kurā ietilps vairāk nekā 500 dažādību – atšķirīgas formas, nokrāsas, durstīguma pakāpes, tāpat izstiepti vai apaļi, ložņājoši vai krāšņi ziedoši. Iespējams, tieši kaktusu kolekciju var nosaukt par dabas paradoksālās daudzveidības īsāko konspektu. Sīkstie, paviršam vērotājam gandrīz vienādie augi uzzied neticami trauslos un skaistos ziedos, kuru krāsu palete pārspēj jebkura mākslinieka fantāziju. Tropu augu kolekcija savā daudzveidībā atgādina zaļus džungļus – rūpīgi lolotie augi šeit aizņem katru brīvu sprīdi un dažkārt konkurē savā starpā par gaismu.

Nedrīkst aizmirst arī to, ka oranžērijā aug augļu koki, – ne tikai citronkoki, bet arī tādi tropu pārtikaugi kā feihojas, psīdijas un eriobotrijas. Pievērsiet uzmanību arī banāniem, kas gan nav koki, bet grandioza izmēra lakstaugi.

Ik gadus kolekcija tiek papildināta ar augiem, kas izaudzēti no starptautiskās sēklapmaiņas programmas ceļā iegūtām sēklām un spraudeņiem.

Apmeklējot oranžēriju, ir jāatceras, ka šeit atrodas ērkšķaini, lipīgi un indīgi augi. Saskarsme ar tiem var izraisīt ādas kairinājumu un veselības problēmas.

Jaunā oranžērija apmeklētājiem durvis vērs pavasarī. Gaidīsim jūs ciemos!

Avots: www.nbd.gov.lv

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis